Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez csak szerintem volt megaláz...

Ez csak szerintem volt megalázás és szándékos provokáció?

Figyelt kérdés

A volt középiskolámban szokás az, hogy "öreg diákokat" visszahívnak egy ilyen kérdezz-felelek szerű előadásra, ahol előre megírt kérdésekre felelünk, illetve az ottani kérdésekre, amiket esetleg a diákok feltesznek nekünk.


Mivel rendészeti iskoláról van szó, ezért a rendőrnek vágyó diákok vannak javarészt, illetve később rendőrökké vált ex diákok.


Ma volt egy ilyen alkalom, ahova meghívtak engem, meg még jó pár embert, köztük egy volt osztálytársamat is, aki nem rendőr lett.


Egy diák megkérdezte tőle, hogy miért nem lett végül rendőr, erre azt felelte, hogy azért mert Ő jól akart keresni, és nem akart soha egy társadalom által általánosan lenézett szakmát csinálni, se kifizetetlen és kötelező túlórákat vállalni, és ha egy tanácsot adhat, akkor az az, hogy ti ne legyetek rendőrök.


Mindezt benyögte egy rendészeti iskolába, úgy hogy rajta kívül szinte az összes öreg diák rendőrként dolgozik.


Ő egyébként valamilyen könyvizsgáló cégnek a középvezetője, szóval azt se mondanám olyan közönségbarát szakmának.


Csak szerintem volt ez bicskanyitogató?


2022. szept. 12. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nincs gond azzal, hogy ő elmondta a véleményét, a tapasztalatait.Az a helyzet, hogy igazat mondott.Maximum azt nem kellett volna tanácsolni, hogy ne legyenek rendőrök a diákok.Mindenki tudja maga is mérlegelni, hogy mit szeretne az élettől, mi éri meg neki.Sokan amúgy is hivatástudatból választanak maguknak munkát, nem a társadalmi vagy anyagi megbecsültség miatt.Ha már őt megkérdezték, volt helye annak, hogy őszintén felelt a kérdésre.
2022. szept. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Miss Endzsi ***** válasza:
93%
Ez is csak egy vélemény, elvégre ezért hívták őt is.
2022. szept. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát elég gáz, amit művelt.
2022. szept. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Én bírom az ilyen embereket. Szerintem baromi káros, hogy nem közvetítenek reális képet a szakmákról a középiskolásoknak, csak hányják a szivárványt nekik.


Pályaváltó vagyok (nem rendőr), ha valaki, akkor én tudom, hogy milyen a sok hülye idealista meséje miatt 3 évet kidobni a karrieredből. Hálás lettem volna, ha valaki az első szakmám árnyoldalaira is felhívja a figyelmem és nem másodéves egyetemistaként jövök rá, hogy nekem erre nincs pénzem és nem bírok emberileg sem megfelelni a szakma elvárásainak.

2022. szept. 13. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Elég gáz lenne, ha nem lehetne az átlagtól eltérő véleményt elmondani, mivel az ooooo, provokációóó!

Az öreg diákok a saját tapasztalataikról meséltek, nem pedig recskakör ment azon, hogy ki mennyire tudja dicsérni a rendészeti iskolát.


Van saját agyad, értelmed, amivel tudsz saját véleményt alkotni. Ehhez pedig hozzá is kell szoknod, ha felnősz, mert a való életben rengeteg ember mond majd neked egymásnak ellentmondó véleményeket, és neked kell majd eldöntened, hogy mit tartasz igaznak. Sőt, sokszor kell is ellentétes véleményeket hallani, hogy tudj megfontolt döntéseket hozni.

2022. szept. 13. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Hazudott az osztálytársad a rendőri fizetésekről és a társadalmi megbecsülésről? Nem.


Igazat mondott az osztálytársad a rendőri fizetésekről? Igen.


Az igazság fáj. Én nem tartom bicskanyitogatónak a barátod véleményét, mert teljesen igaza van.

2022. szept. 13. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Csak szerinted. Azért lettek meghívva az öregdiákok, hogy válaszoljanak a kérdésre és nem azért, hogy kenegessék a fost. Őszintén elmondta a véleményét és jól tette. Egy pályaválasztás előtt álló gyereknek nagyon fontos, hogy mind a pozitív, mind a negatív dolgokkal szembesüljön.
2022. szept. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem rendes, hogy ilyen őszinte. Én voltam fegyőrnek felvételizni. Egy ott dolgozó pasi körbevezetett minket, és amikor nem voltak a közelben a hresek akkor elmondta gyorsan miért is ne dolgozzunk ott. Elmondta a tényleges fizut, negatívumokat, stb.
2022. szept. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Nekünk gimibe volt/van ilyen visszahívunk az elmúlt pár évben ballagott embereket és beszéljenek kérdések alapján. Ráadásul szombaton, kötelező programhétvége keretein belül.

Undorítóan okádéknak tartom azt a képmutatást, amit egyesek ott lenyomnak. Egyel felettem járt egy csaj, öt éves képzésen voltunk mind a ketten, négy éven keresztül hallgattam, hogy hogy utálja a gimit és a kolit, ő kiiratkozna szívesen, csak az anyja nem hagyja, blah, blah, blah. Aztán ott vagyok végzősen, ő ott van a visszatérők között, pár hónapja egyetemista és akkor elmondja, hogy mennyire imádott mindent az öt év alatt, holott én tudom, hogy nem, én hallgattam a panaszkodást évekig. És vágod, még nem is telt el annyira sok idő, hogy a nosztalgia megszépítette.

Aki meg véletlenül nem ezt az álszent lónyálat mondta arra meg néznek furán a kolis nevelők és jelen lévő tanárok.

Ha engem idén visszahívnak én is azok közt leszek, akikre furán fognak nézni legalább egy kicsit is. Nem fogok én álszentkedni. Ha már csóriknak ott kell ülni kötelezően szombaton és hallgatni egy csapat elballagott diák mondókáját, akkor legyen már értelme és ne csak a nyálas közhelyeket hallgassák órákig, mert annak semmi értelme. Az nem épít, nem ad mérlegelési pontot. Ha meg megjelenik a negatív kritika is, akkor azért több nézőpontot meg tudnak nézni külső szemlélőként.


Szóval kérdező, szerintem semmi provokatív nem volt benne. Volt egy program leginkább a fiatalabb diákokért, ott pedig pont építő jellegű egy ilyen vélemény is. Talán akkor lehetne problémás ez a kijelentés, ha az lett volna a program jellege, hogy jókedvű nosztalgia, csak az öreg diákoknak, de ha ez lenne, akkor az, aki kritikával akar élni valószínűleg nem megy el, mert nem az a téma.

2022. szept. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

Inkább az a megalázó és bicskanyitogató, hogy teljesen igaza volt (és én tapasztalatból írom).

Az meg szomorú, ha egy rendészeti középiskolában úgy mutatják be a rendőrséget, mint ami csupa csillámpónis-tündérlóhercegnős csodavilág, és amelyik része nem, az is rózsaszín vattacukorfelhőkből áll... Hát nem így van, nagyon nem. Egy szóval se mondom, hogy nincs jó oldala, de ha valaki a pályaválasztás előtt állóknak elmondja a hátulütőit is, azért azt durva provokációnak nevezni.

2022. szept. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!