Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztálykiránduláson a menstruá...

Osztálykiránduláson a menstruációt hogyan lehet megoldani? Milyen egyéb plusz dolgokra kell odafigyelni?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és ez az első hosszú, többnapos kirándulásunk (3 nap), covid miatt nem volt 9. és 10.-ben

És feltételezhetően meg fog jönni - és nem vagyok hozzászokva ilyen idegen helyen teendőkhöz, és kirándulgatós se vagyok. Egyébként Vízbe nem megyünk, egyik nap túrázni fogunk, másik 2 nap várost nézni, meg a szálláson csapatjátékokat csinálni.

Valaki össze tudja írni, mire kell odafigyelni a kirándulás során ami a menszesszel kapcsolatos lehet? Azért kérdezem, hogy biztosan ne legyen kellemetlenség. Köszi.



2022. máj. 16. 20:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%

Igazából annyi hogy alaposan moss kezet mielőtt tampont cserélsz, meg nyilván utána is.

Vigyél magaddal egy csomag nedves törlőkendőt a tisztálkodás végett, ha kellene mondjuk túra közben és nincs mosdó a közelben.

Vigyél magaddal elég db betétet/tampont, esetleg görcsoldót ha kell. És ne igyál gyógyszerre alkoholt mert totál kiüt.

2022. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%

Kb ugyanolyan mintha a suliban menzeszelnél vagy otthon. Rakj be betétet éd lefyen nálad betét ha cserélni kell.


Ha csak nem buktál hétszer, nem te leszel az egyetlen menstruáló tanuló a kiránduláson.

2022. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
7%
Szex esetén a törülköző alá egy nejlont is tegyetek - ugyan nem osztálykiránduláson, de a barátnőm szüleinél is kínos volt, hogy vérben tocsogott a matracvédő...
2022. máj. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
98%

1: Higiéniára figyelj -> legyen fertőtlenítő hatású kendő nálad, illetve intim törlőkendőt se sajnáld. Akár tampont akár betétet használsz.


2: legyen elég betét: javaslom hogy inkább vastagabb illetve nagyobb fajtát válassz -> nehogy emiatt legyél gondban ha pl csak fél óra késéssel érsz mosdóba. Nehogy pont emiatt a fél óra miatt legyen véres a nacid. Javaslom a tena márkát, én mindig azt használom egyébként mensire. Biztos mondaná valaki hogy sok, de én ezt kedvelem, ezt szoktam meg. 🤷🏼‍♀️. Van szárnyas változata is.


3: ne parázs, nehogy bármit szégyelj -> ez egy tök normális dolog hogy megjön valakinek. Ne akard kínok kínjával dugdozni a betétet mert nincs értelme ráadásul pont így leszel gyanús. Táskával menj be a mosdóba, aki tudja az tudja miért teszed. Hisz benne van minden, kendő fertőtlenítő stb l, adott esetben szemetet is beletehetetsz. És ne parázz a kibontáskor, szard le, úgy bontsd ki mint bármi mást. Ne gondolj bele semmit tényleg. Ha te nem érzed kínosnak más se fogja. Ha te kínosnak érzed akkor más is annak fogja. A fejben dől el minden ;)



Sok sikert, ugyanezen én is átmentem , nem is egyszer 🙂

2022. máj. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
74%

Nekem voltak olyan eveim, mikor szimplan nem mentem volna el. Az agyam es a vece kozti utat is gornyedve tettem meg, dolgozni se mentem be.

Mikor oke, Nurofen, betet, kulonbozo meretu tamponok kis tasakban, ennyi.

2022. máj. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk gimiben havonta voltak túrák (1 napos, reggeltől estig), valamiért mindig a ciklusom első vagy második napjára sikerült őket időzíteni, szóval nagy tapasztalatom van a menstruáció közbeni túrázással.

Én mindig vittem egy külön lezárható zacsiban betétet, törlőkendőt, kézfertőtlenítőt, zsepit és egy plusz alsóneműt. Fontos még egy plusz, üres lezárható zacskó a szemétnek. Egy másik neszeszerben gyógyszereket (fájdalomcsillapító, görcsoldó), ragtapaszt és egyéb "elsősegély" cuccokat, amik jól jöhetnek a túrán (azért külön tatyóban, hogy ne kelljen a betétes-bugyis zacskót elővenni, ha csak egy szem gyógyszert vennék be).

