Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Meséltek nosztalgikus eseteket...

Meséltek nosztalgikus eseteket "vad tivornyáról" általános iskolai emlék kapcsán? Verekedés, bohóckodás, őrjöngés osztálytársakkal, ilyesmik? Happy end, vagy rossz végű eset is jöhet.

Figyelt kérdés

Kifejezetten 6-14 éves kor közötti emlékeitek érdekelnek most, lányként, fiúként milyen vad eseménybe csöppentetek, ami nem volt megszokott az iskolai életben? :) Valami kirívó, társas esmény...


Azért írtam ezt ki, mert eszembe jutott pár emlék, gyerekkoromból. Szelid srác voltam, alapvetően ma is (bár tudok szenvedélyes is lenni), de kisiskolás koromban kivételesen kissé vadóccá váltam, mint a többi egészséges fiú. :)


Egyszer kőfociztunk (kavicsfoci).


Ne tegye senki, kissé tragikus vége lett!


Hatalmas tivornyát rendeztünk, jó mókának tűnt, hatalmasat szórakoztunk. Azonban mentőt kellett hívni a végén, bár nem nekem.


Abból állt, hogy mivel tesi óra előtt még nem mehettünk ki se az udvarra, se be, a tornaterembe, egyszer kitaláltuk, hogy kavicsot rakunk a folyosó kövére, és azt rugdaljuk. Kacagás, csujjogatás, vad futkározás, amit el lehet képzelni kb 10 éves fiúktól.


Egyszer csak hatalmas csörömpölés, az egyik csávó full könyékig landolt az üvegajtóban. Csupa vér lett, asszem a csuklója is. A tesi tanár őrjöngött, és hívta a mentőket. Túlélte a srác. Már nem emlékszm, kaptunk-e büntit, csak, hogy a tanár nem volt magánál, ahogy előjött a zajra. Érthető módon...


Néha én is tudtam rosszalkodni. Volt, hogy szóltam más esetekben a többi fiúnak, hol a határ, és kiszálltam ilyenkor, gyerekfejjel is. Ez volt talán az egy eset, amikor nem figyelmeztettem a többieket sajnos, és én is beálltam... :( Néha nagyon ökrök tudtunk lenni...



2022. dec. 31. 01:59
 1/9 Darius- ***** válasza:
100%
Verekedtunk, de soha nem ugy, hogy sérulés legyen a vége. Inkabb judo alapon szunetben, tornateremben, orak utan, minden fiu ezt csinalta. (Nem Magyarorszag)
2022. dec. 31. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Írd meg a blogodba.
2022. dec. 31. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%

7.osztályban szünetben megraktam a csajt a mosdóba aki akkor annyira tetszett.


Illetve 5.osztályosként történelem óra közben kivertem. Nem zavartattam magam. Pedig a társaim láttak mert hallottam, hogy sokáig téma volt, hogy én kivertem órán. Dehát számomra ez természetes volt akkor.

2022. dec. 31. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
"Vad tivornya 6-14 évesen" 😂😂😂😂
2022. dec. 31. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
88%

"Illetve 5.osztályosként történelem óra közben kivertem."


Ilyet én is csináltam tesi órán. A tanár kidobott egy focit hogy focizzatok ő meg (akkor még net nem volt, 80-as évek) elbújt egy lepedő napilap mögé.


Én meg az udvar sarkán elővettem a gyíkot és kivertem. Mindenki látta de kb a kutya se foglalkozott vele.

7. oszt voltam.

2022. dec. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ó, persze:)
2022. dec. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez engem is meglep, ugyanis én is a 80-as években voltam általános iskolás, nagyjából akkoriban, azonban ha magyarországi helyszínekről beszélünk, többségében igen prűd világ volt.


Szóval az, hogy a többi fiú esetleg fittyet hányt arra, hogy kiverted magadnak az udvar sarkán, még csak-csak elképzelhető, de a lányok sikítva szóltak volna a tesitanárnak. Ha lányok nem voltak jelen, még akkor is gyanús sztori. Mi fiúk anno, egymás előtt se csináltuk, sőt, ilyenről 12-13 évesen se beszéltünk nyilvánosan (a még kisebbek meg pláne nem), legfeljebb haverral beszéltük meg. Na de nyíltan csinálni a 80-as években...


Szóval gyanús a sztorid, ötös, de hát nem vagyok gondolatolvasó, lehetett eféle ritka kivétel is akkoriban. Esetleg.


Na és rendszeres eset volt, vagy egyszeri?

2022. dec. 31. 21:17
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

A fiúk úgy megfürdettek minket lányokat a hóban, hogy olyan vizesen mentünk haza, mintha úsztunk volna.


Az egyik gyökér meg kavicsokat rejtett a hógolyóba, de aztán a többi fiúba volt annyi, hogy lebeszélték.

2023. jan. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A kavics valóban gonosz ddolog, viszont a lányok hóban fürdetése jó móka, néha mi is csináltuk kisiskolásként, meg huszonévesen az exemmel olykor. :)


Persze csak óvatosan gondolom, nem úgy, hogy a ruhájuk nedves legyen, mivel megfázhatnak. Az arcukat mostuk meg hóban, egészséges. :) Jókat visongtak közben. :D

2023. jan. 21. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!