Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen jelei vannak ha tetszel...

Milyen jelei vannak ha tetszel egy tanárnak?

Figyelt kérdés

Egyetemről van szó és elég fiatal tanárról (30-31év). Nem tanít már, csak témavezetőm. Ebből kifolyólag elég sokszor beszélünk.


Sok férfinak tetszem. Formás alkatom, szép arcom van (legalábbis visszajelzések alapján).


Utolsó évem lesz az egyetemen, úgyhogy végzős vagyok.

24N


2022. máj. 11. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább az hogy veled másképp bánik. Amúgy ha tetszel egy pasinak, még a hangja is megváltozik amikor veled beszél.
2022. máj. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha tetszenél neki, már tudnád.

Ha az illető nős, akkor pláne nem etikus ilyenbe belemenni.

Itt nem az életkor a fő tényező, hanem a hatalmi dinamika: tök mindegy hány éves, ő a tanárod.

Ez a döntő, nem az életkor, ahogy sokan tévesen gondolják.


Ha te tanár lennél 24 évesen, egy 18 éves sráccal akkor sem lenne etikus összejönnöd, ha ő épp 12. osztályt tapossa, pedig ő életkorban még közelebb is van hozzád, mint a te tanárod.

2022. máj. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De nős, ezt te is tudod.


Akkor is problémás, mert ez egy formális, alá-fölérendeltségi kapcsolat, hipp-hopp nem lesz más minőségű a kapcsolatod vele végzés után.


Komolyan diszkreditálhatja őt, ha kiderül, hogy egy hallgatóval kezdett, még ha végzés után is, mert ebből tudható, hogy sosem csak hallgatóként kezelt, hanem nőként is. Felvet olyan további etikai kérdéseket, hogy témavezetődként mennyire volt részrehajló, mennyire részesültél megkülönböztetett bánásmódban, jobb értékelésben...


Szerető gondolom nem akarsz lenni, sem őt nehéz helyzetbe hozni.

Amennyiben nem adta semmilyen egyértelmű jelét, hogy tetszel neki, úgy ez egyoldalú.

Inkább a srác hallgatók között keresgélj... mert ha össze is jönnétek, nyugtod soha nem lehetne, mindig fennállna a lehetőség, hogy újra átlép egy határt egy másik diáklánnyal.

2022. máj. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem gimiben volt egy tanarom akinek tetszettem, nem is nézett ki rosszul bár korban nem hozzám illő volt. Nem mozdult rám soha mert felesége volt, de látszódott rajta hogy nem közömbös vagyok számára, nagyon rendes ember volt, egy tipikusan laza nem kőkorszaki tanítási módszerekkel, sok osztalytarsam oda volt érte. Szívesen beszélgetett velem, és én is vele, bár nem vallotta be hogy tetszettem neki azért lehet látni ha a másik nem közömbös számára, de sose kivetelezett, olyan volt hogy nekem megadta a jobb jegyet. Az ha tetszik neki egy diák miközben nos alapvetően nem probléma, az viszont az ha rád mozdul, van egy határ amit nem szabad atlepniuk, és ezt jó ha te is tudod. Lehet számodra is kívánatos, vagy tetszhet de nem érdemes vele kavarni több okból sem.
2022. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!