Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Régen is ilyen picik voltak...

Régen is ilyen picik voltak az ötödikesek?

Figyelt kérdés

Azt nézem, hogy a hetedik osztályig mindenki aprócska, babaarcú, az ötödikeseket simán lehetne alsósnak gondolni, pedig már felsősök.


Ez a 80-as, 90-es években is így volt?


2023. ápr. 23. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Nem, akkor 10 évesen már mindenki Schwazenegger volt, és délutánonként mamutokra vadásztunk.
2023. ápr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
80as 90es években ennyi idősen a a legtöbb ötödikes - hetedikes szabadidejében napkeltétől napnyugtáig dolgozott és a munka hatása miatt valóban idősebbnek néztek ki.
2023. ápr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
Jaaaj 2. azért ne túlozzunk már.Gondolom te is KMK voltál.
2023. ápr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem pont az ötödikesek, de úgy az általános iskolások tekintetében én nem ezt látom. Az általános iskolás tablókon anno szüleim korosztályában, mindenki 20-nak nézett ki, vagy még többnek. Szerintem a 90-es években született diákoknál ez megfordult, változott a divat is, viszonylag fiatalosan néztek ki 14 évesen, nálunk senkire nem lehetett volna azt mondani, hogy na ez van vagy 18 éves. Most meg a 2000-es években születettek megint tipikusan öregített generációnak vannak kitermelve. 14 éves úgy néz ki a tablón, mint egy kiélt egyetemista.
2023. ápr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Annak idején lehetősége volt a gyereknek akár 8 esztendős koráig az óvodában maradni.

Nem mindegyik óvodás maradt ilyen sokáig a nagycsoportban, de sok gyerek nem kezdte el hat évesen az iskolát, hiszen, ha jól tudom, a június és december között születettek évvesztesnek számítottak és a májusi gyerekek szülei is gyakorta amellett döntöttek, hogy a gyerek kezdje később az első osztályt. Sőt olyan eset is előfordult, hogy a szeptember közepén született gyerek hét évesen ült be az iskolapadba és 1-2 héten belül betöltötte a nyolcadik életévét. A legtöbb szülő úgy vélte, jobb a gyereknek, ha minél tovább maradhat gyerek, plusz 1-2 extra óvodás év sokat számít a fejlődés terén.

Ritkán fordult elő, hogy egy május és szeptember között született gyerek 6 évesen az iskolapadot koptatta: ahhoz egy papírt kellett beszereznie a szülőknek, hogy a gyerek iskolaérett és ez azoknál a gyerekeknél fordult elő akik okosabbak voltak a társaiknál.


A mai szabály szerint minden gyerek aki azt hiszem augusztus 31-ig betölti a hatot, tanköteles lesz az éppen aktuális tanévben. A szülő kérvényt nyújthat be, hogy a gyerek maradjon még egy évet az óvodában, de jó indokkal kell, hogy megtegye és csak egyszer kérvényezheti, ergo akkor a gyerek 7 esztendősen már mindenképpen iskolába kell, hogy menjen.


Na már most, ha a régi időkben az elsőben volt néhány 6 éves a többiek 7-8 évesek voltak, akkor ötödikben volt néhány 10 éves, a többiek 11 és 12 körül mozogtak most pedig egy átlagos általánosban ötödikre az osztály nagy része 10 évesekből áll, akad pár 11 éves, és aki 12 éves vagy afeletti az bukással került oda (szóval belőlük vagy nem is lesz vagy alig lesz).

Szembeállítva, hogy annak idején az ötödikesek javát 11-12 évesek tették ki most pedig 10 évesek: orbitális különbségek vannak egy 10 és egy 12 éves között. Ezért látszanak a mostani ötödikesek picúrnak az akkori ötödik osztályosokhoz képest.

2023. ápr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
41%

"ha jól tudom, a június és december között születettek évvesztesnek számítottak"



Jol tudod. En is 7 evesen mentem iskolaba, mert juniusi szuletesu vagyok.



38F incel

2023. ápr. 25. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!