Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van joga ahoz a tanárnak h...

Van joga ahoz a tanárnak h óra után az akaratom ellenére ott tartson?

Figyelt kérdés

Az a helyzet h az eggyik tanárom nagyon sokszor csinálja azt hogy azt mondja vkinek h te itt maradsz óra után egy kis beszélgetésre. Általába ezeken a beszélgetéseken mindenféle hülyeséget mond pld: Isten nem azért teremtett téged h ilyeneket csinálj. Miért nem hiszel istenbe?


Akár azért is ott "tart" mert kimondtad az órán halkan hogy ó b+.


Az eggyik barátnőmmel ezt csinálta pénteken. Azt mondta h szünet van és ő nem akar vele beszélni. Tanár meg erre azt mondta h nki ott kell maradnia mert ő(tanár) azt akarja. Amúgy meg midenkire hatóságokat akar küldeni aki azt mondja h isten nem létezik. Vagy kettes lesz a dogája és azt mondja h ó bazd+. Pénteken a barátnőmet az akarata ellenére tartotta ott.

Ez mennyire oké?

Ehez van jaga?

Köteles vagyok ott maradni ha mondja?

Ha mondja h maradjak ott és én nem maradok lehet belőle hátrányom (intő rossz magatartás jegy stb.)?



2023. febr. 26. 08:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Joga 😂 hat valószínűleg nem írtak erről jogszabályt... De a tanár nevelő feladatot is ellát az iskolában, és jó szándékkal szokták ezt. Ez a tanár nyilván átesett a ló túloldalára
2023. febr. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
A te érdeked, hogy ott maradj. Vagy jobb lenne, ha óra utáni beszélgetések helyett egyből szaktanárit osztogatna az órán való káromkodásért? Na, ahhoz pl. egyértelműen van már joga, valószínűleg a házirend is kimondja, hogy a tanórán a kultúrált magatartás az elvárt a diák részéről. És igen, olyat sem mondhatsz, hogy Isten nem létezik, egyrészt, mert nem a tanórára tartozik ennek a tárgyalása, másrészt pedig, mások számára sértő kijelentés lehet, neked pedig tiszteletben kell tartanod mások nézeteit és pont.
2023. febr. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha egyházi iskolába jársz, akkor szépen bólogass, ha istenről kérdeznek. Ha államiba, akkor meg közlöd, hogy kinőttél már az ilyen mesékből.
2023. febr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Csak sétálj ki
2023. febr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én ha velem csinálja akkor kisétálok.


Állami a suli.


És nem én hanem a tanár hozza be istent a magyar órára

2023. febr. 26. 09:33
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Azért elég nagy tiszteletlenség csak úgy kisétálni, ha a tanár beszélni szeretne veled.

Persze, megteheted, de a tanár is megteheti, hogy például beír érte egy intőt.

A térítés viszont már tényleg nem az iskolába való. Mindenkinek joga van ahhoz, hogy abban higgyen és úgy gondolkozzon a világról, ahogy akar.

2023. febr. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Maradj bent ha ilyen van. Egyszer. És akkor mondd el neki, hogy sem a politikai, sem a vallási nézeteidet nincs joga befolyásolni (térítés vagy erőszakkal). Ugye az már erőszakos befolyásolás, ha azért ad rosszabb jegyet, mert nem hiszel az ő vallásában. Ha nem hajlandó leállni, szólj az igazgatónak, hogy negatívan diszkriminálja a diákokat vallási alapon.
2023. febr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyszer már ott maradtam. Megmondtam neki h soha többet. A barátnőmmel már harmadjára játszotta el. Én velem ha mégegyszer ezt csinálja akkor egyből megyek az igazgatóiba. Mert az a baj h nem tudja elfogadni a nemet és jön utánnad a folyosón.
2023. febr. 26. 10:30
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A tanárnak sincs joga téríteni, meg nektek sincs jogotok az iskolában trágárkodni, vagy más módon megszegni a házirendet.

Ha nem viselkedtek normálisan, akkor joga van a tanárnak rátok szólni.

2023. febr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
Én már illendőségből is ott maradnék. KÉrdés, lehet-e a tanárnővel vitatkozni. Ha azt mondja, hogy Isten van, mondhatod azt, hogy annak van, aki hisz benne. Aki nem hisz benne, annak nincs, mert bizonyítani senki sem tudta se azt, hogy van, se azt, hogy nincs.Elég csoda,hogy egy ember létrejön két láthatatlan sejtből, tud gondolkodni, beszélni, szóval sokszor úgy érzem, tényleg lehetett valami teremtő erő, akit Istennek hívunk. Ezt elmondhatod a tanárnődnek. Jót akar. És rendes, hogy feláldozza a szabad idejét, mert neki is van szabad ideje, nem csak nektek.
2023. febr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!