Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Néhány tanár miért ignorálja...

Néhány tanár miért ignorálja a legtöbb gyereket, mikor órát tart? Sok tanáromnál látom, hogy miközben beszél, ránéz 3-4 gyerekre, de a többit nagy ivbol lekakkantja... miért?

Figyelt kérdés

2022. jún. 1. 12:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Normális, 4-5-os tanulókból álló osztály ez.
2022. jún. 1. 12:30
 2/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
57%

Mert emberek ők is, és tőlük is nagyobb hatalom a "pszichológia".

Arra fognak ők is néznik, akik szimpik, érdeklődőbbnek látják őket a mondandójukra.

Nálunk volt egy tanár még egyetemen, az osztály hivatalos qvájával "szemezett" csak, egy ilynen igazi, kis 45+-os kapuzárásos csávó, aki ettől érezte magát csávónak, hogy egy agyonplasztikázott lánynak mondta az órán a dolgokat csak :D


El lehet viszont terelni alapvetőrn a tanárok figyelmét. Ha pl felteszel-e kérdést, vagy ha már elkaptad a tekintetét, nagyon egyenértetően nézel rájuk. Én anno órán imádtam ezzel játszani, amik unalmasak voltak. Pl óra első felében majd kiestem a padból, úgy figyeltem, végig nekem mondta a tanár, a második felében már rá se néztem, firkáltam, és frankón láttam egy pár perces zavarodottságot a tanáron, mert kereste a tekintetem, és fordult volna hozzám.

2022. jún. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon kevés olyan előadó van (más helyzetekben sem, pl. konferencia, megbeszélés) aki mindenkire néz. Azt csak tudatosan lehet. De ha nem figyel erre az ember, akkor azokra néz, akik pozitívak, biztonságot árasztanak felé. Iskolában ez gondolom, az a gyerek, aki figyel, érdeklődik.
2022. jún. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Az a pár ember szimpi nekik, úgy érzik ők figyelnek igazán. Te se nézel rá tudatosan olyan emberekre, akikkel nem akarsz beszélgetni.
2022. jún. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem biztos, hogy tudatos ez náluk. Nekem van egy kollégám, aki szokott előadásokat tartani, szakmait, egyetemen, kollégáknak, rendezvényen. Mesélte, hogy neki úgy könnyebb előadni, hogy kiszúr valakit (esetleg 1-2 embert) a tömegből, és úgy beszél, nem tudatos, nincs erre külön preferenciája, hogy milyen embereket választ ki, ez automatikusan jön.

Lehet, hogy a suliban a tanároknál is ez van, nem kell ebbe többet látni. Ha valamikor te is fogsz előadni, valószínűleg ugyanez meglesz nálad is. Csak van, aki tudja magáról, hogy ezt csinálja, és van, akinél egyáltalán nem tudatosul.

2022. jún. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

"Néhány tanár miért ignorálja a legtöbb gyereket, mikor órát tart?" Mit jelent ez a Te értelmezésedben?


Egyetemen tartok kb 25-30 embernek előadást. A szemem általában az első két sort pásztázza. Ez még nem azt jelenti, hogy a többiek nem érdekelnek. Én személy szerint az olvasószemüvegben nem látom a hátsó sorokat.

2022. jún. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
Hogy látod, bent vagy órán, vagy mi? Vagy újabb kitaláció megint?
2022. jún. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
alltal mar egy osztalynyi ember elott? nagyon nehez mindenkire ranezni, igazabol nem is jo ha erre koncentralsz, mert nem azert vagy ott mint tanar hogy a gyerekeket bamuld. az anyagot le kell adni, arra kell figyelni
2022. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Mikor még tanítottam ezt a módszert alkalmaztam : az osztály első sorának bal szélétől lassan ránéztem a hátsó sor jobb szélére, onnan a hátsó sor bal szélére és innen lassan visszahoztam a tekintetem az első sor jobb szélére. Virtuálisan így befogtam az egész osztályt a látótérbe és mindenki érzet, hogy neki -is- beszélek.

Nekem is a módszerátadóm tanácsolta, még gyakorló tanítás alatt.


Mindig bevált !

2022. jún. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Sok tanáromnál látom, hogy miközben beszél, ránéz 3-4 gyerekre, de a többit nagy ivbol lekakkantja... miért?"

Tanárként egy átlagosan unalmas tanórán (az első tíz percet kivéve) valójában 3-4 arc néz rád vissza, a többi matat valamivel az asztalán, valamelyik osztálytársával foglalkozik, vagy les kifelé az ablakon. Ha rájuk nézel beszéd közben, 10-ből 9-szer nem fogják észrevenni, hogy rájuk nézel, viszont esélyesen elveszíted azt a 3-4 figyelő gyereket. Nyilván ez egy öngerjesztő dolog, és minél jobban és tudatosabban tartja az órát a tanár, annál kevesebb tanuló figyelmét fogja elveszíteni. De sokszor nem optimálisak a körülmények és elég könnyen kialakul a fenti helyzet.

2022. jún. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!