Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy írjam meg a tanáromnak,...

Hogy írjam meg a tanáromnak, hogy nem akarok javítót írni? Vagy jobb, ha megírom, és nem sikerül?

Figyelt kérdés

Van egy tárgyam, aminek a vizsgafeltétele a beugró. Nekem nem lett meg, újra kéne írnom, hogy vizsgázhassak. Egy időpont van(ami nem ütközik más vizsgámmal), a holnapi hétfő, ezt csütörtök későeste tudtam meg a tanárunk emailjéből. Addig nem is tudtam, hogy lesz második alkalom. Én máig gondolkodtam, hogy mit jelezzek vissza (lehet már késő is...), de sok vizsgám van a héten (3), esélytelen, hogy erre a holnapi beugróra is fel tudjak készülni. Szinte semmivel nem tudok többet, mint az első alkalomkor, és akkor se voltam a közelében sem. Fixen bukó.

E-mailben vissza kéne jelezni, hogy meg akarom-e írni, és ha igen, akkor mikor. Ami azt illeti, a fix bukás helyett hasznosabb lenne, ha azt a 90 percet, amikor a beugró lenne, valami másik tárgyam tanulásával tölteném. Ráadásul, ha valami isteni csoda folytán mégis sikerülne a beugró, akkor is ott a vizsga. Bepróbálkozhatok a fennmaradó egy alkalommal, de amikor megtudtam, hogy az első beugróm sikertelen lett, én teljesen leálltam a több 100 oldal kötelező olvasásával, meg egyéb készüléssel, tehát fingom nincs róla, és ezt jövő hétfőig fixen nem hozom be, még annyira sem, hogy a kettes meglegyen.

Mit javasoltok, tegyek egy kísérletet a beugróval, ha kb esélytelen? Egyáltalán, mit és hogyan válaszoljak az e-mailre?


2023. jan. 22. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Utóbbi jobb. Mert ha azt latják hogx akartad, az már minden.

De ha azt látják hogy nem is akarod azzal évekre is ill örökre elkapálod magad a szemukben.

2023. jan. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Csütörtökön tudtad, hogy beugró lesz. Az elmúlt három napot mivel töltötted? Nem most kéne rajta gondolkodni, hogy hát esélytelen felkészülni... így nyilván az.


Egyébként meg egyetértek az elsővel, menj el, ha nem akarod végképp elásni magad.

2023. jan. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Végülis igen, a benyomás miatt lehet, hogy jobb megírni és megbukni. Az évfolyamon vagyunk valami 30-60 közötti létszámmal, tehát éppen megjegyezhető, hogy ki nem próbálkozott, pláne, hogy a későbbiekben más órát is fog tartani, meg most is tart más órát is nekünk.

Viszont kérdéses, hogy mennyire kelt jó benyomást egy nagyon bukott beugró. :D

2023. jan. 22. 14:54
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Jó napot kívánok, kedves tanárnő nagyon hálás vagyok azért lehetőségért, hogy javító dolgozatot írhatok. Viszont sajnálattal kell közölnöm, hogy a hálás ajánlatta ellenére nem vagyok képes élni a lehetőséggel mivel a következő hetekben a vizsgák tömkelegére kell tanuljak, így attól tartok ha meg is írom a javító dolgozatot nem lesz jobb eredményem az előző jegyhez képest. És ezzel szeretném magának és magamnak megspórolni a felesleges idő vesztegetést. Remélem ez az üzenet nem úgy jön le, hogy hálátlan vagyok, mert épp, hogy ellenkezőleg, viszont tényleg most nagyon sok vizsga áll előttem. Köszönöm a megértését, üdvözlettel XY.


Gyorsna írtam így lehet csináltam pár hibát. De én ezt írnám neki. Habár nem olvastam a leírást, csak a kérdést.

2023. jan. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#2 Csütörtökön 23:09-kor jött az email. Készültem, csak ezen kívül hétfőn vizsgázom az egyik legnehezebb tárgyamból, kedden is van vizsgám. Nyilán nagyobb prioritást élvezett az, ami nehezebb, és nincs 90% bukásra ítélve.
2023. jan. 22. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!