Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Manapság a középiskolákban...

Manapság a középiskolákban nyilvánosan zajlik az osztályozás, dolgozatkiosztás, vagy titkosan?

Figyelt kérdés

Az én időmben (2011-2017 között voltam gimnazista), még a legtöbb esetben nyilvános volt a dolgozatok értékelése. Kiosztotta a tanár, vagy a hetes, mindenki átszámolta a pontjait a lapon, aztán szólította névsorban az embereket, hogy diktálják be, hanyas. Félévkori/évvégi lezárások is így történtek. Ment végig a névsoron a naplóban, elmondta, a tanár a konklúzióit, meglátásait az adott tanulóval kapcsolatban, meg az érdemjegyét.


Nem is volt ezzel senkinek sem problémája, csak ugye azóta eléggé szigorodtak a személyiségi jogok, meg a személyes adatok védelme. Olvastam már itt is olyanokat, hogy a jegy az bizalmas adat, stb.

Éppen ezért, kíváncsi vagyok, hogy manapság is a fenti módszer szerint történik az értékelés, vagy változott a helyzet az iskolákban, és már csak négyszemközt történik a dolgozatkiosztás, megmutatás?

Mennyire szokták ezt komolyan venni? Illetve volt-e már belőle balhé, vagy nézeteltérés? Pl. valakiről mondtak valami olyat, amihez nem járult hozzá.


Hogyan működik ez osztályozás titkossága mostanság? Vannak itt esetleg középiskolások, vagy olyanok, akik 1-2 éve érettségiztek csak? Mi a helyzet ezzel a témával kapcsolatban?



2023. jan. 15. 17:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Régebben ez tanár függő volt némi nevelő célzattal, mert hát ki szeret leégni, hogy övé a legrosszabb. Manapság van aki ugyanígy csinálja, van olyan aki megkérdezi, hogy probléma e, ha mindenki eredménye nyilvános mások számára. Amióta uniós tagok vagyunk sokmindent szabályoznak. Többek között ezt is. Az adatvédelmi törvény erre is vonatkozik. A lényege, hogy csak azt és csak annyit ismerhet rólunk bárki, amennyit feltétlenül szükséges. Ez a dolgozat eredményre is érvényes. Meg lehet reklamálni, ha neked ez probléma. Sokmindennel nem értek egyet, de ez az "állítsuk pellengérre a hülyegyereket" mentalitás nekem sosem volt szimpatikus. A pedagógus dolga pont az lenne, hogy valamennyire kiismerje a gyereket és tudja motiválni, de ne a megszégyenítés legyen az eszköz. Sok gyerek nem ugyanolyan esélyekkel indul. Ezt kellene felismerni, de ezt a mi oktatási rendszerünk nem támogatja.
2023. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Van, hogy csak odaadja a lapot, és ennyi, van hogy megkérdezi, kinek miért sikerült egyesre-kettesre, vagy megdicséri a jókat. Van, hogy tanulásra szólítja fel az egyes diákokat, van, hogy nem. Tök tanárfüggő, nem nagyon veszik figyelembe a személyi jogokat, ha vannak, de senkit sem zavar ez. Nem tűnt fel, hogy titkos lenne ki mit kapott. Diákokkal szokták kiosztani a dolgozatokat, úgyhogy egy-két valaki látja mindenkiét is, ígyis-úgyis.
2023. jan. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég végeztem a középiskolával. A legtöbb tanár odaadta az egyik diák kezébe az összes dolgozatot, hogy ossza szét mindenkinek. De volt olyan tanár is, aki kirakta egy üres padra a dolgozatokat, és akkor mindenki keljen fel és keresse ki a sajátját. Egyetlen egy tanárom volt, aki maga osztotta ki a dolgozatokat, és azt utáltam, mert mindig volt hozzáfűzni valója is, meg aztán hangosan is kimondta a jegyet, amikor odavitte a diáknak a dolgozatot. Illetve általában pont ez a tanár volt az, akinél utána vissza is kellett diktálni a jegyet, hogy ő beírhassa a kis füzetébe. Meg általában ez a tanár mindig növekvő sorrendben osztotta ki a dolgozatokat. Szóval elsőnek azokhoz ment oda és adta oda nekik a dolgozatot, akik egyest írtak, majd azokhoz ment, akik kettest, és így sorba.. megalázó volt amúgy.
2023. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk teljesen nyilvános volt az egész, vagy a tanár mondta hangosan vagy nekünk kellett névsorban visszamondani az eredményeket, hogy azt ő felírja. Néhány tanár még megjegyzéseket is fűzött hozzá, de anélkül is elég megalázó volt, ha valakinek nem sikerült jól. Sose értettem, hogy miért nem képes akkor felírni magának a jegyeket, mikor osztályoz, miért nem lehet magánügy, hogy ki milyen jegyet kapott. Nem voltam rossz tanuló egyáltalán, de így is utáltam.
2023. jan. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is teljesen normális, de egy-két tanár megkérdezte még mikor tanítani kezdett minket, hogy igényli-e valaki, hogy négyszemélyes diktálja be neki a jegyét. Tesinél is volt ilyen a netfit felméréseknél, hogy ha valaki nem akarta megmondani a testtömegét például, akkor bediktálhatta a tanárnak óra után négyszemközt. De nálunk sosem élt vele senki.
2023. jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

*teljesen nyilvános

Autocorrect

2023. jan. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A tanár kiosztja adolgozatokat kommentár nélkül. Akinek baja van a dolgozattal az az óra végén odamegy. Ha senki nem megy oda akkor még aznap este a tanár beírja a jegyeket az enaplóba. Senkinek az osztályzata nem hangzik el az órán.
2023. jan. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Is-is. Elöfordul, hogy gyorsan akarja beírni a tanár és akkor gyorsan mindenkin végigmegy, ahogy írtad (ilyenkor is néhány tanár megkérdezi, hogy zavar e valakit, ha hangosan kéne bemondani a jegyét, de nem nagyon szokott ebböl probléma lenni)

de általában már eleve a tanárnál vannak a dolgozatok osztályzásnál és akkor egyböl beírja krétába.

2023. jan. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez tanártól függ.Ált suliban nálunk volt olyan tanár aki nyíltan elmondta kinek milyen lett a doga,hagyta,hogy a gyerekek osszák ki,de volt olyan aki nem mondta el kinek hanyas lett csak ha a diák is beleegyezett és a dogat is úgy osztotta ki,hogy a jegy nem látszódott.Középsuliba meg vagy ki se adják a dogát vagy kiosztja és ennyi.
2023. jan. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Már nem divat szerintem a rgi kiosztja aztán diktáld be a jegyeket.
2023. jan. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!