Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha az utcán meglátjátok...

Ha az utcán meglátjátok egymást egy tanároddal, akkor gáz integetni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 10. 13:42
 1/10 A kérdező kommentje:
Mert átordítani nyilván nem fogok, de bunkóság nem köszönni.
2022. máj. 10. 13:42
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Az integetésnél Szerintem sokkal tisztelettudóbb hangosan köszönni és látványosan bólintani hozzá.
2022. máj. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ha az utca túloldalán van, akkor max a kiabálást hallaná meg, nem?
2022. máj. 10. 13:52
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem muszáj magad észrevetetni
2022. máj. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
Vagy inkább kérdezem muszáj magad észrevetetni?
2022. máj. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Nem észrevetetni akarom magam, hanem ha egymásra néztek és már észrevett.

2022. máj. 10. 13:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor működik a bólintás ordibálás nélkül
2022. máj. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
Én mikor szembejött velem az osztályfőnököm úgy tettem mintha nem ismerném
2022. máj. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát ha konkrétan az utca túloldalán vagy és egy 4-6 sávos szakasz választ el a tanártól persze hogy nem fogsz átüvölteni neki.


Nekem olyan volt, hogy éppen ültem valahol, bambán meredtem magam elé, amikor arra ócsúdtam fel, hogy valaki integet nekem elég kitartóan. Akkor vettem észre hogy egy volt osztálytárs az. Felálltam és odamentem hozzá csak mondani hogy bocsánat elbambultam, de jó látni és hogy van (kb 30 másodpercet terveztem maradni, amíg elmondja, hogy köszöni szépen jól van), erre elzavart, hogy csak udvarias akart lenni, de nem szeretne bájcsevegni.


Azóta senkivel se állok le, ha valaki távol van, integetek, ha közelebb akkor tisztelettudóan köszönök és megyek tovább, a szemkontaktust egy ideig fenntartva, hogy ha ő mégis beszélgetne, megálljak. Volt tanárokkal és volt osztálytársakkal egyaránt így teszek.

2022. máj. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem 60 körüli tanárom azt mondta, hogy nem szereti, ha direkt kikerülik vagy nem köszönnek neki, ha a közelben van, de azt se szereti, ha a kétsávos úton átkiabálják, hogy "JÓNAPOT TANÁR ÚR!", mert ettől kínosan érzi magát, mert hirtelen mindenki ránéz. Ő azt preferálja, hogy közel vagy hozzá, köszönj, távolabb, akkor integess. Szerintem ez logikus gondolatmenet.
2022. máj. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!