Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megérdemelte Füzset néni a...

Megérdemelte Füzset néni a tűszúrást? (igaz történet alapján)

Figyelt kérdés

7. osztályos voltam (2015-16-os tanévben), amikor egy új óraadó történelem tanárt kaptunk. Ez a tanár gimnáziumban tanított, nagyon szigorú és elég furcsa volt a kinézete. Középhosszú fekete hajú (ez később fontos szerepet tölt be), ráncos lelógó tokájú, száraz arcú, régimódi fehér tanári egyenruhát viselt, közel állt már a nyugdíjhoz. Rikácsoló hangú (a sok dohányzástól), a "z" és az "r" betűt nem tudta kimondani (innen van a Füzset elnevezés is).

A lényeg az, hogy az asszony abban a tudatban tanított minket hónapokon keresztül, hogy tizedik osztályosok vagyunk és különböző érettségi feladatokat adott a dolgozatokba. Minden héten elmondtuk, hogy mi csak hetedikesek vagyunk, de nem vette a lapot. Szívből gyűlöltük a tanárnőt, így mindent elkövettünk, hogy kiakasszuk őt, az órákon nem tudott fegyelmet tartani. Én viszonylag csendes fiú voltam, de amikor megírtuk az első Tz-t, az osztályból max kettes dolgozat született és fel volt háborodva, hogy miért teljesítettünk így. Nekem egyes lett és belemondta a szemembe, hogy én még szemétszállításhoz is alkalmatlan leszek. Erre nagyon bepöccentem és úgy döntöttem, egyszer jól megszívatom. Eljött az április 1-i nap (péntek), ekkor a tanárnő esszé dolgozatot akart íratni velünk az első órában.

Nem tanultam rá, meg persze úgy az osztályból szinte senki se. Aznap reggel én érkeztem meg először a suliba és egy rajzszöget tettem a szék párnájába. Gonosz tervemről senki sem tudott. Eljött a tanóra, kiosztotta a dolgozatokat, majd rá két percre lassított üzemmódban szépen lassan kezdett leereszkedni (alig bírtam visszatartani a nevetést). Egyszer csak mondja: Jhujjj! - gyorsan felpattant volna, de elvesztette az egyensúlyát és még egyszer leült - Jhujj! - nagy nehezen feltápászkodott, nem tudták a többiek, hogy mi történt. Amikor felfogta a tanár, hogy mi is volt ez, torka szakadtából elkezdett üvölteni, és az egyik osztálytársamat rángatni kezdte: - Biztos te voltál, te nyomorult!

Elkezdett hisztizni és ahogy mozgatta a fejét a táblánál, egyszer csak leesett a fekete haja a földre. Kiderült, hogy parókát hordott (az eredeti haja őszült volt). Mindenki visított a röhögéstől és sírva elrohant a tanár az igazgatóhoz (a parókát ott hagyta).

A sztori vége az lett, hogy egyesével kihallgatott minket az igazgató, majd utolsóként én is sorra kerültem. Kérdezi az igazgató: Fiam, te tréfáltad meg a nénit? - Mondom én aztán nem.

- Ahogy sejtettem. Rendben van, elmehetsz.

Nem derült ki, hogy én voltam valójában, mivel visszahúzódó és általában barátságos voltam kiskamaszként is, így nem feltételezték rólam, hogy én bármikor is tennék ilyet. Az viszont kiderült, hogy a töri tanárnőnknek mentális problémái voltak, a gimnáziumban is csinált egyet s mást (pl.: tollakkal dobálta a diákjait, angol óra helyett franciát tartott).

Végigvitt minket 7. év végéig, ekkor már jelen volt az összes töri órán az ig. helyettes (ekkor tudatosult a töri tanárban, hogy tulajdonképpen mi hetedikesek vagyunk).

Nos, 2016 júniusában nyugdíjba vonult és rendszeresen kellett járnia pszichológushoz is. Valószínű, ez mind nem lett volna, ha április elsején nem tréfálom meg a nénjét.



