Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Bunkóság lenne megmondani a...

Bunkóság lenne megmondani a tanáromnak, hogy én a nyelvvizsgára akarok készülni?

Figyelt kérdés

Járok iskola mellett egy magantanárhoz angolra. Eleve semmi kedvem nem volt hozzá,utálom az egészet, de muszáj, mert nyelvvizsgát kell szereznem.

A tanár is tudja, hogy nekem nyelvvizsga kell, de azt hiszi hogy ez csak ilyen másodlagos dolog, főként azért vagyok ott, hogy jobb legyek angolból. Azt mondta inkább a hétköznapi élethez szükséges dolgokat tanítja meg, ha külföldre költöznék tudjak boldogulni, de bevallom őszintén, engem ez így 16 évesen nem érdekel. Én inkább nyelvvizsga feladatokat akarok gyakorolni, nem idiómákat még szlengeket tanulni. Bunkóság lenne ezt így megmondani neki?


2018. szept. 15. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem teljesen jogos, hogy ilyen feladatokat szeretnél oldani, elvégre ezért fizetsz (fizetnél). A "mindennapi életre felkészítéssel" meg nem fogsz nyelvvizsgát szerezni, nyilván nem beszélgettek a generációk együttéléséről, vagy mondjuk a klímaváltozásról. Ha nem hajlandó nyelvvizsgára felkészíteni, keress másik tanárt, ez így pénzkidobás.
2018. szept. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ennyire nem jön be a tanár, keress egy másikat. Amúgy meg mondd meg neki, hogy nyelvvizsgázni akarsz, ezt szó szerint így kell csinálni. Elég gáz lenne, ha valamelyik tanítványom vizsgára akarna készülni, de nem tudnék róla, mert nem mondaná el.
2018. szept. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát igen, ezt az 1 hónapot muszáj kibírnom, mert már be lett fizetve, de a legközelebbi órán megmondom a tanárnak mit akarok, ha ekkor sem érti meg (mert mikor odamentünk, akkor mondták neki a szüleim, hogy nyelvvizsgát akarok), akkor tényleg keresek egy másik tanárt/tanfolyamot.
2018. szept. 15. 20:58
 4/9 anonim ***** válasza:
15%
Miert kellett 1honapot elore befizetni? Magantanar, nem kotelezhet le. Egy lehuzas, foleg, hogy nem fogadja el te hogy/mit akarsz tanulni.
2018. szept. 16. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, azt mondta nala ez a szabály... De én is lehúzásnak érzem. Két ismerősöm majdnem 2 évig járt hozzá és majd csak télen nyelvvizsgázik. Nem tetszik ez nekem...
2018. szept. 16. 08:27
 6/9 anonim ***** válasza:
26%

Milyen szintű könyvből tanulsz? Lehet, hogy még nem is vagy olyan szinten, hogy kimondottan a nyelvvizsgára készülj. Mit tanított konkrétan a legutóbbi órán?


Egy hónapot meg azért fizettet ki előre, hogy ne mondd le folyton az órákat. Hülye lenne ő folyton szabaddá tenni magát a megbeszélt időpontban, hogy aztán az utolsó pillanatban benyögje a tanítvány, hogy az óra elmarad. Így egyáltalán nem érné meg neki. Ebből is látszik, hogy már van elég gyakorlata. Jól csinálja.

2018. szept. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem értem, miért érzed lehúzásnak, hogy nem mondod neki, hogy mit akarsz, és akkor nem az történik.
2018. szept. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

1. Mikor odamentünk a szüleim mondták hogy nyelvvizsgára készülnék

2. Én is mondtam a bemutatkozáson

3. Majd az órán is említettem

Tudja a tanár mit akarok, csak nem veszi figyelembe

2018. szept. 16. 20:01
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem vagy még olyan szinten, akkor nem lehet nyelvvizsgára felkészíteni, értsd meg. Milyen szinten vagy? Milyen szintű a könyv, amiből tanulsz akár nála, akár az iskolában? És hányas vagy angolból?
2018. szept. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!