Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Középiskolai tanár adhat...

Középiskolai tanár adhat osztályzatot olyan dolgozatra amit meg sem írtam?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Hiányzom, igazolásom is van és észrevettem, hogy egyik tantárgyből röpdolgozatra egy egyes be van írva az e-naplóba. Megkérdeztem a többieket, hogy mi volt az órán, mondták, hogy röpit írtunk és mivel hiányoztam, tehát nem írtam meg, -tehát nulla pontos, -tehát egyest írt be nekem a tanár. Azt mondják azt "üzeni" (nem üzeni, csak mondta), hogy úgyis megírom, majd beírja a jegyet ha megírtam a dolgozatot.


Ezzel önmagában nincs akkora nagy gond, mert eddigi tapasztalatok alapján feltételezem, hogy korrekt lesz, de akkor is bosszantó, hogy egyest bezzeg még előre is be tud írni. Mondjuk amikor ötösről van szó azt hetekig tudják halogatni.

Írtam a tanárnak, még nem válaszolt. Megkérdeztem, hogy miért adott egyest olyanra amit meg sem írtam?


Tehet ilyet? A tanárok szolgálati szabályzatát (munkaköri leírás??) hol találom?


Tudtommal csak olyan tevékenységre adhat osztáylzatot, ami a tanóra keretébe beletartozik, tehát órai munka, dolgozatok. Dolgozatra is akkor, ha a nevemet felírtam a lapra, tehát eláírtam, hogy igen, nekiláttam a feladatoknak és az elért eredményt osztályozhatja.


Tök jó amúgy, hogy a diákok tele vannak szabályokkal, de a tanárokét még nem is ismerhetjük.


2023. márc. 29. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Pedagógiai program, szervezeti és működési szabályzat, házirend. Ez a három amit át kell olvasni, az iskola weblapján fent kell lennie.
2023. márc. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Ilyet nem csinalhat, de mielott tovabb hergelned magad, nyugodj meg egy picit es vard meg a valaszat.

Lehet, hogy tok veletlenul irta be neked a jegyet, elofordul.🤷‍♀️

Biztosan van ra magyarazat.

2023. márc. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

"Dolgozatra is akkor, ha a nevemet felírtam a lapra, tehát eláírtam, hogy igen, nekiláttam a feladatoknak és az elért eredményt osztályozhatja."


Tehát ha senki nem írja fel a nevét a dolgozatra és beadja az üres lapot, akkor nem kaphat rá osztályzatot. Ergo nem létezne ez a számonkérési forma, mert nem lehet végrehajtani és nincs következménye sem.

2023. márc. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem vagy jelen az iskolában akkor nem vagy értékelhető.
2023. márc. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!