2022. jún. 7. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Mi is raktunk egyszer tűt a tanári székbe, de mi azért 12.-ben. Tanar többet nem mert leülni nálunk de le is adta az osztályt másnak érettségi előtt egy picivel.

Amúgy nem, nem érdemelte meg. Nincs ebben semmi tréfás dolog

2022. jún. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

🤣🤣 Hát ezzel a sztorival fel lett dobva az estém.

Ilyen nincs, csóró néni... Biztos régóta kellett volna neki segítség. De jó, hogy nekem nem voltak ilyen elmezakkant tanáraim. 😅

2022. jún. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2022. jún. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk bevallhattad volna, ha előtte tökös voltál, miért nem vállaltad az igazgatónak, ráadásul négyszemközt, te sunyi? Alamuszi macska nagyot ugrik...
2022. jún. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Egy gyáva, sunyi kis genny vagy. Ha probléma van egy tanárral, jelezni kellett volna a szüleidnek, igazgatónak, stb. Remélem, ha majd a munkahelyeden te hibát vétesz vagy rosszul végzed a munkádat, majd neked is rajzszöget rak az ügyfeled/munkatársad a székedre.
2022. jún. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A tanárnőt az incidens előtt sose bántottam, mégis sértő megjegyzéseket tett nekem ( => szemétszállítónak is alkalmatlan leszek). Amikor ezt jeleztem az osztályfőnöknek, akkor azzal jött a töri tanár, hogy ilyet soha nem mondana egy diákjának se. Ezek után bosszút forraltam és így járt. A kölcsön kenyér visszajárt. Bár az ő sorsa jó útra tért, hiszen ezek után egy pszichiátriai kezelést kaphatott és felépülhetett. A diákokon vezette le a mentális problémáit.
2022. jún. 9. 20:48
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem ment fel az, hogy ő hogy viselkedett veled. Ez olyan, mintha te beszólnál valakinek, ő meg mondjuk behúzna neked egyet. De te rádásul egy ennél alattomosabb, előre kitervelt szemétséget választottál, amit utólag sem vállaltál fel. Ez mind téged minősít, a szánalmas önigazolásoddal együtt.
2022. jún. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16%
7: üdv a mai világban! Az életben sok igazságtalanság van. És megmondom őszintén, a kérdező helyében hasonlót tettem volna én is. 🙃 Azt gondolta ez az általatok szentnek beállított tanár nénike hogy mindent megtehet a diákokkal. A fagyi vissza nyalt.
2022. jún. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem mondta, hogy szent a tanárnő, és a módszer, bár szemét, mégsem elsősorban azt kifogásoltam, ha tudnál szöveget értelmezni, nyolcaska, akkor azért gyáva szar a kérdező, mert utólag se vállalta fel, négyszemközt az igazgatónak.
2022. jún. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%

Ettől függetlenül mindenkinek az előnyére szolgált ez. A gyerekek és az igazgató is megszabadult az idegbajos szadista nőtől, aki ezután megkapta az orvosi kezelését, továbbá most (talán) normális életet élhet.

Happy end mindenki részéről és csá pá. Néha kell hozni nehéz döntéseket az életben. Úgy tesztek, mintha a ti kamasz korotokban sose titkoltatok volna el semmit se.

A tanár se vállalta fel a szemétségeit (mint ez a 6-ban kiderült).

Milyen fogyatékos tanár az, aki 13 éves gyerekekre azt hiszi, hogy érettségi előtt állnak és ezért hosszú esszéket írat velük? Ezt követően ne is csodálkozzon, hogy gyűlölik a gyerekek őt.

A tanár kezdte a kitervelt szemétségeket, a kérdező viszonozta. Tudom, fáj az "igazságtalanság", de ez már megtörtént jó pár éve és ez csak egy kamaszkori cringe történet marad.

("hatoska" voltam)

2022. jún. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!