Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeretitek a keresztneveteket,...

Szeretitek a keresztneveteket, vagy megváltoztatnátok?

Figyelt kérdés

Mire hasonlít a nevetek hangzása? Tudom ez most picit butuskán hangzik, de annak az apropóján jutott ez eszembe, hogy ma este különös dolgot álmodtam.

Kristálytisztán emlékszem arra, hogy névváltoztatáson voltam valami hivatalban és kérdezték, hogy milyen új nevet szeretnék.

A szüleim azt mondták, hogy legyen Zoltán a nevem, mire én NE-NE! inkább Péter szeretnék lenni. Ennek az álomnak lehet valami ezoterikus, vagy spirituális jelentősége?



2022. márc. 12. 11:45
A kérdező szavazást indított:
Szeretem a keresztnevem. ✔️
Nem szeretem a keresztnevem. ❌
41 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Péter vagyok, szeretem a keresztnevem és nincs spirituális jelentősége, illetve annyi van amennyit tulajdonítasz neki.
2022. márc. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De az mit jelenthet, hogy az álmomban a Névváltoztató Irodában azt mondták a szüleim, legyen fiam Zoltán a neved, mire én: NE-NE, én Péter akarok lenni??? Ez mégis mi a lilagőzős kámfor akart lenni?
2022. márc. 12. 12:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Máté vagyok.

Szeretem, mert nem egy István, amit Pista, Pisti, Pityu, Pityuka, Isti, Istike, István, Istvánka, Pistike variációkkal lehet ezerféleképpen becézni.

Nem is egy Ödön vagy valami olyan név, amivel szóvicceket lehet gyártani vagy gyúnyolódni vele. Meg amúgy is szeretem.

Ha egyszer gyerekem lesz, neki sem akarok olyan nevet adni, amit 50féleképpen lehet becézni vagy röhögni rajta.

2022. márc. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem különösebben szeretem a nevem (Mária), de elvagyok vele. Párszor elgondolkodtam rajta (csak úgy, komoly szándék nélkül), hogy megváltoztatnám-e. Vannak, amik nagyon tetszenek, de egyiket sem tudnám magaménak érezni.

Régen volt divat ez a név, mostanában nem nagyon adják, számomra kicsit ódivatú, ezért nem tetszik annyira, de megszoktam már. Ha úgy vesszük, emiatt kicsit szokatlan vagy különleges is manapság, ha egy fiatalabb ember viseli.

2022. márc. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Világéletemben gyűlöltem. Szerencsére mostanában elenyészően ritkán kell bárhol is bemutatkoznom, így háttérbe szorult a névváltoztatás terve, de nagyon régóta fontolgatom.
2022. márc. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

#5-ös példája bizonyítja, hogy szerintem a világ egyik leggyomorforgatóbban önző dolga az, amikor a szülő a saját sz*rságát a gyereken éli ki és kb szégyent hozva rá egész életében. Egyszer egy ismerősöm mesélte, hogy két fiú gyermeke közül mindkettőnek van második keresztneve. Egyiknek Herkules, hogy a kisfiú olyan erős legyen, mint Herkules, másiknak Spartacus, mert olyan egyesületben birkózott. Majdnem lehánytam, komolyan mondom. Nem normális.

Egyik osztálytársamnak volt egy tök normális és szerintem szép keresztneve, de az elmeroggyant apja kérésére oda lett b*szva második keresztnévként, hogy Mózes. Képzelhetitek, mindenki röhögött ezen és sokan gyúnyolták miatt, még ha sokszor csak viccből is. Az ilyen nyomorultak vegyék fel akkor saját maguknak ezeket az idiótaságokat, de ne a gyerekük életét vágják tönkre vele.

Néhány példa még, ami nem tapasztalat, de szintén hatalmas vadbarom gondolkodásra vall: Cserepes Virág, Miklós Miklós (stb ahol a vezeték és a keresztnév megegyezik), akkor ilyen Málna, Napsugár, Őzike...

A név nem valami kabala vagy nem ilyen egyéni hóbort kérdése, hanem felelősség. Vannak tisztességes, értelmes magyar nevek, amik közül lehet választani. Ja és nem kitűnés kérdése se.

2022. márc. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Boglárka vagyok, a nevemre ezeket az asszociációkat mondta egy ismerősöm: "virágos mező", "Boglár, ahogy jön föl a hányás és kaaa ahogy kijön" Bogi becenévre: "maci"

Kislányként szerettem, de akkor mindig ott volt velem anyám, hogy a papírjaim intézze. Így, ha mondtam is a nevem valahol, az igazolványomról rögtön leolvasták. Akkor kezdtem kevésbé szeretni, mikor lett az ovis csoportban egy másik Bogi és ő Bogi volt én meg "Bogicaa" ilyen irritáló hangon, meg minden a Bogesz, Bogcsi, Bogcsika, Bogika, Boglárka tengelyen. A vezetéknevem nem szeretem, mert összeolvad a keresztnevemmel és ritka, szóval azzal sokat szívok. A Boglárka ilyen csilli-villi szép, törékeny lányok neve, s bár már nem vagyok dagadt és adok magamra, még mindig nem úgy nézek ki, mint akit így hívnak.

Viszont nem hinném, hogy megváltoztatom, már megszoktam, nem is tudom, mi tetszene inkább ehelyett. Meg a szüleimnek is rosszul esne a csere, gondolom.

2022. márc. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Megszerettem idővel, de el tudnék képzelni a személyiségemhez jobban passzolót, egyes becézéseitől a falra mászom
2022. máj. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Katalin. Ki nem állhatom, nem is illik hozzám.

A Zoltán viszont marha ronda név, kérdező, úgyhogy álmodban is jó az ízlésed! :)

2022. aug. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9 pacsi,szintén Katalin vagyok, a Kata becézést gyűlölöm egyszerűen, Kati sem az igazi, sehogy sem jó. A második keresztnevem tetszene, de annyira ritka és félreértik, hogy letettem arról, hogy átváltsak rá. 30 felett maradok Kati és szép lassan Kati néni.😅Átérzem a helyzeted.

Kérdező, szerintem is szebb a Péter. Spirituális jelentősége nem hiszem, hogy lenne. Édesapám régen vezeték és keresztnevet is váltott, sokkal magához illőbbet sikerült. Nekem tetszik, de végül sem a régi, sem az új nevével sem tudott azonosulni, volt hogy mondta, ne is szólítsák a nevén, egy teljesen más becenevet használ, amit névváltás előtt is.😄

2022. aug. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!