Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért sújkolják az emberbe...

Miért sújkolják az emberbe hogy az érettségi milyen nehéz dolog?

Figyelt kérdés
Könnyen letettem, nem emlékszem mondjuk a pontszámaimra de nagyon nem is érdekelt hogy meglesz vagy sem, ezért nem is stresszeltem. Mindig mondták a tanárok hogy hú de nagy dolog lesz, így meg úgy. Mire jó ez? Ettől fontosabbnak érzik magukat? Amúgy egyetemet végzett emberek is mondták hogy könnyű és alapdolog, gondolom kell hozzá egy bizonyos alap szellemi szint. Mondjuk én érettségivel is prolinak érzem magam.
2023. jan. 17. 02:55
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Súlykolják' fáradt vagyok már.
2023. jan. 17. 02:56
 2/34 A kérdező kommentje:
sulykol' ahh ez az éjszakai műszak
2023. jan. 17. 02:57
 3/34 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is könnyű, de ha valaki ezt mondta volna nekem, fixen elbsztam volna
2023. jan. 17. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%

Mert ha beszaratják kicsit a diákokat előtte akkor nagyobb eséllyel fog a stressz miatt leülni és tanulni rá. Különösen azok akik addig elhanyagolták a tanulást az évek alatt. Hogy ha azt híresztelnék hogy mennyire könnyű akkor mindenki félvállról venné hogy úgy is átmegy, és nulla tanulással fog leérettségizni, emiatt értelemszerüen átmenni sem fog.

Én is így jártam, ha a tanárok nem szarattak volna be akkor nem tanultam volna egy percet se. Egy kezemen össze tudnám számolni hogy gimi alatt hányszor ültem le tanulni.A stressz miatt kezdtem el rá tanulni, az érettségit megelőző egy hétben, végül nagyon jó eredményeket értem el, minden 80% fölötti lett. De mindezt csak a stressz miatt, akkor nagyon rosszul érintett de így utólag hálás vagyok azért hogy a tanárok kicsit rámijjesztettek, ha nem így tettek volna biztosan nem sikerült volna.

2023. jan. 17. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
79%

Brlém nem sulykolta senki.

A szüleim lesz.rták volna azt is ha le se teszem.

A tanárok meg csak arrol zengtek hogy mibe kell menni

Vagy az egyik arrol hogy ugye hogy jól mondta első évben hogy elrepul a 4 év és már itt vagyunk?

Osztálytarsakat a pasizás jobban érdekelte mint a tételek

Meg ha jól rémlik tanitás sem volt már csak lógás

Ballagásnál mindenki örült hogy végre nem kell látnia többé az osztálytársait


En csak a szalagatvatón voltam kibukva hogy nem érettségi után kéne ünnepelni fotózkodni? Miért iszunk előre a medve bőrére?

2023. jan. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
37%
Érettségi olyan alap hogy egy szinten van a szakmunkással vagy a 8 általánossal. Legalábbis a diplomások szerint
2023. jan. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

#8 igen azért ez egy kicsit túlzás....


Attól függ az érettségi, hogy akarsz e utána egyetemre vagy fősulira menni.


Ha nem akkor egy 2-eshez nem kell sokat tanulni...


Én info szakra jártam, info írás + gyakorlati az 5-ös lett...a többi 2-es 3-as....bazira rühelltem is az összes többit.


Szerintem aki nem használja pl. a matematikát vagy fizikát továbbtanulásként mondjuk egyetemen, annak általános iskola után el is lehetne hagyni...sőt


én sok tantárgyat elhagynék Általános iskola után és csak kifejezetten a szakra képesítésre állnék rá.

2023. jan. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
93%
Hát ha nem érdekelt hogy hány pontos lesz akkor megértem hogy neked könnyű volt, mert gondolom nem az ötösre hajtottál mindenből, úgy hogy mellette a tantárgyakból is hoztad a kitűnőt, de minimum a 4,5-öt, hogy felvegyenek az egyetemre. Hármasra tényleg bárki meg tudja írni, főleg a magyart ami viszont tényleg egy vicc.
2023. jan. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
85%
Aki rendesen tanul annak nem olyan gáz, de ott van az összes többi
2023. jan. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 K.O. ***** válasza:
33%

07:00

mondjuk ja, de annyibol jo hogy marad a matek, hogy porgeti az agyat.. az nem olyan hogy feladjak, aztan vagy megtanulod, vagy nem, hanem azt oran is csinalod es porog tole az agy, karban van tartva

2023. jan. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!