Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen adhatok egy tanárnak...

Egyetemen adhatok egy tanárnak ajándékot?

Figyelt kérdés

Első félévem az egyetemen, nem igazán tudom, hogy itt mit szokás vagy inkább mit illik/szabad.

Van egy iszonyatosan aranyos tanárom, akit nagyon kedvellek, többször maradtam óra után beszélgetni vele, úgy gondoltam, hogy tényleg csak egy kis jelképes dologgal (egy gyertya meg egy szép karácsonyi dekor) megajándékozom. Nyilván itt nem az ajándékon van a hangsúly, inkább a gesztuson, mert szeretnék neki írni egy levelet köszönetet mondva.


Nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni, az utolsó órán terveztem odaadni neki, nem vizsgázok nála. Remélem, elfogadja/elfogadhatja. Szerintetek?


2022. dec. 4. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Adhatsz, bár egyetemen nem szokás, ott már nincs olyan viszony a hallgatókkal, mint középiskolában akár az ofővel, akár a magyartanárra, az egyetemi oktatóknak a hallgatók csak "darab-darab".
2022. dec. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#3

Csak abból indultam ki, hogy maga a tanárnő mondta, hogy ő lelkén viseli a diákok sorsát és sokan szoktak hozzá fordulni a lelki problémáikkal.

2022. dec. 4. 18:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem mehet valami apróság. Jó ha vannak ilyen oktatók is.
2022. dec. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nos, ha Chad vagy még meg is fektetheted.
2022. dec. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!