Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek ilyen indokkal...

Szerintetek ilyen indokkal lehetek magántanuló?

Figyelt kérdés
10.osztályba járok 9.ben is ebben az osztályban kezdtem már 9.óta nem jövök ki az osztálytársaimmal próbálok feléjük nyitni de mindig elutasítanak a beilleszkedéssel van szerintem problémám a szüleimnek még nem mondtam. Szerintetek lehetek magántanuló?
2021. szept. 2. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A magántanulóság feltételét nagyon megszigorították egy ideje. Ma már kb csak akkor lehetsz ha tényleg nagyon komolyan beteg vagy. Nekem volt egy osztálytársam aki korán teherbe esett. Ahogy a gyerek elérte az x hónapos kort választania kellett hogy vagy visszajön rendesen suliba (a terhesség alatt magántanuló volt) vagy otthagyja a sulit mivel nem kapta meg a magántanulói státuszt.
2021. szept. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
A szoc. fóbiád, a beilleszkedési képességed gyenge volta és az alacsony nívójú kommunikációd valószínűleg nem lesz elég a magántanulói státusz elnyeréséhez, de azért próbáld meg!
2021. szept. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
1-esnek igaza van. Ezt a kaput mér évekkel ezelőtt bezárták. Amúgy a problémáidon nem segítene a magántanulóság, egész életben mindig ki kell jönnöd valakivel (pl. munkatársakkal). Nem kell szeretni őket, de elviselni el kell. Más kérdés, ha bántanak, de erről nem írtál.
2021. szept. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1 jól írja, pár éve nagyot szigorítottak a rendszeren, és már korántsem lehet akárki magántanuló. Tudom, hogy rossz érzés ilyen közegben lenni, de próbálj meg legalább egy valakivel jóba lenni, vagy kicsit akár nyitottabb is lenni.


Viszont, ha elmenekülnél a probléma elől (magántanuló lennél), akkor a beilleszkedési gondok (ha vannak) csak romlanának, és ezen felnőtt fejjel csak nehezebb javítani. Főleg, hogy ott már összetettebb gondok is megjelenhetnek.


Szóval még ne add fel, nálunk is inkább gimi második évére alakultak ki a nagyobb barátságok, baráti társaságok.

2021. szept. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem. Még amíg nem volt ez az új törvény az egyéni tanrenddel, akkor is csak komoly indokkal adtak magántanulói státuszt, ezek után meg pláne, de nem tudom hogy működik. De ezzel az indokkal még akkor sem lehettél volna magántanuló. Olyanoknak szokták engedélyezni, akik komoly sportolók, gyerekszînészek, modellkednek, betegségük van vagy külföldön tartózkodnak. Egyéb esetben szerintem felejtős.
2021. szept. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amúgy piszkálnak is az osztálytársak vagy csak nem igazán jössz ki velük? Mert ha nem csesztetnek, csak nem találtál barátokat, akkor nyilván nem ideális, de ki lehet bírni. Vagy sulit válthatsz, ha még csak 10.-es vagy, nem késő.
2021. szept. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!