Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy nem tanár könyvtárossal...

Egy nem tanár könyvtárossal mit csinál a suli nyáron amikor a suli ugyan nyitva de a könyvtár zárva? Szabija meg nincs annyi?

Figyelt kérdés

20 évig könyvtár-magyaros tehát TANÁR volt a könyvtáros. A nyár nem volt kérdéses mert tanárként egész nyáron otthon volt, a könyvtár meg úgyis zárva volt jún végétől aug 25-ig.


Elment nyugdíjba.

Jött helyette egy nem tanár könyvtáros. Szabija annyi mint bármely földi halandónak aki nem tanár : 20 nap alap + pár nap az évek után.


Kérdés: mit csinálnak majd vele a nyáron? A 20 nap szabija zöme el is megy a téli őszi tavaszi szünetekre, nyárra marad 10 nap = két hét.

De a nyári leállás meg 7 hét!!


A könyvtár viszont akkor is zárva lesz. Tanidőben se jár oda a kutya se, nyáron senki be nem menne oda.

(nem is lesz nyitva, 20 éve így megy ez...)


Mi lesz a könyvtárossal? Szabi híján?


2023. jan. 3. 18:35
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy akkor is dolgozik a könyvtárban. Leltározni, selejtezni, beszerzéseket intézni, új könyveket rendelni, katalógust rendbe tenni még jobb is akkor, amikor zárva a könyvtár, és nem zavar senki.
2023. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehetne azt, hogy a kérdések kiírása moderátori jóváhagyáshoz kötött, és így ahelyett, hogy balukát minden ámokfutása után naponta ötször tiltanátok, helyette inkább egyetlen kérdést sem tudna kiírni és azonnal tiltva lenne?

Nem lehetne?

2023. jan. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem azt, hogy határozott idejű szerződést kötnek vele mindig 1 tanévre.
2023. jan. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

"ehet, hogy akkor is dolgozik a könyvtárban."


nem dolgozik, nem dolgozHAT mert ZÁRVA VAN a könyvtár. gondolom ezen nincs mit ragozni. fizikailag zárva.

2023. jan. 3. 18:51
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Van egy tök jó tippem: kérdezd meg tőle.
2023. jan. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én még azt is el tudom képzelni, hogy évente újítják a szerződését, tehát hivatalosan minden évben szept.1 és jún.15 között dolgozik, és a nyári szünetben nincs állományban.
2023. jan. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

"Egyébként én még azt is el tudom képzelni, hogy évente újítják a szerződését,"


Akkor a hülyének is megéri. nem elég hogy tanév közben meseszerű álomkeresete van (bruttó 300 alatt...) de még nyáron állása sincs. így ez együtt nem gyenge. A hülyének is megéri.

2023. jan. 3. 18:58
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy csak huszonegykét nap szabadsága van? Szerintem az nem a végzettségétől függ, hanem a munkakörétől. Egy iskolában pedagógusként dolgozik. És azt honnan tudod, hogy nem tanár szakos? A könyvtárosképzés is kétszakos. Egyébként ugyanez van a konyhásnénikkel és ha nincs felújítás, akkor a takarítókkal, karbantartókkal is, aztán csak megoldják valahogy.
2023. jan. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
75%
Az nem így megy, hogy évente újítgatnak szerződést csak a tanévre, maximum 5 évig lehet szerződéssel, akkor se úgy, hogy közben nyári szünet, és csakis helyettesítésre lehet valakit határozott időre felvenni, nem státuszra.
2023. jan. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

"Honnan tudod, hogy csak huszonegykét nap szabadsága van?"


onnan, hogy látom az éves szabadság értesítőjét, onnan tudom.


" és ha nincs felújítás, akkor a takarítókkal, karbantartókkal is, aztán csak megoldják valahogy."


igen, úgy hogy bejárnak a semmire. Csak míg egy konyhást simán befognak takarítani (mert befognak...) addig a könyvtárost nehezen.

2023. jan. 3. 19:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!