Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi történne ebben az esetben?

Mi történne ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, egy átlagos gimnáziumban 3 osztály indul évente és egyik évtől kezdve indul egy negyedik is, egy öt éves nyelvi tagozat.


Ez az osztály két évet együtt megcsinál aztán a harmadik év végére két gyerek kivételével mindenki megbukik és évet kell ismételnie.


Ha jól gondolom a következő tanévben egy évfolyamban lesz két nyelvitagozat amiből az egyik a bukott osztály lesz.


De azzal a két gyerekkel mi lesz, akik átmentek minden tárgyból és szeretnék a nyelvet ugyanúgy tanulni ahogy eddig? Mert az évfolyamukban már nem lesz nyelvi tagozat. Ezt hogy oldaná meg ilyenkor az iskola?


2022. máj. 2. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ennek a kérdésnek kb annyi a relevanciája, mintha azt kérdeznéd, hogy mi lenne a terméssel, ha Magyarországon jövőre az év mind a 365 napján megállás nélkül ömlene az eső. Ami nincs, arról nincs mit beszélni. Arról se, hogy hogy lennének fehérek a hóemberek, ha piros hó esne.
2022. máj. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
vagy beolvasztják őket másik osztályba, vagy átküldik őket másik iskolába
2022. máj. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%

Miért ne lenne ny.t. a 2 diák? Ha nincs egy meghatározott létszám, amivel egy osztályt indíthatnak 9. felett (10. osztálytól 13. osztályig) akkor nekik is összeállítanak órarendet, folytatják az ofőjükkel vagy kapnak egy másikat és az ofő megy a régiekhez.


Rengeteg iskola létezik belföldön is, külföldön is, ahol néhány osztály létszáma a tizet sem éri el.


Volt egy általános iskola, ahol nyolcadikba egy gyerek járt és fent van YouTube-on a ballagása, ahol az egész iskola sorfalat áll neki, miközben a gyerek egyedül vonul körbe a suliban.


(Plusz a maradék két évben jöhetnek még gyerekek más sulikból hozzájuk, esetleg pár jobb angolosnak felajánlhatják más osztályokból az osztályváltást és ennek a 2 gyereknek az osztályába mennek.)


***


Ha meg van egy min. létszám, akkor a két gyereket egy alsóbb évfolyamba teszik (akikkel a +1 év miatt amit 0.-ban töltöttek amúgyis együtt érettségiznek) és az angolt fakton fogják folytatni. Ha meg a faktra sincs elég jelentkező, akkor


a. A tanáruk különórákat ad nekik

b. Átküldik őket egy kéttannyelvűbe vagy egy másik suliba, ahol van ny.t.

2022. máj. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy 20 gyerek bukik, kettő átmegy.

Életszerűtlen hülyeségről fölösleges találgatni.

2022. máj. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Látszik, hogy nagyon unatkozhatsz.
2022. máj. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1#, egy S miért válaszol ilyenre? Tipikus xstj.

Ami nincs, arról értelmetlen beszélni.

Szolga elméjű.

2022. máj. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
18%

6, Ezeket a válaszokat mint az 1, 4, 5 én is nevetem. Idejön valaki, elolvassa a kérdést, megérti hogy erre felesleges válaszolnia, majd leírja, hogy erre felesleges válaszolnia, ahelyett, hogy csak visszalépni főmenűbe.


Ennél az a jobb, amikor kérdeznek valamit és valaki odaírja, hogy "Nem tudom.", ahelyett, hogy hagyná csak azokat kommentelni, akik tudják is a választ.


Eeknek a mi közöd hozzá, nem érdemes válaszolni, nem tudom válaszoknak nem értem az értelmét. ondolom valamiféle feltünési viszketesgdés. :D

2022. máj. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!