Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Néhány tanár miért veszi...

Néhány tanár miért veszi zokon, ha egy diák üres dolgozatot ad be?

Figyelt kérdés
Szerintem az egyenesség és egészséges önkritika a legfontosabb, ezért ha nem tanultam egy dolgozatra bármilyen okból, vagy tanultam de még mindig azt se tudom hogy eszik vagy isszák az anyagot, akkor inkább beismerem hogy oké ez most egyes lesz, és nem írok semmit. A tanárnak sokkal egyszerűbb, én pedig nem alázom meg magam ordenáré baromságok írásával. Viszont vannak tanáraim, akik végtelenül felháborodnak az üres dolgozatokon. Van aki kettő egyest ad rá. E mögött mi a logika, főleg hogy emellett folyamatosan panaszkodnak, hogy többszáz dolgozatot kell javítaniuk? Csak tudhatnák hogy egy diák sem szeret egyest kapni, szerintem olyan nincs aki azért adja be üresen mert most nincs kedve kitölteni. Egyszerűen nem tudja, és ezt beismeri magának, ahelyett hogy olyanokat írna amitől a tanárnak kedve támad felmondani, és ugyanúgy egyest kapna.

2023. márc. 29. 18:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Mert nem csak tanulni lehet, hanem gondolkodni is. Ha full teszel rá az más, mintha birkóztál vele.
2023. márc. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Az erőfeszítés hiánya bosszantó. És durva, ha valakire annyi se ragadt órákon az anyagból, hogy párat meg tudjon válaszolni, vagy legalább köze legyen a jó megoldáshoz.
2023. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
45%

Jókat irtatok, de ez nem minden doganal válik be. Egy matek doganal ha nem tanult rá, és nem akar hulyeseget írni vagy feleslegesnek érzi a puskazast/nem is tud akkor érthető hogy beadja üresen.


Nekem van olyan tanarom aki azon is felhaborodott hogyha üresen adtad be meg azon is ha hulyesegeket írtál oda, most mi a logika. De a legjobb mikor azon problemazotr hogy én a netrol tanultam mrg az anyagot, mert nem találtam sehol se a füzetemet és ez milyen pofátlanság, könyörgöm😅 biztos érettségi szobelire se használja senki a netet a tételek kidolgozására

2023. márc. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#3 Igen én is így gondolom. Nyilván magyarból mindenképpen ragad rám annyi legrosszabb napjaimon is, hogy (példának okért) volt ez a Petőfi, aki verseket írt, és forradalmár volt mert hát volt a március 15 is, jaj meg volt valami Júlia felesége is akinek ilyen nyálas verseket írt, és egy jóindulatú tanár erre már ad egy kettes alát. De fizikánál, mateknál vagy tudod a törvényt, a képleteket, és a kiszámolás folyamatát, vagy csak hatalmas baromságokat hordasz össze. Esetleg ha már 2 hete ugyanazat az anyagot veszitek és minden egyes feladatnál használjátok azt a nyamvadt képletet, akkor a nagy számok törvénye alapján az az egy meg fog maradni. De az még önmagában édeskevés, értelme sincs leírni.
2023. márc. 29. 21:26
 5/18 anonim ***** válasza:
99%
Gondolom zavarja őket,hogy semmenyit se tudsz írni.Nem kell pontosan leírni,mint ahogyan a füzetben vagy tankönyvben volt elég a saját szavaiddal,de valamit kaparj össze.Én akármennyire nem tanultam egy dolgozata valamit mindig írtam,hogy hátha sikerül legalább egy kettes szintet elérni,ha pedig nem akkor elmondhatom,hogy én megpróbáltam.
2023. márc. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

Én anno ilyenkor odaírtam a dolgozat papírra annyit, hogy "Nem tudom a választ, mert lusta voltam tanulni."


Az egyest nyilván megkaptam rá de legalább értékelték az őszinteségem.

2023. márc. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Sok éve nálunk egy irodalom dolgozat volt „szenzációs”. Bánk bán kötelező olvasmány, de a tanár szándékosan a legpiszlicsárébb f.szságokra kérdezett rá. Aki olvasta a teljeset, annak kettes, aki csak a rövidítettet, annak egyes lett, kb. ez volt a tendencia, de küzdött mindenki, mint malac a jégen, hülyébbnél hülyébb válaszok születtek. Mindenki tippelt mindenre, mondjuk a fal színére, elfogyasztott ételre (fiktív példák, de szinte mind olyan dolgok voltak, amik az olvasmányban fél mondat erejéig vannak megemlítve, szóval, rohadtul nincs jelentősége, és nem arra figyeltél, aki meg csak a rövidítettet olvasta, abban ezek egyáltalán nem szerepelnek.)


Én a küzdés híve vagyok. Nyilván, ha tűpontosan kell vmi definíciót, és még csak körülbelülre sincs fogalmam az egészről, nem tudok mit írni ahhoz, de nem tudok felidézni olyan dolgozatot, ahol egy kérdésre se lehetett volna mit írni tanulás nélkül.

2023. márc. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

#3


Épp a matek egy olyan tárgy amit nem tanulni, hanem érteni kell. 15 éve nem volt matekórám, de ha leültetnél egy feladatsor elé, megpróbálnám kilogikázni, összefércelve koncepciókat, logikát, és emlékfoszlányokat. Nem hiszem el hogy végigülsz egy órát és a következőn olyan szintű homály van hogy egy betűt nem bírsz a papírra vetni, akármilyen tárgyból.

2023. márc. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem dolgozom már közoktatásban, de át tudom érezni ezt. Én azoknak tudok segíteni, akik akarják azt, hogy jobb legyen a munkájuk, a jegyük, vagy hogy jobban értsék a dolgot. Ezt meg is mondom a diákomnak, ha azt látom, hogy nem akar tenni a javulásért, akkor nekem teljesen mindegy, hogy most éppen egyesre vagy ötösre áll, nem dolgozunk tovább együtt.


Egy üresen beadott dolgozat azt tükrözi, hogy az illetőt nem is érdekli, hogy mi van a jegyével, holott egy iskolai dolgozat, legyen szó bármilyen tárgyról, az iskolában vett dolgokra kérdez rá. Kivételt képezhet persze a kötelező olvasmányból írt dolgozat, ahogy példaként is vették előttem.

2023. márc. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#9 Ez a baj, hogy az emberek feltételezik, hogy "ez mit tükröz", szerintük miért csinálja valaki amit csinál, és akkor már rögtön negatívan állnak hozzá. Holott volt már velem olyan pl, hogy betegségből visszajöttem (próbálj meg valakitől leckét szerezni az osztályban, azt se tudják milyen órákon ültek aznap), a tanár meg elém rakta a dogát mondván "te bajod ha nem pótoltál. Azt se tudtam hogy azt az anyagot eszik vagy isszák. És akkor lehet feltelezni hogy engem nem érdekel a magyar, annak ellenére hogy az a kedvenc tárgyam és a legjobb barátnőmmel is hobbi szinten dolgozunk fel anyagokat belőle. Tényleg olyan nehéz megkérdezni higy ki miért csinál valamit, ahelyett hogy kitaláljuk helyette, aztán jól megharagszunk rá? Egyébként szerintem egy munkahelyen is jobb, ha megmondom a főnöknek hogy nekem ez meghaladja a képességeimet, és keres rá mást, mintha lejár a határidő, és beadok egy összekókányolt használhatatlan szart, és közlöm hogy "há tudtam hogy nekem ez nem fog menni de legalább megpróbáltam", a megrendelő meg elbőgi magát mikor meglátja.
2023. márc. 30. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!