Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ahhoz hogy egy gyermek stabil...

Ahhoz hogy egy gyermek stabil mentális állapotú felnőtt legyen, a tanulmányi előmenetele során melyik az ideálisabb: 12 osztályos iskolába járni ahol végig ugyanazok az osztálytársai vagy külön helyen végezni az általános iskolát és a gimnáziumot?

Figyelt kérdés

Mik az előnyei a 12 osztályos iskoláknak és mik a hátrányai?

Mik az előnyei és a hátrányai annak, ha valaki külön végzi el az általános iskolát és a gimnáziumot?


2022. jún. 20. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

🍏

Ahhoz, hogy a gyermek stabil-mentális állapotú felnőtt legyen, nem az határozza meg, hogy 12 osztályos (egybefüggő vagy két részre osztott) iskolába jár-e.


Hanem a:

- szülők,

- tanárok szakmai, viselkedéstani hozzáállása,

- illetve az osztálytársak mentális (értelmi) állapota és szokásrendszere (értelmes beszélgetés, erkölcs, illem stb.)

2022. jún. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

8. osztály végén amúgy is sokan cserélődnek.

Na meg mi van, ha pont nem jön ki az általános iskolabeli társaival? Akkor még középiskolában is bántani fogják?


Saját tapasztalat: engem kiközösítettek általánosban. Örömmel vártam a 8. osztály végét, amikor tudtam, hogy elbúcsúzunk egymástól, és egy másik közösségben tiszta lappal újrakezdhetek mindent. Aki pedig oda jött, ahova én, az 1-2 ember volt, és eleve nem azok, akik sokat bántottak általánosban.

2022. jún. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt gyanítom, hogy a"stabil mentális állapotú felnőtt"-té válásban csak részben befolyásoló tényező az iskola és bármely külső hatás, öröklött vonásoknak, hajlamoknak, nem tudom mi a jó szó, szintén van jelentősége.


Egyébiránt #1-sel tudok egyet érteni, nem az iskola felépítése, hanem a nyugodt légkör számít.

Úgy gondolom a 12 évfolyamos suli kicsit "búra alatt tart", egészen a felnőttkorig, de ennek is vannak előnyei és hátrányai is.

2022. jún. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Max. annyival előnyösebb külön helyen végezni a sulit és a gimnáziumot, hogy rá van kényszerülve a gyerek, hogy ne csak a megszokott bandájával szocializálódjon...de bizonyos esetekben meg ugyanoda mennek a haverokkal.


Szóval sztem ezt leszámítva mindegy, melyik típusú rendszerben tanul a kölök, inkább az iskola minőségétől, típusától függ. Pl. olyan helyen ne tartsa a szülő a gyereket, ahol jogtalanul szekálják a kölköt, és sz...ik bele a vezetőség (tehát mondjuk az jogos, ha azért közösítik ki, mert lop vagy balhés vagy nem mosakszik, az nem, ha azért, mert csendes vagy zsidó származású pl.), vagy ha a tanári kar minősége kritikán aluli. De ugyanígy, ha a környéken csak szar gimibe lehetne továbbküldeni a gyereket, jobb, ha marad a 12 osztályosban... akkor max. a szülő küldje el a gyereket különórára, sportra, olyan helyekre, ahol ismerkednie kell másokkal.

2022. jún. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a legjobb ha nem lenne felvételi a gimibe. Külön stressz a gyerekeknek.


Nekünk külfödön nem volt. 12 osztályosba jártam. Hetediktől volt az első gimi és az ment oda aki sikeresen elvégezte a hatodik osztályt, semmi vizsgát nem kellett tenni.


Én idehaza úgy csinálnám, hogy mindenki amikor elvégezte a 8. osztályt, a körzete szerinti gimibe kerül és csak akkor kell vizsgáznia ha pl kéttannyelvűbe szeretne menni.

2022. jún. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!