Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 3-as átlaggal mennyire nehéz...

3-as átlaggal mennyire nehéz bekerülni egyetemre?

Figyelt kérdés
Tanulási nehézséggel születtem, és 3-asnál nem kapok az esetek legtöbb részében jobb osztályzatot. Mennyire nehéz így egyetemre bejutni? Vagy vessem el ezt a gondolatot? Technikusi középiskolában vagyok, (informatikai szakon), középiskola után mihez tudnék kezdeni?(17 fiú vagyok).
2023. jan. 17. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bekerülni megoldható, de tulajdonképpen mit vársz, ha egy középfokú végzettséget is csak közepessel tudsz megszerezni a betegségedre hivatkozva? Nem fognak diplomát adni neked csak azért, mert beteg vagy. Nem lebeszélni akarlak, de azzal neked kell tisztában lenned, hogy mi az, ami ténylegesen a betegségre fogható és mi az, amit te fogsz arra, mert így kényelmesebb.
2023. jan. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tanulási nehézségeid vannak, akkor minek akarsz egyetemre menni, ahol nagy valószínűséggel fél után bukta lesz neked minden tárgyból? Fizetősre mehetsz, de annak így semmi értelme, hogy ilyen problémád van.

Legyél rendszergazda, fejleszd tovább magad ezirányba, ha tudod.


Sok sikert!

2023. jan. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemre nem bekerülni nehéz, hanem bent maradni. Csupa hármassal én ezt nem erőltetném.
2023. jan. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor mihez kezdjek?
2023. jan. 17. 20:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Vannak felsőfokú szakképzések is, megpróbálkozhatsz azzal is. Ha az nem megy, akkor valami OKJ-s tanfolyam.
2023. jan. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amenyire emékszem, vagy a tanulmányi átlagod számít vagy az érettségin a 2 legjobb eredményt duplázzák és így számítják a pontokat. A rendszer meg automatikusan választja ki hogy melyik a jobb.


Én nem megyek neked, mert hármas az átlagod. Őszintén szólva nekem 9. osztályban még csak 3 négyesem volt, a többi ötös, utána az évek alatt ez leromlott, több lett a négyes, már került hármas is a bizonyítványomba, stb.

Én nagyon hamar rájöttem, hogy mihez akarok kezdeni felnőttként és arra a tantárgyra figyeltem. Pl mivel nem kellett az irodalom, ezért nem tanultam szét rá az agyam, de próbáltam azért olyant produkálni, hogy ne csak átcsússzak minden félévkor.

Rengeteg tárgy volt, rengeteg dolgozat, nem tudtam volna mindenből színötöst kapni, felesleges is lett volna úgy bemagolnom mindent, hogy nem lesz belőle hasznom, mert a rengeteg tananyag nem marad meg étizedekig a fejemben, ezért tényleg csak arra figyeltem ami a fontos volt.


Nyilván nem fogom tudni elszavalni az Egykatona éneket vagy egy másodfokú egyenlettel foglalkozni, de a munkám nem is követeli meg ezeket, és abban ami kell a munkámhoz jó vagyok.

2023. jan. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os válszoló vagyok, Ami az egyetemet illeti, ott se mindenből jeleskedtem, hanem abból, ami kellett a mostani munkámhoz. Amire jártam, az több felé vezet, adhat A, B vagy C végzettséget a diáknak és a tanrend célja, hogy a diákok mind a 3 utat végigjárják, hogy eldöntsék mit akarnak majd csinálni. Őszintén szólva amiről tudtam hogy nagyon nem érdekel és szükségem sincs rá, abból a miimumot nyűjtottam, a maximumot meg azon ami érdekelt és szükségem is volt rá.
2023. jan. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!