Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan lehetek magántanuló?

Hogyan lehetek magántanuló?

Figyelt kérdés

Nem tudom nagyon hogy működik ez, pár éve amikor még különösebb bajaim nem voltak az iskolával feltettem a kérdést az apámnak hogy lehetek e magántanuló? Ez kb 5.be volt,azt mondta nem nyilván na mindegy ez mellékes.

Én úgy gondolom hogy sokkal jobban teljesítenék magántanulóként. Nagyon stresszes vagyok az iskola miatt és már mióta tart a suli alig alszok pár órát, bármilyen fáradt vagyok képtelen vagyok aludni. Az osztálytársaim nagyrészétől rosszul vagyok, a tanárok sem a legjobbak. Nem szeretek ott lenni egy kínszenvedés az egész aztán haza jövök órákig tanulok utánna próbálok aludni de képtelen vagyok és 5 kor vagy 6kor kell kelnem. Az eddigi napjaimat 3-4-5 óra alvással húztam végig. Egyáltalán nem normális ami van velem. Az osztályba nem merek megszólalni se mert hogy is mondjam néha kicsit éretlenül viselkednek a drága osztály társaim. Igazából így ennyi, ez elég ok lenne? Mert még csak most kezdődött el az egész és máris ki készülök. Nem bírom egyszerűen, nem tudom mi van velem. Az a baj hogy nem is tudom hogy fogalmazzam meg amit akarok írni. Mit tegyek hogy magán tanuló lehessek? Szerintetek avval jobban járnék?

Ma sem tudok aludni pedig már rég kéne



2022. szept. 12. 22:56
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat a borzalmas megfogalmazásért! Tényleg szörnyen fáradt vagyok és még csak hétfő van..
2022. szept. 12. 22:57
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Minimum orvosi indok kell hozzá, azt, hogy neked nincs kedved menni, közelében sincs a hivatalos indoknak. Nem leszel magántanuló.
2022. szept. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Aludjál! Mikor kezdtem a középsulit akkor én velem is ez volt, alig bírtam aludni aztán az első pár hónap végig így telt. Ha későbbiekben is gond lesz az osztállyal, akkor persze érdemes elgondolkodni az iskola váltáson, de jelenleg a tanulásra koncentrálj és a megfelelő minőségű és mennyiségű alvásra. Én is utáltam a sulit, de sajnos ez van, muszáj rajta túl lenni.
2022. szept. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ki választotta ezt az iskolát, miért? Ez egy többtényezős kérdés, amit alaposan végig kell rágni. Van benne önbizalomhiány, amin pszichológus tud segíteni, van benne rossz iskolaválasztás, túl hosszú közlekedés. Egyéni munkarendet csak nagyon ritka esetben engedélyez az Oktatási Hivatal, ha valami szakvéleményt mutatsz fel a beilleszkedési nehézségedről. Inkább tehát az elrontott alaphelyzeten kéne változtatni.
2022. szept. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Most kezdted a gimit? Nagyon nehéz az elején beleszokni. Vadidegen emberek, új környezet, sokkal nagyobb elvárások. Természetesen, hogy nehézségeid vannak. Én is rengeteget szenvedtem anno, nálam depresszió és pánikbetegség is kialakult, de ez nyilván egy extrém eset. Kb. április környékére találtam meg a helyem az új iskolában.

Egyébként a távolság miatt alszol keveset? Lehet érdemes lenne akkor koliba költöznöd. Vagy szimplán nem bírsz elaludni?

Az osztálytársaiddal mi a baj? Szemetek veled? Vagy szimplán nem szimpatikusak? Próbáltál barátkozni velük? Ők nyitnak feléd?

Hogy magántanuló légy, időközönként vizsgákat kell tenned, amire nyilván magadtól kell felkészülni. Én nagyon nem ajánlom. Ismerek egy lányt, hetedikben a szülei magántanulónak tették, mivel az osztályában piszkálták. Meg se próbált másik suliba menni, majd csak giminél. A szociális skilljei nullák. Baromira nem ért az emberekhez, nem csoda, mert minden szocializációját kinyirták évekre. Megkeseredett, soha semmi se jó, mindenkit idegesítőnek tartó ember lett belőle, 1-2 baráttal. Ne akard így végezni. Ha nagyon nem érzed jól magad, iratkozz át egy másik suliba, de ne áss sírgödröt a saját társas kapcsolataidnak.

2022. szept. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Az, hogy nincs kedved, meg fáj a pici lelkednek, nem eleg indok.

Amugy is, hagyjuk már ezt, a kozepiskola az ember eleteben egy hawaii dizsi korszak. Ismerek olyan kozepsulisokat akik mellette kompetitiv sportolnak, zenelnek, es rangos nyugati egyetemekre keszulnek, es nekik js van szabadidejuk.

Amit te nyomsz az valos pszichologiai problemara adott rossz válasz. Keress szakembert, es aludj.

2022. szept. 13. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem új suli, már 2 éve itt vagyok. Igen a távolság miatt meg minden este ilyen stresszt érzek magamban. Az osztály társaim hát nem az hogy nagyon piszkálnak inkább csak bunkók, sokan ok nélkül. Klikkes az egész. Mára lebetegedtem, lehet hogy covidos is vagyok szóval nagyon jó na mindegy. Egy héten 3 nulladik órám van és nagyon fárasztó
2022. szept. 13. 11:56
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyébként meg mellette sportolok én is, röplabdázom és meccseim is vannak. Meg edzőterembe is járok. Minden nap van röpi edzésem. De egyébként persze ha mindenki azt mondja hogy hagyjam akkor inkább kikészítem magam lelkileg és testileg is
2022. szept. 13. 12:09
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Iskola váltáson nem gondolkoztál?
2022. szept. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden iskolában van nulladik óra. Hánykor szoktál lefeküdni, hánykor kelsz? Edzőterembe meg minek jársz még a röplabda mellett? Nem lehet a szervezetedet kizsigerelni következmények nélkül.
2022. szept. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!