Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek van esélyem az...

Szerintetek van esélyem az egyetemre bekerűlni?

Figyelt kérdés

Nos most érettségiztem és a KJE Turizmus és vendéglátás szakára szeretnék menni levelező szakra. Sajnos még nemtudom a jegyeimet meg még lesz szóbeli tudom de pont azokból a tantárgyakból amitől nem félek. Viszont a matekom nagyon rosszúl ment. Sajnos rosszúllettem érettségi közben és nem tudtam koncentrálni és kb egy 5-10 percre ki is kelett mennem, így szerintem csak 2 lesz a jegyem. Viszont emelteztem töriből amin szerintem a 3 megvan az összes többi pedig 4-5 lesz szerintem mert nagyon jól ment. Szerintetek felvesznek? Tudom hogy itt a pontokat nézik és hogy elértem e csak a szakom teljes neve közgazdász-asszisztens turizmus és szerintem itt kell a matek és félek hogy ez miatt nem vesznek fel.

Valaki esetleg tudna segíteni vagy pár dolgot mondani a szakról? Esetleg vannak akik ide járnak?



2022. máj. 23. 11:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Nézted mennyi szokott lenni a ponthatár? Számolgattad, hogy neked kb reálisan mennyi lesz?

Az nem számít, hogy milyen lett a matekod, senki nem fogja ezeket külön nézni és csak az összpontszám a lényeges. Én most csak a 2020-as ponthatárokat találtam meg, akkor csak önköltségesen indult és 280 pont kellett hozzá. Annyi elég valószínű, hogy neked is lesz.

2022. máj. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Mivel közgazdaságtan, így a legtöbb tantárgyad a matematikához fog kapcsolódni. Felvin biztos fent vannak, hogy a felvételihez mik a követelmények és azok közül a tantárgyak közül fogja a rendszer automatikusan kiszedni a legtöbb eredményt elért tárgya(ka)t, így ha a matek rossz lett, TALÁN egy erősebb tantárggyal fel lehet vinni a pontjaid számát. Nem nézted meg, hogy az elmúlt években mi volt a ponthatár?
2022. máj. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

A szak nevéből adódóan szerintem nem alapképzésre jelentkeztél, hanem fokszra. Oda elég lehet államira is a pontod.

De ha alapképzésre mész akkor jó lenne ráfeküdnöd a matekra, mert rengeteg matekos tárgyad lesz. (Fokszon alig-alig)

2022. máj. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Hogy lehet ilyen okádék helyesírással egyetemi terve valakinek...
2022. máj. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igen megnéztem a ponthatárt (nagyon sokszor az elmúlt évben és számolgattam) 280 pont jelenleg és ha minden igaz nekem 400 pontom van. Nagyon jók az évvégi jegyeim valamint egy verseny miatt van 100 pont többletpontom. Tudom nem kéne izgulnom mert megvan csak féltem, hogy esetleg külön is nézik a tantárgyakat.

Még egyszer köszönöm a gyors válaszokat! :)

2022. máj. 23. 12:21
 6/14 anonim ***** válasza:
#2 vagyok: akkor bőven van esélyed. :) sikeres éveket kívánok!
2022. máj. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Akkor semmi okod aggódni, így biztosan felvesznek. Külön 100%, hogy nem nézik a jegyeket, ezen biztosan nem fog múlni.
2022. máj. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2022. máj. 23. 12:26
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért tanulj meg helyesen írni, mert egyetemen sem nézik jó szemmel az ilyet. Borzasztó ahogy írsz.

Ennyi ponttal valószínűleg felvesznek, ha jól számoltad.

2022. máj. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Helyesírás befigyel.


Egyszerű beadandókat se fogják az egyetemen így elfogadni, ha ennyire trehányan írsz.

2022. máj. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!