Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a véleményetek a magyar...

Mi a véleményetek a magyar oktatási rendszerről?

Figyelt kérdés

2023. jan. 11. 21:02
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
87%
Gyakorlatilag ilyen már nincs, és ami nincs, arról nem lehet véleményt alkotni sem.
2023. jan. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Shora ***** válasza:
70%
22# valaki nagyon érzékenyen veszi hogy a többség nincs megelégedve a magyar oktatással…végülis fura hogy ennyi tanár sztrájkol kint a diákokkal😇
2023. jan. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
69%
Szar. De ez a téma már lerágott csont.
2023. jan. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
90%

15# "#12 "Szörnyen rossz, mindenkinek, diáknak, tanárnak, szülőnek is."


Ez konkrét hazugság és ostobaság is."


Konkrétan melyik része hazugság szerinted? Ez a saját tapasztalatom, évekig dolgoztam iskolai szociális munkásként, több iskolában is, mindhárom oldalról pontosan azt tapasztaltam, amit leírtam.

2023. jan. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
92%

Na, itt egy Fideszes tanár. Neki minden jó, az ő gyerekeinek minden jó, a tanterv tökéletes. :) Álomvilágban él szegény.

Gondolom a fizetés is nagyon jó?

2023. jan. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%

#26 Na, itt a nagy "ellenzéki" a mindenszarizmusával, aki képtelen szövegeket értően elolvasni.

Mutasd már meg hol írtam le olyat hogy itt minden jó, minden tökéletes lenne!

Sehol.

2023. jan. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
87%

#27 Ne aggódj, ha esetleg kiderülne hogy tanárnak is annyira vagy tehetséges mint amennyire helyesen látod az itteni kérdést, ezzel a fideszhű hozzáállással még simán lehetsz tankerületi vezető is. Láttam már rá példát! Szóval fel a fejjel ;)

Feltéve ha lesz még fidesz addigra.

2023. jan. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
87%

#18

Ha tényleg tanár vagy, süt a hozzászolásodból, hogy olyan magasan van nálad a léc, hogy csoda, ha egyáltalan van, aki átmegy rajta. Te magad átmész rajta?

A hasonlóan merev elvárások, és a gyengébb képességűek lenézése (nagyon ez jött le abból, hogy panaszkodsz arra, hogy ugyanazt több ideig kell tanítanod ennej a korosztálynak) nem vezet fényes jövőhöz azoknál akiket tanítasz.

Hasonlóan magas elvárásokkal én is küzdöttem cirka 10 éve gimáziumban, és mentálisan és fizikálisan is belerokkantam.

Erre volt jó.

Ennyit azért nem szamít, és nem is ér meg, hogy 1 vagy 2 óra amíg megtanulnak.

Ha bárkit is tanítani akar valaki, az ott kezdődik hogy tolerancia, empátia, és elfogadás. A tanárok és a rendszer részéről EGYARÁNT.

2023. jan. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
66%
*amíg megtanulnak valamit
2023. jan. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
87%

Szörnyen elavult, emellett nem a logikus gondolkodásra, összefüggések átlátására tanít meg, hanem irracionális mennyiségű lexikális tudás bebiflázását várja el, ami jobb esetben megmarad a következő számonkérésig.

A diákok és tanárok egyaránt leterheltek, az óraszámok nem passzolnak a tárgyak fontosságához, a szabad tankönyvválasztás eltörléséről nem is beszélve.. az OFI-s tankönyvek minősége igencsak megkérdőjelezhető, és össze nem hasonlítható a Mozikosokkal (az utóbbi javára természetesen).

A nyelvoktatás színvonala is elég silány, azok kerülnek nem kicsit előnybe, akik kéttannyelvű iskolákba mentek (és mindezt végzett kéttanosként írom).

2023. jan. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!