Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért ennyire elfogadott az...

Miért ennyire elfogadott az ivás a tinik között?

Figyelt kérdés
Most vagyok 10-es egy gimiben. Az osztályomból pár ember táncolt a szalagavatón, vagy mi volt most, és utána tartottak egy bulit, ahol az osztály strébere, a mintagyerek, ivott egy sört (vagy többet, nem tudom). A baj nem is ezzel van, hanem két lány osztálytársam reakciójával (az egyikük nincs 16 éves), akik erre tök boldogan megdícsérték, és azt mondták, hogy ez az, végre, ideje volt elkezdened neked is így 10.-ben. Durva. Olyan lányokról beszélünk, akik dicsekednek, büszkék arra, hogy másnaposak. Vannak, akik nem beszélnek róla, de ők is rendszeresen isznak, sokszor egymást beszélik rá. De miért?

2022. nov. 4. 16:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
21%

10: nem azt mondtam hogy ez akkor normális ha minden hétvégén ezt csinálja. Azt mondtam hogyha bulizik és így bulizik az a normális.


En idejét mem tudom mikor voltam utoljára buliba, szóval nyilvan nem úgy gondoltam

2022. nov. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem értettem azokat, akik büszkék az ivásra- mondom ezt úgy, hogy én is szeretek mértékkel néha berúgni.

De hát idióták mindig is voltak, és lesznek is, majd le fognak csúszni az ilyenek, aztán vagy a kocsmából/discoból fognak kuksolni, vagy a detoxból.

2022. nov. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

A miértre nem tudok válaszolni, de amikor én voltam gimis, akkor én is ittam. Menő volt lányként, hogy általában jobban bírtam a piát, mint a srácok. A mai napig nem tudom, hogy éltem túl annyi alkoholt.

Már felnőttem, a nagyobbik fiam tizedikes. Időnként isznak a haverjaival, de sosem volt még igazán részeg. Én nem tiltom tőle. Elmondtam neki, hogy a hulladék szeszt kerülje, meg a szokásos dolgok, hogy mindig fogja a poharát, üvegét, ne fogadjon el senkitől bontott piát...

Én már alkohol nélkül járok bulizni, és ugyanolyan jól érzem magam, csak nem vagyok másnapos, és emlékszem mindenre. Volt már rá példa, hogy a gyerekkel mentem koncertre, és ő is látja, hogy pia nélkül is lehet jó egy buli.

Amíg a szülők nem hiteles példák, addig a tinik inni fognak. Legalábbis szerintem.

2022. nov. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!