Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen változtatások kellenek,...

Milyen változtatások kellenek, hogy megbékéljek a képességeim határával?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, egy erősebb gimnáziumba járok, és sajnos többször kaptam már év végén hármast. Mivel általános iskolában én voltam a legjobb tanuló, és a családom is elfogult volt velem, eléggé elhittem, hogy valami lángelme vagyok, és egy elég nagy érzelmi csapás volt felismerni, hogy tévedtem. Nagyon nehezen, de végül úgy érzem sikerült elfogadni, hogy nem vagyok olyan okos, mint hittem, de a szüleimmel/osztálytársaimmal mégsem tudok a tanulmányaimról, a jegyeimről beszélni. Ha kérdeznek, kitérek a kérdés alól, vagy egy szóval lerázom őket. Azt hiszem azért, mert belül még mindig sérti a büszkeségem. Nem tudom, hogy tudnám végre elfogadni magamban.


Véleményekre, javaslatokra lennék kíváncsi.



2022. márc. 23. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az segítene rajtad, ha megtalálnád, mi az, amivel szeretnél foglalkozni, mit szeretsz tanulni - és abból magasabb szintre emelnéd magad - nem csak a kötelező ötösre hajtás lenne a lényeg, hanem hogy azon az úton haladj. Akkor az sem fog bántani, ha kevésbé érdekes területen hármast kapsz. Mi szeretnél lenni?
2022. márc. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az első nagyon jót ír. Gondolj bele, a diák évek véget érnek egyszer. Kell legyen más célod is, mint a jó jegyek.
2022. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Így nehéz hasznos választ adni. A 3-as jegy önmagában nem sokat mond rólad. Sokkal fontosabb, hogy miért lettél 3-as. Minden ébren töltött percedet tanulással töltöd és így is 3-as vagy? Vagy nem tanulsz semmit és még órán sem figyelsz és így kapsz 3-ast? Figyelmetlenség miatt mindig becsúszik valami hiba? Még lehetne folytatni az okokat sokáig és mindegyik problémára más a megoldás.
2022. márc. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A maximálisat beleteszed minden tárgyba?

Nézhetsz Youtube-n tanulási módszerekről videót, hátha segítene, pl. Domján Lászlótól.

Ha nem segít semmi, akkor tanuld ami érdekel (azt maximálisan) a többit is tanuld, mert fontos az érettségi.

2022. márc. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mentálisak.

Meditálj.


A láng elmék nem azért tartják magukat annak, mert jó jegyeik vannak.

2022. márc. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem tanulok éjjel nappal, mert abba beleőrülnék, de többet tanulok, mint a legtöbb osztálytársam. Általában figyelmetlenség, de sokszor nem jó megoldásra gondolok egy feladatnál, vagy meg sem tudom oldani. A természettudományok érdekelnek. Irodalomból ugyan pont jó vagyok, mert azt csak meg kell jegyezni, de nem érdekel. Állatorvos szerettem volna lenni, de talán nem vagyok rá alkalmas.
2022. márc. 23. 18:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól még igenis okos vagy, ha nem teljesítesz minden tárgyból ötösre. Van 14 különböző tantárgy, egy rakat felesleges ismeret, aminek a 90%ra az élétben nem lesz szükséged. Felesleges ötösre hajtani. Legyél ötös abból a két tantárgyból, amiből tovább akarsz tanulni, négyes a többi érettségi tárgyból, a többi meg görbüljön. Én egy közepes gimiben vegyesen négyes, ötös voltam, néhány hármassal, az egyetemen jeles, mert ott azt tanultam, ami érdekelt. A szakmámban jó vagyok, az iq-m 124, senkit sem érdekel, hányás voltam kémiából gimiben.
2022. márc. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy ez az időszak kevés ideig fog tartani, érettségi után jöhet valami más, amit majd jobban fogsz élvezni.
2022. márc. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Állatorvos szerettem volna lenni, de talán nem vagyok rá alkalmas."

- akkor rá kellene kicsit gyúrni a biológiára, kémiára és fizikára. Alkalmas lehetsz. Járj előkészítőre. Nem baj ha földrajzból, történelemből, vagy akár matekból nem vagy ötös. Az baj, ha feladod az álmodat. Rajta! Fog menni!

2022. márc. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!