Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Volt olyan,hogy diákként...

Volt olyan,hogy diákként visszaszóltatok egy tanárnak?

Figyelt kérdés
Miért csináltátok,illetve mi lett a következménye?

2023. jan. 8. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt. Semmi, csak utána nem bírt a tanár. Nem érdekelt.


Külföldi kirándulásra ment az osztály, amit ő nem volt hajlandó megszervezni, hanem nekünk kellett, pedig még senki nem volt 18 felett, ami önmagában nem okés.

Sok pénzbe is került, meg azért külföld is. Mindegy.


Szólt, hogy el kell kezdeni fizetni be a pénzt. Erre én megkérdeztem tőle, hogy honnan jött ez az összeg, mert semmi konkrét program nincs. Nem tudtuk, hol és milyen lesz a szállás, nem tudtuk mivel fogunk utazni. Nem volt meg, hogy melyik nap hol leszünk vagy hogy mit fogunk csinálni. Konkrétan annyi volt, hogy X ország Y régiójába megyünk és ennyi.

De a pénzt szedni már akarta.


Mondtam neki, hogy én szeretnék látni egy programot, vagy legalább valami nagyjábóli ötletet, hogy mi lesz, mert így csak bemondott egy összeget, ami nem fed semmit.

Erre elkezdett velem ordítani, hogy én mit képzelek magamról és én miért hiszem azt, hogy nekem áll feljebb.


Innentől nem voltam hajlandó egy fornitot sem adni és nem mentem el. Ezek után elkezdett velem veszekedni, hogy de menjek, mert kell. Megmondtam neki, hogy nincs rá pénzem, aztán annyi volt a reakciója, hogy "tudom, hogy most lesz szülinapod, kérj mindenkitől pénzt".

Annyit válaszoltam, hogy nem az ő dolga.

2023. jan. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Jobbat mondok!

Az egyik tanár nagyon jogtalanul járt el velem szemben, de szerencsére volt annyi eszem, hogy ezt videóra rögzítsem, és ez a videó az igazgatónál landolt. Egy utálatos tanárról volt szó, szinte az egész suli utálta.

Szóval általános suliban voltunk, dolgozatot írtunk, a telefont le kellett adni a tanárnak, az egész osztálynak. Ilyenkor én minden esetben képernyőt rögzítek, mert jó az, ha van ilyen felvétel is. Legfeljebb visszanézéskor nézem 40 percen keresztül a semmit. De most nem így történt. A képernyőfelvétel alatt a mikrofon hangját is rögzítettem.

Szóval leadtuk a telefont, írjuk a dolgozatot, erre a videón látszik, hogy a tanár csak úgy fogja magát, és elkezdi olvasni a Viber üzeneteimet, semmi szó nélkül, és ezt csinálja laza 5-10 percen keresztül. Természetesen jeleztem az ügyet az igazgató felé, videóval együtt. Már több ügye is volt a tanárnak gondolom, ugyanis a következő évre egy másik tanár volt, aki már rendesen tanított, és nem azzal töltötte a szabadidejét, hogy mások üzeneteit olvassa.

2023. jan. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor volt. Általában akkor, mikor hülyeséget mondott vagy olyasmiről volt szó, amit nem tartottam logikusnak és bántotta az igazságérzetem.


Általában nem lett belőle semmi, mert normális hangnemben csináltam és őszinte kíváncsiságnak álcáztam.


Két példára emlékszem, az egyik az volt, mikor egyest osztogatott az egyik tanár arra, ha valaki a saját füzetébe nem azzal írt, amivel ő akarta vagy ha rosszul viselkedett. Akkor egy elég hosszú beszélgetésünk volt az osztály előtt, hogy mennyire nem logikus olyan dolgok miatt papíron rosszul teljesíteni egy tárgy anyagából, ami inkább szimpátiakérdés. És hogy szépen nézünk ki, ha azoknak a tárgyaknak az érdemjegyei, amik beszámítanak az egyetemi felvételibe, azon múlnak, hogy például ki használt tűfilcet golyóstoll helyett, fekete tintát kék helyett vagy ki késett az óráról. Mindenesetre érdekes.


Szegény rákvörös volt, nem mondott rá semmit végül. Aztán nem követeltem válaszokat.


A másik amire emlékszem az volt, mikor biológia órán tanácsolta a tanár, hogy pattanások kezelésére a napozás a legjobb megoldás. Én nagy biosz.uzi voltam akkoriban, szépen levezettem neki, hogy ez már elavult nézet és káros az egészségre. Aztán lecseszett, hogy de a könyv ezt írja, én meg javasoltam, hogy keressen rá, mert a bőrszövet nem úgy működik, hogy ha egy, annak sejtjeit pusztító sugárzás éri, majd minden jó lesz. Ez már végzős évben volt, következő órán elismerte, hogy igazam van és mindenkinek a lelkére kötötte, hogy ne azt tanulják, ami a könyvben van.

