Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Végzős gimnazista vagyok és...

Végzős gimnazista vagyok és még mindig nem tudom mihez kezdjek érettségi után, más is van ezzel így?

Figyelt kérdés
2023. jan. 3. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, akkoriban még én sem tudtam.

30 évesen mentem egyetemre. Addig csináltam 4 szakmát. Majd meglátod, mi érdekel. Te is későn érő vagy, de ezzel semmi baj nincs.


Valami szakmát csinálj azért, ne csak egy érettségid legyen, aztán majd kialakul:)

2023. jan. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Én ugyan már lassan diplomázok, de végzős gimis koromban én is így voltam. December/január körül született meg a döntésem egy pillanat alatt, mint valami megvilágosodás. Ennek már 3 éve, tavasszal végzek a szakon és dolgoztam, kutattam is már a területen, koromhoz képest sokat.


Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy ne pánikolj, sikerülni fog. Sok sikert!

2023. jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Menj el egy gyárba dolgozni. Hidd el 1 hónap múlva tudni fogod mit akarsz csinálni.
2023. jan. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Csakegysajt95 ***** válasza:

27 évesen még mindig nem tudom, mihez lenne kedvem. 6 éve gyárban vagyok utolsó 😅😅

Esetleg valami állatmenhelyet szeretnék alapítani, de ahhoz meg rengeteg tőke kell

2023. jan. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én egyetem alatt jöttem rá, hogy nem tudom, milyen szakirányban szeretnék elhelyezkedni, ahogy az egyetemet is jobb ötlet híján kezdtem el. Ezalatt több munkát is kipróbáltam, és csak közben jöttem rá, hogy fordító szeretnék lenni, addig, amíg nem találkoztam a munkával élesben, el sem tudtam magam képzelni abban a szakmában. (természetesen nem bíztak rám bonyolult szövegeket, de az interjún szintfelmérés is volt). Szóval abszolút nem vagy semmivel elkésve, próbáld ki magad minél több területen, idővel rájössz, mi fekszik igazán.
2023. jan. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A fordítói munkán én is gondolkodtam, most épp egy angol nyelvű könyvet olvasok
2023. jan. 4. 18:06
 7/10 anonim ***** válasza:

13 éves korom óta tudtam, mi akartam lenni. Készültem rá. Ráfeküdtem az egyetemi felvételire, minden... Mikor harmadévesként, szakdogaírás mellett elmentem a szakmámba dolgozni, akkor jöttem rá, hogy ez mégsem nekem való. Aztán azt használtam, ami volt, korábban vendéglátóztam suli mellett, tetszett, mondom akkor ez az én utam. Beütött a covid, visszadobott a startkockára, a 16 éves énem köszönt vissza rám, újra egy gyorsétteremben találtam magam.

Sokmindent kipróbáltam, inkább azt tudom, hogy mit NEM szeretnék csinálni. Jelenlegi munkámat élvezem, tanulok, fejlődök minden nap, szeretnék még többet tanulni. Elengedtem ezt az egész tervezés dolgot, ilyen bizonytalan közegben nincs értelme, csinálom, amit épp élvezek, és majd lesz, ami lesz. Amíg megélek, és élvezem az életet, addig pont leszarom.

2023. jan. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt sok ötletem, de én ia inkább abban vagyol biztos, hogy mit nem szeretnék csinálni, vagy hogy hogyan nem szeretnék dolgozni. Jelenleg (33 évesen)jól érzem magam a munkámban, de szakmailag szeretnék fejlődni. Azt hiszem, kevesen vannak, akik biztosan tudják, mit akarnak, és aztán azt is csinálják. Én is sok mindenről hittem, hogy azt akarom csinálni, majd kiderült, hogy mégsem. Kipróbáltam több dolgot, van egy elképzelésem, hogy mit szeretnék csinálni, de nem tudom, hogy valaha tudni fogom-e, mi az ami nekem a legjobban feküdne, mint munka. Nem is biztos, hogy van ilyen. Azt tudom, hogy mit szeretek egy munkában, de amíg nem próbálok ki valami szakmát/munkát élesben, addig nem is tudom, milyen azt napi szinten csinálni. Sokszor hajlamos az ember idealizálni egy szakmát, és a valóságban lehet, hogy teljesen más, mint elméletben.
2023. jan. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Azok, akik itt azt válaszolták, hogy szeretik, amit csinálnak / tanulnak, megosztanák, hogy mi is az konkrétan?
2023. jan. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nem írtad hogy merre élsz, a fiam hasonló helyzetben van mint te. Ismerősök ajánlották és még kaptunk időpontot a pályaválasztási tanácsadóhoz, állítólag nagyon hatékonyan tudnak segíteni, hogy Neked mi a legjobb. Kicsit elkezdődött már a folyamat-előzetes tesztekkel és nemsokára megy személyes beszélgetésre is.
2023. jan. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!