Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy középiskolai tanárom azt...

Egy középiskolai tanárom azt mondta, hogy ha rosszul tanulok, akkor nem viszem semmire. Most viszont burkolóként a többszörösét is megkeresem az ő bértáblás fizetésének. Akkor többre vittem nála?

Figyelt kérdés

2022. júl. 27. 00:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
57%
Nem. 40 évesen már mozdulni se bírsz a fájdalomtol.
2022. júl. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Miféle fájdalomtól
2022. júl. 27. 00:13
 3/25 anonim ***** válasza:
37%
Majd meglatod.
2022. júl. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
28%
Joval tobbre vitted. A penzert dolgozik az ember,nem masert.
2022. júl. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

#3

Ha ő meg száraz kenyéren és vízen él a bértáblás fizetéséből, akkor ő sem lesz sokkal egészségesebb..

2022. júl. 27. 00:43
 6/25 anonim ***** válasza:
98%
Viszont ő nem próbálja meg igazolni magának a gyerekkori sérelmeit, te pedig még mindig óvodás szinten gondolkodsz.
2022. júl. 27. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
56%

"Viszont ő nem próbálja meg igazolni magának a gyerekkori sérelmeit, "

Nem, csak fingja sincs mennyit ér az érettségi és a gyerekek életét elcseszi.

2022. júl. 27. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha mélyebben megpróbálsz belegondolni, akkor arra végkövetkeztetésre is juthatsz, hogy egyik sem élet!

Olyan körülményekre is választ vár sok ember az élete folyamán, amelyeket magának szokott feltenni az ember.

Szeretem-e végezni azt a munkát, amellyel eltölteni szándékozom az életemet?

Hasznosnak érzem-e magam - mind a saját szemszögemből, ill. a társadalom szemszögéből?

Mi az, amire még hajlandó vagyok annak érdekében, hogy ezt a munkát végezhessem és mi az, amire már nem?

Tudom-e egy életen át végezni a jelenlegi munkámat vagy sem?

Szégyellem-e mások előtt a munkámat vagy sem?

Mire elég, amit havi szinten, amennyit megkeres(het)ek és milyenek az igényeim?

Szinkronba tudom-e hozni a havi jövedelmemet az igényeimmel vagy sem?

Mennyit jelent az életemben a pénz, - mire és milyen összegért vagyok kapható?

Mi képviseli azt a szintet, amire már nem vagyok hajlandó, - akármennyit is fizetnek?

Mi számomra a "boldogság"? -Tudom-e a saját életemet élni a munkavégzés mellett vagy "a bank visz mindent"?

A tanár pszichésen, a fizikai munkás fizikailag mehet tönkre!

Amennyiben ez bekövetkezik, mi lehet a folytatás?

A fizikai munkásokra sokkal inkább jellemzőbb, hogy napi szinten, amíg egészségesek, jól kereshetnek, de ennek a "jólétnek" eléggé súlyos ára, hogy napról-napra bizonytalanságban, bejelentés nélkül, "furcsán bejelentve" vagy járulékok befizetése nélkül élik fel, amit keresnek és amikor maradandó sérülést szenvednek el vagy a koruknál fogva elkezdik nélkülözni őket a munkáltatók, akkor jön a pofára esés, - mert a nem létező vagy erősen visszafogott járulékok ettől a pillanattól kezdve kellenek el "ellenük dolgozni". A tanárok jelentős hányada megéli a nyugdíjat és nagyobb eséllyel fizetik utánuk a munkáltatók a járulékokat, de amikor számukra jön el "az igazság pillanata", akkor őket is hülyére veszi az állam - az ivóvízre nem elég "nyugdíjukkal". Igazából egyik sem jó és a rossz hír az, hogy amennyiben nem egy hétpróbás, szélhámos zsivány vagy, illetve nem nyertél szerencsejátékon vagy nem örököltél komolyabb összeget valaki után, akkor nagyjából ez a sors vár mindenkire, aki ebben az országban marad idős koráig.

2022. júl. 27. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Hibajavítás: ...ettől a pillanattól kezdve kezdenek el "ellenük dolgozni".

-Elnézést kérek!

2022. júl. 27. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%

Na a bukott szamár diák bosszúját olvashattuk.


Attól hogy kemény fizikai melóval többet keresel , nem éppen vitted többre nàla. Csak egy egyszerű melós vagy, ő meg értelmiségi.

2022. júl. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!