Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miben más egy gimi mint egy...

Miben más egy gimi mint egy szakmunkás vagy egy általános?

Figyelt kérdés

2022. júl. 29. 11:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
90%
Kb ég és föld. De gimnázium után több eséllyel indulsz az életben.
2022. júl. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

A gimi 4 eves es a vegen erettsegit teszel. En szakkozepbe jartam eloszor, ott ugyan ugy erettsegizik az ember 4 ev utan, de ad valami alapkepzest is a 4 ev soran es erettsegi utan lehet szerezni szakmat ami erettsegin alapszik. Pl lehetsz apolo, informatikus, stb.


En erettsegi utan elmentem szakmunkasba.

Igazabol szakkepzo a neve es 2 vagy 3 eves kepzesek vannak. Akik 8. osztaly utan mennek oda azok kijarjak a 9. es a 10. osztalyt es kozben valami alapismereteket is tanulnak. Pl aki epitipari szakmat akar tanulni annak van nehany oraja amikor megmutatjak nekik milyen a falazas, stb.

10. utan mar csak szakmat tanulsz es az azzal kapcsolatos tantargyakat. Azert kell kijarni 10 osztalty mert altalaban 16 eves kortol lehet ezeket a szakmakat elvegezni es 10 osztaly utan. A komuves szakmanal ugy volt regebben hogy a 8 osztaly eleg, de 16 evet be kell tolteni. Tehat ha 2 szer megbuktal altalanos iskolaban akkor lehettel komuves :D

En festonek mentem abba az osztalyba ami mar a 11. osztaly es csak szakmat tanultunk. Volt 1-2 ember aki erettsegi utan ment oda mint en vagy masodik szakmat tanult de a legtobb rogton 10 osztaly utan ment oda elso szakmara.


Tehat

Gimi: 9-12 osztaly es erettsegit ad.


Szakkozep. 11-13 osztaly, vagy 11-12 osztaly es szakmat ad. A legtobb szakmahoz 10 osztaly es 16 ev kell. 9-10 osztalyos oktatas is van csak nem erettsegire keszitenek fel.

2022. júl. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!