Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lehet azt írni egy tanárnak...

Lehet azt írni egy tanárnak hogy "érdekelne"?

Figyelt kérdés
Így kezdenék egy kérdést. "Tisztelt tanárnő! Érdekelne hogy...?" ezt így illik?

2023. jan. 9. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Miért ne lehetne?:D Ő is csak egy ember, ha kicsit poénosra veszed értékelni is fogja.
2023. jan. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha biztosra akarsz menni, inkább azt írd "azt szeretném kérdezni, hogy...". Nem minden tanár nyitott, sajnos sok a begyöpösödött, aki ilyenen már kiakad.
2023. jan. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Te ismered a tanáraid, legalábbis jobbik esetben. Nekem nagyon sok volt akivel simán meglehetett engedni ilyet, vagy akár sokkal humorosabb/közvetlenebb dolgot, de volt akivel inkább nem kommunikáltam, de ha nagyon muszáj volt, akkor a lehető legformálisabb hangnemben, minél rövidebben.
2023. jan. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2. Sajnos már megírtam minden tanáromnak a kérdést.. Remélem nem veszik rossz néven :D
2023. jan. 10. 05:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Èn az "Èrdeklődni szeretnèk, hogy... " kifejezèst szoktam használni. Amit te írtál, az nállam kötekedő/számonkèrő is lehet, de èppeszű ember/tanár tudja, hogy az adott ember mire akar utalni, (valami felőlől èrdeklődsz), ès azt is, hogy diák vagy. De alap esetben nem fog belekötni a mondatodba, megnyugodhatsz...
2023. jan. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Régen tanár voltam, tipikusan az a típus, aki jófejnek tartottak, közvetlen voltam a gyerekekkel, "értettem a nyelvükön". De az ilyen megfogalmazásokat soha nem vettem jó néven, azt, hogy megfelelően nyilvánuljanak meg velem szemben, mindig fontosnak tartottam. Pl. hasonló ehhez az, amikor odaadtam valamit a gyereknek és azt mondta, hogy "Köszöntem". Falra másztam az ilyenektől, és nem, ez egyáltalán nem begyöpösödés kérdése, ahogy fentett írták.


Az életben bizonyos helyzetekben nem mindegy, hogyan nyilvánulsz meg. Van, ami illik és van, ami nem. A tanárnak az a munkája, hogy a gyereket nevelje, tanítsa erre is. Úgyhogy a munkájának a része, hogy ne vegye jó néven, ha a gyerek vele szemben nem megfelelően nyilvánul meg. Ennek semmi köze nincs a begyöpösödéshez, a tanár a munkáját végzi a neveléssel, és ki szóljon rá a gyerekre ilyenkor, ha nem a tanár? Ha már ő is megengedi a kőműves stílust, akkor hol fogja megtanulni a gyerek, mit lehet és mit nem?


Egy tanár nem azért szól ilyenkor, mert maradi, begyöpösödött, hanem azért, amiért a rendőr sem hagyja szó nélkül, amikor azt látja, hogy valaki a megengedett sebességet átlépve hajt az úton. Irreleváns, hogy magánemberként a rendőr jófej vagy sem, ha normálisan végzi a munkáját, akkor megállítja a gyorshajtót és megbünteti.

2023. jan. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*fentebb
2023. jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vagy ilyen, amikor a tanár megy a folyosón, jön a gyerek, és úgy köszön, hogy "Jó napot". Nem, tanárnak nem köszönünk így, már tulajdonképpen ez sem a megfelelő stílus, és elég szomorú, hogy rengeteg fiatal tanár sem veszi ezt már észre!


Pont azon van a hangsúly, hogy a gyerek megérezze ezt, a tanár nem azért állítja meg ilyenkor és magyarázza meg, hogy nem így köszönünk a tanárnak, mert begyöpösödött, hanem azért, hogy a gyerek megtanulja, hogy a "jónapot" és a "Jó napot kívánok" között mi a különbség. Bár ezt jól kell csinálni, mert igazából ilyenkor csak az jön le, hogy a tanár öncélúan kötözködik, pedig nem ez van emögött.


Csak az a kérdés, hogy van-e igény manapság magára az igényre...

2023. jan. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!