Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kényszerítettek már valamire...

Kényszerítettek már valamire általános vagy középsuliban, és ha igen, mire?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 4. 19:14
 1/9 Metionin ***** válasza:
78%
Általánosban az osztályfőnököm aki egyben matektanárom is volt, rendszeresen zsarolt azzal, hogy lerontja a matekjegyem, ha nem veszek részt a hülye sportversenyeken, amiket a hátam közepére sem kívántam.
2023. ápr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Útált az alsó tagozatos ofőm. Én voltam akit útált. Voltak kedvencei is. Szóval ha én valamit csináltam 10x annyi megalázást, büntetést kaptam, ha nem en csináltam, akkor is.

Egyszer az a rusnya kva kirángatott a táncpróbáról mert azt hitte en beszélek, közben nem is én voltam hanem a mellettem lévő FIÚ.. Volt hogy nem engedett versenyre, de aznap valaki lebetegedett és elvitt engem helyette, ezüst éremmel jöttem haza..

Mindig én voltam a rossz. Leghátra ültetett hogy ne lássak semmit szemfájásig erőltettem a szemem, leromlott..

Minden reggel gyomorideggel jártam iskolába, sőt be se akartam menni. Borzalmas volt. Szüleim nem tudtak mit tenni ellene sajnos.

Utolsó alsós évben a rossz tanulók és a hátrányos helyzetűek osztályába akart rakatni a fé reg, de nem sikerült neki, hogy nyomorodjon meg :)

Azóta nem tudom hogy tanít e mert igazgatóhelyettes lett, vagy igazgató, nem tudom már. De amíg tanított sok panaszt hallottam róla, hasmenéses kislányok, félős gyerekek, stb.


Nem hiszem hogy ide fog járni a gyerekem, de ki tudja. Ha ő tanítaná, lehet kiíratnám. Vagy pedig az összes illetékes szervvel rájárnék a nyakára, lejárató hadjáratot kapna, lexopatnám a vén dö göt. :) De ez még 6 év, addig sok viz lefolyik

2023. ápr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Hogy bejárjak.
2023. ápr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Meton ***** válasza:
39%
A számtech tanárom mondta, hogy figyeljek, mert meg fog buktatni. Jót nevettem rajta. Sokkal jobban idegesítettek azok, akik alattomosan áskálódtak. Csak elejtett általános megjegyzésekből tudtam, hogy igencsak aláása a tekintélyem. De kényszeríteni nem tudtak semmire. Amit nem akartam, nem csináltam. Nem is tudom, hogy lehet valakit kényszeríteni? Kicsavarják a kezem, vagy megbilincselnek? Adnak egy fegyelmit esetleg, vagy kirúgnak a suliból, de ennél többet nem tehetnek.
2023. ápr. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Hát de már a jegyek szándékos lerontása is elég nagy baj.
2023. ápr. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Meton ***** válasza:
9%

Elismerem, már régen jártam suliba és igaz, hogy nekem is rosszul esett a rossz jegy. Ugyanakkor így idősebben nézve már nagyon gyerekes dolognak tűnik az osztályozás. A tanár saját magának osztályoz, nem neked, nem is kell foglalkoznod a jegyekkel. Csak a tudásod számít, és abban segít a tanár, hogy külső szemlélőként megmondja, hogy mennyit tudsz. De amúgy semmi köze hozzá, csak segít vele. Vagy ha nem segít, az se baj, csak egyedül maradtál. Az életben is sokszor fogsz magadra maradni

Az a baj, hogy sokan úgy tekintenek a tanárra, mint főnökre, aki fölötte áll. Pedig inkább a segítője, aki visszaterelgeti a helyes útra. Ha büntetésből rossz jegyet ad, azt inkább meg kellene köszönni. De a jó jegy csak elismerés a jó teljesítményedért, azt te hoztad össze, nem kell a jó jegyet megköszönni.

2023. ápr. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
80%
6. Nehogy már megköszönje a gyerek, ha teljesen irreleváns ok miatt adnak neki rossz jegyet. Az egy dolog, hogy felnőttként piszlicsáré dolognak tűnik de a továbbtanulásnál, ösztöndíjaknál stb. a jegyek számítanak, szóval eléggé el tudja baxni a gyerek jövőjét egy olyan tanár, aki random matek egyeseket ír be, mert nem ment el a gyerek a futóversenyre. Arról meg ne is beszéljünk, hogy hány gyereket büntetnek otthon a "rossz" jegyért, van, akit már egy közepesért is.
2023. ápr. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Meton ***** válasza:
21%

A tanár felelőssége, hogy az a gyerek, aki a kezei közül kikerül, valóban azt tudja, amit az osztályzata mutat. Egyébként bármilyen jegyet ad a tanár, azt a saját belátása szerint teszi. Például megeshet, hogy valaki mindjárt az elején begyűjt 3 darab egyest, a végén a tanár mégis úgy dönt, hogy ezt figyelmen kívül hagyja. A jegyeket ő adta, az ő felelőssége, ha figyelmen kívül hagyja. Persze ez fordítva is működik, mert hiába szerzett a gyerek jó jegyeket, a tanár úgy is dönthet, hogy nem érett a következő osztályra.

Persze van egy olyan helyzet is, amikor a tanár és a gyerek közt vita van. Ezt érdemes kivizsgálni, eldönteni, kinek van igaza, de ha nem feloldható az ellentét, akkor tanárt kell váltani. Én a matek tanáromat utáltam, mert nem tudott rendesen tanítani. Folyamatosan ketteseket adott, aztán elegem lett és másik tanárhoz kértem magam. Nála tudtam tanulni, az elvárások is magasabbak voltak és sikerült folyamatosan jó jegyeket szerezni. Ez a szülő döntése lehet, de ha van egy idióta kölyök, aki nem hajlandó tanulni, a tanárok is úgy tekintenek rá, mint egy istencsapásra, ott elég, ha 2-eset hozza a gyerek. A tanárok mindig tesznek róla, hogy ne bukjon meg, mert nem szeretnék, hogy a nyakukon maradjon. Amikor töriből érettségiztem, megkérdezték, hogy mit tudok, aztán adtak egy kettest. Azt ők sem akarták, hogy pótvizsgára menjek. Jobban féltek tőle, mint én.

2023. ápr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Meton ***** válasza:
15%

Olyat is el tudok képzelni, hogy a gyereknek mentális problémái vannak. Mondjuk depressziós, vagy hiperaktív. Ilyenkor a tanár egyet tehet, beírja a rossz jegyet, annak ellenére, hogy a gyerek nem tehet róla. De a tanár meg nem tud rajta segíteni, ezért a szülőnek kell a gyerek mellé magántanárt fogadni.

Egyik ismerősöm tanár, de hivatalosan nem dolgozik. Régebben fogadott gyerekeket jó pénzért. Jellemzően olyanokat, akik gyengébbek, de nála felfejlődtek normális szintre. Még teljesen reménytelen eseteket is sikerült gatyába rázni. Aztán azért hagyta abba, mert nem mentek a gyerekekért és elege lett belőle. A szülők beadták a gyerekeket, aztán amikor letelt az idő, egyszerűen nem mentek a gyerekért. Jellemzően kisebbségiek szülei.

2023. ápr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!