Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az iskolába...

Miért van az, hogy az iskolában már az ötödikesek is Putyinról beszélgetnek?

Figyelt kérdés
Mármint az osztálytársaimtól megszoktam, hogy Putyin, Sztálin, meg orosz káromkodás, meg vodka, meg ilyenek, de ők egyrészt idősebbek, másrészt fiúk. 5.-es lányok, mégis mi a francért beszélgetnek Putyinról? Mármint arról beszélnek amiről akarnak, de akkor is. Nem túlzás egy kicsit?

#Putyin #politika Oroszország
2018. nov. 12. 14:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
47%

Ezt hívják úgy, hogy a rendszer nevel.

Dobd csak fel tesztként: biztos mindegyiknek kiforrott véleménye lesz Orbánról, Gyurcsányról, Sorosról...

A politika beleássa magát a legfiatalabbak életébe is. Ez nem helyes, de a rendszer úgy lesz hosszú távon szilárd, ha már kicsiként is elkezdi nevelni az embereket. Szomorú dolog ez. A legjobb, ha távol tartod magad ezektől a témáktól. Nem kisiskolásoknak való. Az igazat megvallva, a nagyok sem tudnak róla értelmesen beszélni:D

2018. nov. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%
Én az ezredfordulón voltam ötödikes, akkor is Osama Bin Laden, Milosevics, a Viszkis Rabló, Szerb gengszterek volt a téma.
2018. nov. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

A média nemcsak tájékoztat. Erőszakosan beleeszi magát mindenki életébe, és irányítja. Ez az oka annak, hogy általános iskolások olyan témákról beszélgetnek, amelyek nem életkorukhoz igazodók.

Ellene egyetlen védekezés van, ha a család otthon - ezt tudva - megtanítja már a kisgyereknek az ellene való védekezést (kivéve, ha a család felnőtt tagjai erre már képtelenek, annyira fertőzöttek). Ha ez nem történik meg, akkor csak tudatos felnőttkorban - összehasonlíthatatlanul nehezebben, folyamatos önkontrollal - kezelhető a dolog.

Ez a dolog a természetes élet része, csak mára a lehetőségek és bizonyos kontrollhiány annyira felfokozták, hogy életünket is irányíthatja, ha nem vigyázunk (és nem lépünk fel ellene).

2018. nov. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%

'Dobd csak fel tesztként: biztos mindegyiknek kiforrott véleménye lesz Orbánról, Gyurcsányról, Sorosról...'


Akkor biztos ugyanígy lesz Széchenyinél, Kossuthnál, I. Istvánnál, II. Rákóczi Ferencnél, nem igaz? :)

2018. nov. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Mondjuk úgy, hogy oroszt tanulok, a káromkodás néha idegesítőbb, mint a politizálás. Csak tudnám, hogy az orosz(-angol) szakos ofőnknek miért nem tűnik fel, hogy oroszul káromkodnak...
2018. nov. 12. 15:46
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi annó Hitlerről, Bin Ládenről stb beszélgettünk. Nem tudom mi a gond ezzel.
2018. nov. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%

#5

Anyámnak is oroszt tanítottak anno, vajmi kevés maradt belőle, de a szovjet katonáktól jó kis anyázásokat lehetett eltanulni :D

2018. nov. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%

Engem vertek meg anno 4-5.es koromban azért, mert kiderült, anyámék nem a Fideszre szavaztak.

Nem érzem teljesen fairnek valahogy. 10 éves gyerekek hogy jönnek ehhez?:D Ráadásul én még csak véleményt sem formáltam az egészben, miután ne volt mire alapoznom. Mégis engem vertek meg azok, akik csak ismételgették, amit másoktól hallottak.


Bár lenen Széchenyiről meg Rákócziról véleményük:D Nagy eséllyel azt sem tudják, kik ők:D

2018. nov. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
De amikor én 5.-es voltam (néhány éve XD) akkor azt se tudtam mi fán terem a politika. Tény hogy akkor én éppen eléggé gyászoltam, de akkor is...
2018. nov. 12. 15:58
 10/25 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk meg Gyurcsány, Demszky, meg a szemkilövetés volt a téma 5.-ben. Nyilván gőzünk se volt a politikáról, csak amit a TV-ben meg otthon hallottunk.
2018. nov. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!