Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a magyar oktatási rendszerről?

Figyelt kérdés
Szerintetek jó-e vagy sem, mik az előnyei, mik a hátrányai, szerintetek kihasználja-e eléggé a modern technológiai eszközöket, stb. Mindenkinek érdekel a véleménye.
2019. márc. 20. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidéki városban tanultam,ott a legmodernebb eszközz az volt, hogy filccel írtak a táblára. A tanárok többsége darálta az anyagot,ha kérdeztünk nem nagyon feleltek, 2 tanárom volt akit tényleg érdekelt, hogy tanuljon a gyerek. Egy anyagrész egy óra, ez akkor sem elég ha otthon is tanulsz. Angolul konkrétan nem beszéltünk, kórusban kétszer elmondtuk az új szót és ennyi, se felelés se olvasás. Tehát saját tapasztalat szerint sz ar, ha nincs pénzed magántanárra amit oly sokszor emlegettek a tanárok akkor nagyon nehéz.
2019. márc. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a magyar oktatási rendszert jónak tartom az elitképzésben. Ezt úgy értem, hogy a középiskolákban az országos TOP20-ban tényleg nagyon magas szintű oktatás folyik. Emelt szintű érettségik és nyelvvizsgák tömkelege után bekerülnek és elvégzik felsőoktatási szakokat.

Viszont a gyengébb iskolákban financiális és szakember problémák miatt a gyengébb képességűeket és a leszakadó diákokat nem oktatják jól. A lemorzsolódókkal meg nem tud mit kezdeni a rendszer.

2019. márc. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

< Én a magyar oktatási rendszert jónak tartom az elitképzésben. Ezt úgy értem, hogy a középiskolákban az országos TOP20-ban tényleg nagyon magas szintű oktatás folyik


Ezt nem értem mi értelme volt megemlíteni, még valami ótar afrikai vagy dél amerikai pokolban is nagyon jók a top 20-as iskolák. És? Attól még a többi 99% szar.


A véleményem az, hogy nagyon rossz az oktatási rendszer, rengeteg felesleges hülyeséget kell tanulni. Gyakran belegondolok abba hány évet pazaroltam el az életemből azzal, hogy az iskolában ültem és olyan dolgokról tanultam amire se én, se senki más nem emlékszik már és amit soha nem fogok használni. Gimnáziumban már nem kellenének ilyen kötelező tantárgyak, hogy tesi, rajz, ének - nevetséges! Az utolsó két évben aki nem akar annak egyáltalán nem kellene természettudományos tárgyat tanulnia, és az is nagy baromság, hog egyből kötelező érettségizni. Kevesebb tárgyat kellene tanulni az utolsó két évben legalább, de azokat magas szinten. Angliában úgy van, hogy 16-18 éves korig a diákokaz általuk kiválasztott 3 tárgyat tanulják emelt szintű érettségi szinten, itt is így kellene, három tárgy de azt emelt szinten kellene teljesíteni.


Az irodalom érettségi olyan, hogy körülbelül egy értelmi fogyatékos is meg tudná írni ötösre, teljesen alap szövegértelmes van benne.. az angol középszintű érettségi meg olyan mint egy alapfokú nyelvvizsga. A gyerekek 8 éves koruktól tanulnak angolt az iskolában és akkor 18 évesen beülnek megírni az alapfokú nyelvvizsgát. Mi a fa.szt csináltak 10 évig a sok száz, talán ezer óra alatt?


Minden a magolásra megy, az érettségiket is simán meglehet írni bármiféle gondolkodás nélkül, magolva. SEMMIRE nem tanítottak meg az iskolában, az első osztályon kívül ahol megtanítottak írni meg olvasni. Akár nyolcadik után egyedül is feltudtam volna készülni itthon az érettségikre, hiszen az OH oldalán le van írva miket kell bemagolni a könyvekből, ezért iskolába járni felesleges.

2019. márc. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az angol középszintű érettségi pont alapfokú nyelvvizsga szintje, B1 még jó, hogy olyan. Az emelt szint a középfok B2.


Pontosan ez a legnagyobb baj az oktatással, hogy gondolkodni és összefüggéseiben látni a dolgokat nem tanít meg.


Az érettségi azért ilyen mert kötelező tárgyak vannak. A nyelv készségtantárgy, senki nem érti, hogyan lehet keszségtárgy kötelező. Kb mintha azt mondanák énekelje el mindenki az Éj királynője áriat-aztán értékeljük. Én nem szeretem Miklósa Erikát pl, sőt nálam megbukna. Viszont tetszik Koncz Zsuzsa éneklése bát szakértők szerint nem egy jó énekes. Na a nyelv ugyanez a kategória.


A kötelező tárgyak közt van humán és reál, ami létezhetetlen es irreális elvarás hogy vki human tárgyakból és reál tárgyakból is magas színvonalon teljesitsen, márpedig nálunk a kitünő az elvárás, ergo annyira alacsony a színvonal hogy átlag alatti képességekkel is simán teljesithető kiválóra.


Innentől kezdve az egész oktatás sz.r. hiszen az érettségi a cél.


Másrészt nem a tanítás a lényeg hanem az értékelés a poroszos rendszerben, sokszor akár magatartást is értekelnek tárgyi jegyben-pl röpdolgozat mert rosszalkodnak a gyerekek. Be nem jelentett dolgozatok-a célja a kiszúrás a diákkal.


Nincs egyetlen pozitívum amit említeni tudnék a magyar oktatási rendszerben.


Nívódíjas az a tanköny amit tanítónénik hánytak össze, ilyen kérdésekkel melyik a több 325.567 vagy a 278.965 és mennyivel- szövegértés dolgozatban, miközben a gyerekek matekból az ezres számkörrel ISMERKEDNEK. De ugyanez nívódíjas könyv simán átlép azon a tényen hogy elsős gyerek nem tud olvasni. Mondjuk volt olyan pedagógus!!!! akit én hívtam fel hogy most kezdte első osztályt a hatevesem nem tud írni, olvasni, számokat sem ismeri-hiába diktálja a feladatot.

2019. márc. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekekből lexikont nevelnek ,tudjanak mindent, mindenről. Arra ami a valóéletben van meg se tanítják őket pl.: csekkek befizetése, állampolgársági jogaik, egyetemen tanulok itt is beszéljük sokan úgy közlekednek gyalog vagy akár kerékpárral ,hogy az már balesetveszélyes, közlekedésre is meg kéne őket tanítani.
2019. márc. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Röviden? Szar.
2019. márc. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatasi rendszernek komoly hátránya, hogy sok fontos dologra 45 perc jut csak, mert haladni kell a tananyagban. Ha a sok felesleges dolgot kiszelektálnák, sokkal hatékonyabb lenne a tanítás. Nem fordulna elő, hogy ha egy 25 évest megkerdeznek az utcán mikor volt a II.vh, még a századot se tudná belőni. Szomorú. Humán beállítottságúként szenvedtem a sok sin, cos sz.rs.ággal, amit így 35 evesen azóta sem vettem elő. Szerintem az effajta dolgokat szelektíven kellene oktatni. Van 2 jeles human diplomám, de a matek-fizika ketzős mindig csak 2-es volt. Miérz kellene mindenkinek mindenből jónak lenni? Azt kellene erősíteni, amiből egy gyerek kitűnik, és ne elkönyvelni hülyének, mert a 10 tantárgyból 2 nem annyira megy neki. Ez nagy feladat lenne.
2019. márc. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
Mai napig rémálmaim vannak tőle!
2021. febr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!