Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van egy elég idegesítő srác,...

Van egy elég idegesítő srác, osztálytársam, aki folyton szt híreszteli, hogy nem vagyok normális és konkrétan semmi vesz engem és munkámat, úgy viselkedik velem, mint valami kicsi gyerekkel, mivel tudnák kicsit “az orrára koppintani”?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a gimnáziumot (egy jó, erős gimnáziumot, szóval egyikünk sem “buta” elvileg, de remélem tényleg nem), tehát még nem nagyon volt lehetősége megismerni engem igazán, ennek ellenére ellenséges velem és eléggé lenéz. Azt tudni kell, hogy nekem is azért megvan a magam személyisége (kicsit hangos vagyok, szívesen kifejtem a véleményem értelmesen, nem bántóan, próbálok beszélgetni az emberekkel, keresem az emberek társaságát, de picit ügyetlen tudok lenni néha, ami sokak szerint vicces (amúgy nem, nekem ilyenkor kellemetlen) és szívesen poénkodok, de mint mondtam nem szeretetnék senkit megbántani, ezt tisztázni is szoktam), de próbálok mindenkivel kedves és empatikus maradni. A szóban-forgó fiúról azt állapítottam meg, hogy egy olyan ember, akit ha először megismersz szimpatikusnak és intelligensnek találod, de utána kezded érezni egyes megnyilvánulásain, hogy valami nem oké....

Velem is ez volt, de kezdtem felfigyelni rá, hogy irányításmániás (nem tesz hozzá semmi érdemit, de mindenről kell tudnia, mindenbe beleszól, mindenkit kritizál), hímsoviniszta és masszív felsőbbrendűség érzete van. Tény és való, hogy a srác tényleg okos, de az utóbbi 3-4 hétben tök bunkó és megpróbál negatív színben feltűntetni, nagyon leereszkedően beszél velem. Voltak csoportmunkák, de mintha meg sem hallotta volna, amit mondtam, miközben egymás szemébe néztünk, tehát hallotta, csak válaszra sem méltatott és az ötleteimet is mindig offolta, megpróbál kizárni belőle:(

Szeretném megmutatni neki, hogy nincs oka erre a viselkedésre és, hogy hosszú távon (5 év) ez nem lenne túl szerencsés, de persze az lenne a cél, hogy erre ő jöjjön majd rá (akár később), hogy milyen bunkó volt....

Tudom nem ez a világ legnagyobb problémája, de örülnék, ha tisztázni tudnánk a dolgokat, nem vágyom ellenségeskedésre, volt belőle bőven részem az általánosban, sajnos. (akkor is hasonló szituáció volt, de utána csak veszekedtünk, nagyon éretlenek voltunk ahhoz, hogy megbeszéljünk szemtől szembe az ellentéteket)

Miért csinálhatja ezt, mit tudnék tenni?


2021. okt. 16. 08:00
 1/6 grafno ***** válasza:
28%

Mondhatnad több ember előtt amikor bunkó,hogy tegnap még azt mondtad tetszek neked és most már mások előtt ilyen bunkó tudsz lenni stb...

Vagy irritálód valamivel pl a személyisegeddel és az lenne a legjobb ha nem is közelednèl felé.

2021. okt. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Utólag visszaolvasva félreérthetően fogalmaztan, bocsi.

Nem úgy kezdtem rá felfigyelni, hanem a rossz tulajdonságait vettem észre.

Nem volt köztünk semmi, nem közeledtek felé, néha beszéltünk, de akkor is csak olyan értelemben, hogy képet kapjunk arról, hogy ki az osztálytársunk.

2021. okt. 16. 08:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem zavarja, hogy te is határozott vagy, le akar nyomni maga alá. (Két dudás egy csárdában...) Ne hunyászkodj meg előtte, és ne is igazodj az ő viselkedéséhez. Tehát ne próbálj meg neki megfelelni, de ne is harcolj vele. Csak add nyugodtan önmagad, építsd fel a saját baráti körödet. Akkor majd változtat ő magán, ha látja, hogy nem ér el eredményt a viselkedésével. A rossz tulajdonságait meg más is észre fogja venni.
2021. okt. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én általában úgy kezelem az ilyen helyzeteket,hogy ha négyszemközt szól be valaki,akkor négyszemközt kérdezek rá nála,hogy mi a gondja,ha pedig mások előtt ilyen,akkor én is mások előtt kérdezek vissza.

Legtöbb ember nem szeret konfrontálódni,de akinek különösen nehezen megy az többnyire csak gyűjtögeti a sérelmeket vagy akár magában valami frappáns visszavágót tervezget.

Pedig legtöbbször szerencsésebb elejét venni egy hosszú ellenségeskedésnek,ha egyszerű félreértésként kezeljük.

Én is bántottam már meg akaratlanul mást úgy ,hogy észre sem vettem.

Épp ezért próbálok a másik emberre is úgy tekinteni,hogy hátha nem szándékos volt.

Még akkor is,ha egyértelműen nem ez a helyzet.

Ha az elején kiderül,hogy ki tudsz állni magadért,akkor neki is egyértelmű,hogy ha kötekszik akkor nem hagyod szó nélkül.

Az ilyen irányító típusú emberek jobban szeretik,ha felül kerekedhetnek másokon.

Épp ezért nem feltétlenül akar mindig így járni ő sem, ezért keres magának mást, akivel tud így viselkedni.

Próbáld meg ésszel és nem indulattal kezelni,hogy ő érezze magát a helyzettől ostobának.

2021. okt. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%

Egyértelmű! Tetszel neki, csak ezt nem szabad kifejeznie, így a beleszorult érzelem így tör a felszínre.


Ez egy idióta emberi szokás: miszerint pont az ellenkezőjét mutatják, mint amit gondolnak.


Kb. azért, mert ha bevallaná, hogy tetszel neki és szeretne téged, akkor te már nem tartanád eléggé izgalmasnak, így meg legalább felfigyelsz rá, idegesít, tehát foglalkozol vele.


Aztán majd férj-feleség lesztek, vagy nem! :-)

2021. okt. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igyekszem megfogadni, amiket írtok. ;)
2021. okt. 16. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!