Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Barátnőm vagdossa magát....

Barátnőm vagdossa magát. Segíteni már nem tudok, kinek és hol szóljak?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm, akivel egy osztályba járok tavaly már vagdosta magát. Végül szóltunk a tanárnak, abba hagyta, mert különben szóltak volna az anyjának.


Tudom, hogy milyen a lelki világa: elvált szülők, kamu barátok, viharos szerelem, nem rég egy közeli hozzátartozója elhunyt.


Újból vagdossa magát, amit véletlenül elmondott nekem, és most nem tudom hogy mitévő legyek. Nem szeretném, hogy rámenjen az én lelki világonra is ez az egész, de muszáj valahogy neki segítenem!


Kinek és hol/hogyan szóljak erről az egészről, ha én az anyját nem tudom elérni, testvére nincs?



2020. ápr. 18. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az osztályfőnöknek, ő eléri az anyját.
2020. ápr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm, megy a 👍.

Plusz információ: a lányt kineveti az anyja, mivel szerinte neki nem lehetnek problémái. További válaszokat, esetleg olyan telefonszámokat, oldalakat amiket ilyen esetben lehet hívni/látogatni nagyon szívesen várok!

2020. ápr. 18. 18:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mindenképp beszélj a tanárral, esetleg valamelyik családtagjával, aki lehetőleg ne az anyukája legyen. És ne legyen lelkiismeret furdalásod, amiért nem tettél meg mindent, ugyanis te megtetted, amit tudtál, a többi pedig a barátnőd dolga!

Ha nem érti meg, hogy ha nem tud magára vigyázni, és veszélyezteti a testi épségét, az már ne a te bajod legyen!


Én kívánom neki a legjobbakat! :)

2020. ápr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
116-123 lelkisegély szám, ingyenesen hívható. De ha valakinek kiöntené a lelkét, sírna, én is meghallgatom, lelkizek vele, hogy a hivatásosak kapacitása megmaradjon azoknak akik már öngyilkosságon gondolkoznak.
2020. ápr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#2 köszönöm, ez nekem is jól esett. Valószínűleg a holnapi nap folyamán írok egy emailt az osztályfőnökömnek.

#3 Ezt ajánlom neki. Esetleg én is felhívhatom ezt a telefonszámot, ha pontosan tudom mi miatt van az egész? Tudnak ők is tanácsot adni, hogy hogy segítsek neki?

2020. ápr. 18. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!