2023. jan. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt, de nem túl nagy dologban és csak nagyon ritkán. Soha nem voltam általánosságban véve tiszteletlen a tanáraimmal.

Egy táborban volt egyszer hogy belázasodtam és a kísérő tanár nem volt hajlandó megfelelően kezelni, se orvos, se gyógyszer, se lázmérés, csak hogy én is csináljam azt amit a többiek. Akkor nemet mondtam és ebből lett vita. Mivel én szarul voltam, nem érdekelt mit mond utána a tanár, de nem volt semmi különös következménye.

Sokszor volt vitám tanárokkal, de az esetek döntő részében ez nem tiszteletlenül történt, tehát "nem szóltam be nekik", hanem értelmes módon elmondtam ha más volt a véleményem.

Most a másik oldalon vagyok és tanárként soha nem zavar ha egy diák valamit másképpen gondol, tud vagy ellentmond ha azt megfelelően teszi. Ilyenkor van hogy én magyarázom el neki mi az amiben esetleg téved, de éppen úgy sok esetben van, hogy a diákomnak olyan új információja van felém, amiből én is tanultam. Aki "beszólogat" azoknál általában téves a tudás és csak hiszi, hogy neki van igaza.

2023. jan. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én sokszor csináltam :D
2023. jan. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kifütyültem. Pofánvágott!
2023. jan. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Egy párszor csináltam már.


Egyszer a töritanárral vesztem össze mert elvette a füzetem és körbe rohangált vele a terembe. Aztán odamentem elkértem töle udvariasan de nem adta oda ezért elvettem tőle. Az a tanár egy komplett őrült néha azt se tudja h holvan. Amikor egyszer (nem egyszer volt ilyen) nem ismert meg megkérdezte mi a nevem és azt mondtam neki h Matilda.(nem matilda a nevem) amíg meg nem jött az esze addig Matildának hívott🤣.



Meg a technika tanáromat egyszer elküldtem a francba Mert olyan közel hajolt h az már zavaró volt. Köszöntem neki a folyosó és azt mondta h tiszteletlen voltam. Én nem értettem h miről beszél. Belehajolt az arcomba és elkezdett üvölteni. (Az a tanár kb 3 éve nem tisztálkodott). Nagyon büdös volt és elhátráltam. Aztán megmondtam neki h menjen haza és fürödjön meg. Onnantól kezdve nem köszöntem neki.

2023. jan. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%

Simán lerasszistáztam őt.

Mindezt azért, mert a tanár azt mondta, hogy menjek ki a napra egy kis színt felvenni.


Régebben egy másik tanár is mondta ezt nekem, azon eset után gondolkodtam el, hogy mit kellett volna visszaszólnom.

Végül tudtam hasznosítani.

2023. jan. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt pár ilyen sztorim.A kémia tanárom általános iskolában katasztrófa volt.Nem tanított semmit és nem magyarázott el semmit se ezért az egész osztály nem is értette kivéve azt az 5 lányt aki előtte ült mert nekik a dogában mindent elmondott és a többi gyerek meg jogosan háborodott fel mert nekik nem segített.Egyszer engem szólított fel és nyilván nem tudtam erre ő elkezdett alázni én meg mondtam neki hogy nyilván senki se tudja mert ő nem tanítja meg az anyagot és ez nem normális.Mit értem el vele?Azt hogy órákon folyamatosan engem szivatot és képes lett volna megbuktatni (akkor voltam nyolcadikos ezért nem lett volna előnyös úgy felvételizni hogy megbuktam) de elmentünk az igazgatohoz panaszt tenni és mondtam hogy rengeteg rá a panasz és mint kiderült csak azért nem rugták ki mert a felesége egy főnök és ő kimenet őt ilyenkor.

Aztán az osztályfőnök is katasztrófa volt konkrétan kijelentette hogy ő utálja ezt az osztályt és el nem viszi külföldre mert ő nem vállal felelősséget értünk.Ez szintén nyolcadikban volt és év vége azaz 1 hét volt hátra a suliból ezért mindenki elengedte a gyeplőt így én is.Hangosan nevettem a folyosón és ő utánam jött a terbe és elkezdte mondani hogy milyen neveletlen gyerek vagyok és hogy örül hogy végre megszabadul tőlem mert akkor már nem az ő felelőssége vagyok.Én meg egyből mondtam neki hogy én is örülök hogy végre megszabadulok tőle és kölcsönös az érzés.De még rengeteg ilyen sztori van az osztályfőnökkel mert kicsit se szeretett minket.Életem legrosszabb 8 éve volt ott és alig vártam hogy elmenjek onnan.

2023. jan. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
1-es: attól függ, milyen stílusban kérdezted. Ha azt mondtad: tanár úr, mikor tudhatjuk meg a programot, és azt is szeretnénk tudni, legalábbis anyukám szeretné tudni, hogy mik lesznek a konkrét programok, mi mibe fog kerülni. Ha ennyi mondasz, amiatt nem ordított volna. De te biztos pökhendi módon mondtad a mondókádat.
2023. jan. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!