Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Észrevettétek, hogy az egyetem...

Észrevettétek, hogy az egyetemen az ilyen utolsó alibi, felesleges, 3 kredites kötelező vicc tárgyakat kérik a legkomolyabban és a legszigorúbban számon?

Figyelt kérdés
Nektek mi volt az a tantárgy, aminek tudtátok akkor is, hogy semmi értelme nincs, és még sokat is szívtatok vele?
2023. jan. 10. 19:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szervezeti kultúra.


Ez a tanárnak a saját “találmánya” volt, valójában teljesen értelmetlen, haszontalan tárgy, gyakorlatilag a szerencsétlennek az élete művét kell bemagolnia a diákoknak és visszaköhögni a vizsgán.

2023. jan. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Kijelentéslogika, 2 kredites tárgy :S
2023. jan. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Csak hatalmaskodó kis paprikajancsikra volt jellemző, hogy kibuktatták a csp-t 80%át.
2023. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
Így kompenzálják a kisebbségi érzésüket.
2023. jan. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%
Nalunk amit a legkomolyabban vettek az az "Automaták es formális nyelvek" volt, viszont egyrészt van értelme a tárgynak, másrészt pedig a tanár még akkorroĺ maradt meg, mikor tanítottak az egyetemen és nem volt elvárás, hogy mindenkit áttoljanak ha segghülye akkor is.
2023. jan. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt valami végtelenül értelmetlen, de amúgy érdekes tárgyam. Találmányok és érdekességek. 2 kredites. Első óra azzal indult, hogy mivel késtünk 5 percet, az előadó kiküldött minket az óráról... :D


Amúgy tök érdekes volt, de igazából arról szólt hogy a fazon beszél mindenféle atom baromságról. Gyakorlatilag ezt manapság fiatalok csinálják Youtube-on ez meg fizetést is kap érte és egyetemen ad elő.


Viszont volt olyan tárgyam ami gyakorlatilag hasznosabb volt mint bármi fő tárgy, többet dolgoztam azért a 2 kreditért mint a fő tárgya 5 kreditjéért. Mert érdekelt a téma.

2023. jan. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nalunk amit a legkomolyabban vettek az az "Automaták es formális nyelvek" "


Dettó.

Terminális, nem terminális.

Persze, van értelme a tárgynak, csak nem tudom hogy hol.

2023. jan. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Mikroökonómia. Nem az utolsó tárgyak egyike volt, de semmiképp sem szakmai tárgy. Egy önimádó megalomán fasz tartotta, a számonkérés is arról szólt, hogy szerepelt, miközben buktatott. Természetesen minden órára kötelező volt bejárni és fel is szólítgatott. Ha nem tudtad, elkezdett oltogatni. Nagyon kínos volt.
2023. jan. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt olyan tárgy mondjuk, ahol az előadó konkrétan csakis a saját véleményét, szavait fogadta el.


Ha te leírtad amúgy ugyanazt, de nem az ő általa lediktált szavakkal akkor az bukást jelentett. Féreg egy rendszer, ahol nem gondolkodásra tanítják a jövő értelmiségét hanem arra, hogy gondolkodás nélkül visszaadja azt amit elmondanak neki.

2023. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
48%

Huhh hát ez a jelenség szerintem igazából csak könnyű szakokon jelenik meg. Nekem BME VIK Mérnökinfón azért voltak durva 5-6 kredites tantárgyaim, amik miatt sokan kiesnek.


Nálunk is van 3 kredites mumus, de erre nem mondanám, hogy alibi tantárgy vagy éppen, hogy vicc kategória amit túlkomolyan vesznek, sőt elvileg a követelményeket elolvasva nem is tűnne nehéznek a teljesítés. A ZH-t ha vannak házi pontjaid kb 10%ra megírod is lehet átmész.


Ettől függetlenül ez a legdruvább tantárgy talán a szakomon. 2018-ban egyetem által kiadott adatok alapján 85% elbukta, tehát csak 15% teljesítette.


A tantárgy neve: GRAFIKA

2023. jan. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!