Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit szóljak be meg vissza egy...

Mit szóljak be meg vissza egy nagyon idegesítő lánynak a suliban? Mindig nevet rajtam, mindenbe beleszól/mindenért megszól. Röhög egész nap mint a fakutya a buta barinőjével együtt.

Figyelt kérdés
Milyen nagyon jó durva beszólások vannak amitől életre elmegy a kedve az engem csúfolástól, kinevetéstől? Én is lány vagyok.

2022. máj. 19. 08:55
1 2
 1/13 Andizsuzsi ***** válasza:
93%
Semmit. Az ilyenekkel szemben az a megoldás, hogy nem veszel róla tudomást. Elmész mellette a tőled telhető legtermészetesebben (gondolj a helyére egy bokrot), és megpróbálsz semmi jelét nem adni annak, hogy megérint, amit mond. Minden más csak olaj a tűzre.
2022. máj. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a legjobb megoldás, én ezt tanítom a gyerekeimnek: [link]
2022. máj. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Shaddark ***** válasza:
93%

A #2 jó volt, tetszett.

Ám,

A baj sajnos nem a lányokkal van.

Nem fog tetszeni amit írok, de a lányok csak egy visszahatás amit az önbizalom hiányod és az önértékelési zavarod okoz.

Ha lenne megfelelő szintű önbizalmad, észre sem vennéd. És nem is érintene meg. És mivel leperegne rólad, nem is csinálnák.

A problémát áthárítod a lányokra, de így sajnos a valódi nem oldódik meg. Valamit kezdened kellene az önértékeléseddel, hogy magasabb szintre fejleszd. Az önismeret növelésével ez is nő, ezt kellen akár olvasással, akár valamilyen önismereti tréninggel javítanod.

Mert csak azt szekálják akit lehet. Akit van értelme mert az önértékelési zavara miatt magára veszi, nem pereg le róla, nem egy mosollyal válaszol, vagy egy humoros válasszal.

Ha saját magadat eléggé értékeled, ha a saját értékelésed magadról sokkal fontosabb mint két lányé a folyosón akkor meg sem érint az ilyesmi. A kommunikáció laza lesz, amivel bárkit bármikor le tudsz dominálni ha azt szeretnéd.

De ha a valódi okot nem szeretnéd megszüntetni, tüneti kezelés:

A lányok nagyon jól olvassák a testbeszédet, mimikát... amit egy pasinak tanulni kell azt ők születés jogán tudják. Tehát ha látod őket - kihúzod magad, nem görnyedsz. Mosolyogsz, mint akit semmi nem tud kizökkenteni mert az önértékelése magas szintű. Itt jobb ha felidézel egy emléket mert a kamu mosolyt is kiszúrják általában a nők - ilyenkor a száj mosolyra húzódik de a szem körül nem képződnek ráncok.

A beszéd a kommunikáció kb. 10-20 %a. Ennyit számít, a többi a mimika, hangsúly, hanghordozás, test tartás. Férfiként azt hiszed hogy a kommunikáció a mondott tartalomról szól, de ez nem igaz.

Ügyelj rá hogy ne izegj-mozogj amikor beszélsz velük. Ne legyen keresztbe semmid. Ha ülsz akkor szerencséd van. Mert ha nyitott test tartást veszel fel - kezeid és a lábaid is szét vannak tárva - akkor az agy automatikusan alkalmazkodik ehhez és nyitottá, lazává válik. Így nem kell előadnod a lazát, tényleg az leszel mert az agy reflex szerűen alkalmazkodik a test tartásodhoz.

És szövegben a legjobb a humor. Mondjuk ehhez az kellene hogy TÉNYLEG ne érdekeljen mi a véleménye rólad. Mivel ez egészen biztosan nincs így, ez az opció sajnos nem működik - mire eszedbe jut a jó válasz akkorra már vége lesz a beszélgetésnek. Maradhat a vissza fordítás.

Ha kérdez valamit, pl. Honnan van ez a ronda pulóver? A válaszodban az ő kérdését kell megfordítanod. Pl. Neked is tetszik? Nem cserélem el, tudom hogy szeretnéd de sajnos neked nem állna ilyen jól.

Azaz amit mondd azt fordítsd vissza rá, ez sokkal kezelhetetlenebb a szekáló számára mintha sértéseket cserélgetnétek.

De amit linkelt a kettes, az is tökéletes.

Arról nem beszélve, ezeket tobább is adjál picit másként mint megtörténtek, aztán egyszer ha csajozni támad kedved csak pislogni fogsz miért nem áll szóba senki se veled...

2022. máj. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A levegőnek nézés a legjobb megoldás, ahogy az egyes is javasolta. Akármennyire is gyerekesnek tűnik, ilyenkor muszáj úgy tenned (mégha igazából nem is megy, meg kell játszanod), mintha egyáltalán nem érdekelne, amiket mond. Sőt, javaslom, hogy ilyenkor mosolyogj sokat, nevetgélj másokkal, legyen jó kedved (látszólag legalábbis), ez fogja a legjobban bosszantani. Ha te boldog vagy, neki az fáj a legjobban, nem egy durva beszólás vagy ilyesmi, hidd el.
2022. máj. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan írták többen is előttem, előveszed az "üvegtábla effektet", - azaz keresztül nézel rajtuk! Nincs visszajelzés, nem érzékelik a hatást, lehullanak rólad, mint a krisztus előtti csempe...
2022. máj. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%

Én először is fognék egy vízipisztolyt és a nadrágjára spriccelnék aztán a hóna alá. Aztán hangosan elkezdeném mondani, hogy pisis és izzadt is és akkor nevetne mindenki. És én röhögnék ő meg sírna.


Aztán nem hagynám abba mindig ha jönne az osztályba mondanám hogy fúj de büdös lett itt.


Aztán amikor könyörögne hogy fejezzem be, akkor kinyújtanám rá a nyelvemet.


Soha többet nem merne velem packázni!

2022. máj. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Shaddark ***** válasza:
71%

:)))))

Nem korhatáros ez az oldal, azt látom.

2022. máj. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem értem hogy miért nem tetszik soha senkinek sem amiket írok. Pedig szerintem ez nagyon jó bosszú lenne!
2022. máj. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Shaddark ***** válasza:
69%

Nekem tetszett, vicces volt.

Csak hát kb. úgy járna mint az ellenzéki politikusok, akik kikötözik magukat meg rúgkapálnak a földön - senki soha nem venné komolyan őt többé.

Ám mielőtt megszól valaki, MINDEN pártot teljes szívemből utálok :)

2022. máj. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

3-as

"Nem fog tetszeni amit írok, de a lányok csak egy visszahatás amit az önbizalom hiányod és az önértékelési zavarod okoz."


Nem tudjuk milyen idős a kérdező. Tini korban még hogyne lehetne valaki önbizalomhiányos / önértékelési problémás. Keresik a helyüket a világban.


Egyébként jókat írtál, meg az 1-es és 2-es is.

2022. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!