Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lesz abból bajom ha nem...

Lesz abból bajom ha nem veszek részt a beszélgetésben az egyetemi csoportban?

Figyelt kérdés
Most vettek be a szak csoportjába, de nem nagyon tudok hozzászólni a dolgokhoz. Lesz abból bajom ha nem szólok hozzá semmihez, vagy nincs nagy jelentősége és csak túlgondolom.
2022. júl. 26. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Túlgondolod. :D Semmi hátrányod nem származik majd belőle. Ha nincs mondanivalód, akkor jobb, ha nem mondasz semmit. Ha majd lesz téma, amihez hozzá tudsz szólni, megteszed. Addig meg ne aggódj ilyeneken, mert teljesen felesleges.
2022. júl. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Érdemes minél hamarabb elkezdeni építeni a kapcsolataidat, mert sok múlhat rajtuk. Én képtelen vagyok szocializálódni, ezért nem lettek barátaim az egyetemen, nem volt kivel együtt tanulni, nem mindig jutottak el hozzám az infók. Teljesen magamra voltam utalva.
2022. júl. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Ez tanulócsoport? Ha igen és te is tanulni vagy az egyetemen (nálunk az évfolyam egy része úgy csinált, mint aki egy öt éves bulira nevezett be...) akkor érdemes részt venni a csoport életében.
2022. júl. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk semmi érdemleges kommunikáció nem folyt az egyetemi csoportokban, egy büdös szót nem szólt senki senkihez (mondjuk nagyon élőben sem). Max. a fontos infókat rakták ki a szakfelelősök, de ennyi.
2022. júl. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Ha nincs hozzá kedved, akkor ne szólj hozzá.


De jól írja a 2-es, saját magadat fosztod meg jövőbeni (esetleg értékes és hasznos) kapcsolatoktól.


Ne az legyen, hogy 5 év múlva kiírod ide a kérdést, hogy miért nincs egyetlen barátod sem...


De milyen dolgokat tárgyalnak, hogy nem tudsz hozzászólni?

2022. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól fogsz barátokat szerezni, hogy kommentelsz-e egy facebook csoportban. Nálunk a facebookos beszélgetések tanulmánnyal kapcsolatosak voltak, így akiket épp nem érintett az a kérdés, nem szólt hozzá a témához. Én pl. nem mentem gólyatáborba se, de ugyanúgy lettek barátaim. Ne aggódd túl ezt a facebookos dolgot. Az egyetemen legyél nyitott, ott beszélgess. Élőben kell ismerkedni és élőben érdemes kapcsolatokat építeni, nem pedig online vagy facebookon, mert azoknak a többségéből nem lesz semmi, tapasztalataim szerint.
2022. júl. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%
Túlgondolod, de ebből az látszik rajtad, hogy nem bízol saját magadban. Ha nem bízol saját magadban, hogy bízzanak meg benned mások? Na ezért lesz neked nehéz barátot szerezni, nem azért mert nem írsz be a csoportba.
2022. júl. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!