Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Középiskolás melegek! Titeket...

Középiskolás melegek! Titeket ért bántalmazás, megkülönböztetés, kiközösítés az iskolában a másságotok miatt?

Figyelt kérdés
2022. máj. 25. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok már középiskolás, de 2003 és 2010 az voltam.

Az első iskolaváltásom amiatt volt, mert olyan iskolába mentem ahol csak fiúk voltak. Mondjuk hozzásegített az is, hogy csórók voltunk, és ez látszott is. Akkor gondolkodtam el sokadszorra az öngyilkosságon. Amikor az általános iskolás legjobb barátom elfordul tőlem (vele kerültem egy osztályba abban az iskolában), akkor eldöntöttem öngyilkos leszek. Írtam is búcsúlevelet, majd este kilopóztam otthonról, s a levelet bedobtam a volt általános iskolás lány osztálytársamék postaládájába. Mikorra már eléggé kibőgtem magam, és megnyugodtam hazamentem. Másnap gyorsan elmenkültem otthonról, mert tudtam megjelennek majd. Délben mertem hazamenni, miután telefonon felhívtam telefonfülkéből anyámat, és nyugodt volt a hangja, így azt hittem nem tud semmiről. Így hazamentem. Otthon azt hitték megerőszakoltak, megvertek, közben csak nem szóltak hozzám és leb*ziztak. Ez az egész igazából azért volt, mert apám sokat vert gyerekként, tinédzserként pedig érzelmileg bántalmazott. Az iskola volt a menedékem, ahol békén hagytak, de amikor középiskolába kerültem ugyebár ott is megkaptam ezt.


Ezután egy év ismétlés következett egy másik iskolában. Ott már voltak lányok, fiúk vegyesen. Ott is megkaptam a kellő beszólásokat. Volt, hogy szendvicset hozzám vágtak, vagy apróval megdobáltak a folyosón. Mondjuk eléggé gizda szőrmentes srác voltam. Nem túl férfias, és igyekeztem "gyerek" maradni, ezért borotváltam még a lábam is, ami elég érdekes hatást keltett. Visszanézve a képeket elég "furcsa" külsőm volt, de szerencsére azóta megférfiasodtam. Bár a bántalmazásra nem lehet ok a kinézet véleményem szerint.


Azóta sok minden történt az életemben. Azt gondolom vannak dolgok, amik nem jók, s ezek miatt, tehát maradtak nyomok. Viszont dolgoztam pár helyen, s mindenkivel kijöttem. Ma is hazalátogatva örültek, ahová benéztem. Azt gondolom egy része jó, hogy megtörtént, egy része pedig rossz, mert ezek mind hozzájárultak a személyiségem fejlődéséhez, és ahhoz, hogy most milyen ember vagyok munkában, magánéletemben egyaránt. Ezzel kapcsolatban pedig sok pozitív visszajelzést kapok.


34/F

2022. máj. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyes, nagyon megérintett amit leírtál, köszönöm!


Egy fiatal srác, aki a melegsége miatt akart öngyilkos lenni.

2022. máj. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

Ha problémád van fordulj szakemberhez!!!

Kék vonal: 116-123 ingyenesen hívható!

2022. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!