Mikor cserélni kell, megkéred egy barátnődet, hogy jöjjön veled. Kerestek egy eldugottabb, bokros helyet, te bemész, leguggolsz, elintézed a dolgod ugyanúgy, mint egyébként, közben a barátnőd kicsit távolabb "őrködik", nehogy épp arra jöjjön egy másik túrázó, illetve tudja fogni a táskád/pulcsid/kabátod, neked elég csak a betétes zacsit magaddal vinni.

A zsebkendőt és egyéb papír szemetet én volt, hogy otthagytam az erdőben (levelek/ágak alá rejtve), mert simán lebomlik. Viszont a műanyagot (törlőkendő, használt betét/tampon) mindenképpen tedd el az üres zacskóba, vidd magaddal és egy kukába dobd ki majd a szálláson vagy bárhol máshol, hogy ne szennyezze a természetet.

Inkább legyen nálad több betét/tampon, mint amennyit egyébként szoktál használni, biztos ami biztos.

Városnézés és egyéb programok közben nyugodtan mondd meg a tanárnak vagy a kísérőknek, ha mosdóba kell menned. Valószínűleg nem te leszel az egyetlen.

2022. máj. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
96%

": ne parázs, nehogy bármit szégyelj -> ez egy tök normális dolog hogy megjön valakinek."

Erről eszembe jutott, mikor 15 éves voltam és bent maradtam megírni a hiányzó ének dolgozatomat az énekkarosokkal. (Igen, minden második órán írtunk énekből)

Én voltam az egyetlen fiú ott, oszt az egyik lány osztálytársam beront a terembe és kérdi "Xy van nálad betét?"

Páran hátranéztek, mert ugye a fiúk nem tudják mi az a menstruáció, meg mind gyerekesen undorodik tőle és nem szabad előttük erről beszélni🤦‍♂️ (nem). Én meg jobb híján "Ja, nálam sincs🤷‍♂️"

2022. máj. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
97%

7: hát ez így mondjuk cinkes :D cikiztek utána téged miatta? Remélem nem ..



(#4)

2022. máj. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
82%

Én úgy mentem túrákra meg hosszabb utakra, mikor megjött, hogy 1 3-as vagy 4-es erősségű szárnyas Always betét meg egy normal vagy super tampont raktam be. Aztán a tampont igyekeztem amint mosdóhoz jutok kicsrélni, a betét meg vérfogónak jó volt, míg zuhanyzás és alsónemű csere nem történt.

Egyébként betét-párti vagyok, de pl nyaralásokon tamponozok is, meg most, hogy dolgozom és nem rohanhatok ki óránként mosdóba, így is kombinálom a kettőt.

Voltam már olyan szerencsétlen, hogy ezek mellett is átvéreztem (ami nem volt annyira normális), de lényegesen kevesebbszer, mint csak tamonnal vagy csak betéttel.

2022. máj. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
85%

Ja, meg amúgy ne izgulj! Ha van lány osztálytársad vagy jön veletek tanárnő, tőle/tőlük is kérhetsz betétet, tampont vagy fájdalomcsillapítót, ha kell. Mosdóban meg ne szégyelld, ha van hangja, még, ha uniszex wc-ről is van szó. A korodbeli fiúk már tudják, hogy létezik menstruáció, nem 10-13 évesek, akik kiröhögnek emiatt. Angliában, mikor kimentünk, egyik helyen nem volt nyitva a férfi mosdó, ezért a srácok is a nőibe jöttek. Hallották, ahogy kinyitom a betétet és nyomorék wc volt, 3* próbáltam lehúzni, nem ment, kefe persze nem volt. Ottmaradt a véres wc papír. Az osztálytársam aki bejött utánam egy rossz szót nem mondott, bár asszem van lánytestvére.

Általános óta soha, senki nem cikizett menstruáció miatt, szerintem azért, mert, ha leszarod, mások is lefogják.

2022. máj. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!