Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tudtok olyan eseteket, mikor...

Tudtok olyan eseteket, mikor a diák "nevelte meg a tanárt? " (Nem provokációból született ez a kérdés. )

Figyelt kérdés
2019. jún. 25. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz?
2019. jún. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó útra kellett térìteni, melynek köszönhetően sokkal empatikusabb lett a diákokkal szemben.
2019. jún. 25. 14:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs, max más tanárok tették ezt meg vele, de egy diák nem felette való, hogy nevelgesse.
2019. jún. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy csaj aki az egyik indokolatlanul szigorú tanárunkat, érveléssel anyázásmentesen kiosztotta, azt nem mondhatnám hogy a tanár "átnevelődött" volna, de valamennyit csökkent a szigor (esetünkben ez pozitív mert amúgy sem volt szükség sok fegyelmezésre).
2019. jún. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Én az ellentétét ismerem; a tanár túl empatikus volt és nem húzott határvonalat. Aztán kikapott egy olyan diákot, aki miatt meg kellett ezt tanulnia, mert a diák szeretethiéányos volt és ki is hazsnálta a tanárnál,m hogy nyugodt szívvel léphet át határt (Facebook-on ráirogatás, órák után a tanáriba bejárkálá hozzá, telefonon hívogatás, stb).


Ez volt egy lecke a tanárnak, amitől változott pozitív irányba; úgy pozitívba, hogy kedves maradt és segítőkész, de meg merte húzni a határvonalait.

2019. jún. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz hogy egy diák megváltoztassa egy tanár hozzáállását a diákokhoz, komolyabb személyes kapcsolatra lenne szükség.
2019. jún. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amit írsz, az ellentmondásos...

Ha valaki nem empatikus, akkor pont nem érdekli, hogy mit gondolnak róla a diákok, hogyan hat rájuk... tehát a diákok véleménye sem fogja meghatni.

Ha azonban egy tanár empatikus, akkor magától is érzékeli a diákjai hangulatát, reagál rá, tehát magától is képes változni.

2019. jún. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt egy ilyesmi sztori velem és az osztályfőnökömmel.

Ugye elkezdett velem nagyon durván üvölteni egy csomó ember előtt, ráadásul tényleg nem jogosan. Én végighallgattam, megvártam, míg négyszemközt beszélhetek vele, mert nem akartam megalázni.

És elmondtam neki, hogy az nem érdekel, hogy mással hogy viselkedik, de ez volt az első és utolsó alkalom, hogy eltűrtem, hogy megalázzon.

És pont olyan hangulatában kaptam el, hogy ebből egy nagyon mély beszélgetés jött össze, és attól kezdve teljesen megváltozott a viselkedése mindenkivel szemben.

18/F

2019. jún. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!