Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek? Valakinek tanács?

Mit tegyek? Valakinek tanács?

Figyelt kérdés

Nagyon stresszelek, mert egyszerűen nem megy a tanulás. Most lesznek 2 hét múlva nagyon fontos vizsgáim, de nem tudok koncentrálni. Már mindent kipróbáltam: környezetváltoztatás, szövegkiemelő, hangosfelolvasás, aktív tanulás, már hangrögzítőre szedtem saját magam. Semmi nem működik. Pihenek eleget, eszem, vizet iszok eleget, de nem működik.


Hozzá kell tennem, hogy az elmúlt 4 hónap elég stresszes volt számomra. A stressz előtt napi 20 perceket tanultam 1 tételt és jó jegyeket szereztem. Most ülhetek reggeltől estig 4 tétel fölött, akkor is kb 40%-50%-ra vagyok képes megjegyezni a tananyagot. Ráadásul nem olyan nehéz tételekről van szó.


Kezdek nagyon bepánikolni, mert ha így folytatom, akkor nem fejezem be a tanulást, de 2 hét múlva vizsgák. Az egyik tantárgyból 20 tétel van, abból jelenleg kb. 4-et tudok. A másikból 40-en, abból 20-at, de azt sem rendesen. A harmadikból szintén 20 tétel.


Valaki valami tanács. Nagyon rástresszeltem


2023. ápr. 24. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem túlságosan rástresszelsz, és emiatt annyira szorongsz hogy egyszerűen képtelen vagy koncentrálni, mert az agyad valahogy úgy vele hogy ne azokat a lapokat olvassad hát ÉLETVESZÉLYBEN vagy. Ugyanis az agyunk stresszért felelős szegmense elég keveset változott, tehát ha magas, azt ugyanolyan nagyon komoly veszélynek éljük meg és ugyanúgy lezajlanak bennünk azok a folyamatok, mint mikor a kardfogú tigris üldözött. Vérnyomás fel, érzékek élesítve, izmok feszítve, teljes harckészültség. A testednek esze ágában sincs ilyenkor információt befogadni mikor túl kell élni.

Tehát. Nem tudom milyen vizsgára készülsz, de olyan vizsga nincs, amit ne lehetne többször letenni. A legrosszabb ami történhet, hogy futsz még egy kört. És akkor? Nem dől össze a világ. Próbáld logikusan végiggondolni ezt. Úgy menj neki ennek az egésznek, hogy ez csak egy vizsga, nem az életed múlik rajta. Odateszed magad, és sikerül, ahogy sikerül. Ha kell, elmehetsz pszichológushoz is, aki tud neked stresszkezelő technikákat ajánlani és kizökkenteni magad a fent említett "küzdök az életemért" módból.

2023. ápr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jarj el kocogni. Napi fel ora is ok minden nap!!Renbehoz nagyon hamar es a memoriat es konc keszseget is javitja!!!

Nem kell hi nni benne. Csak csinald.


Barmilyen lassu kocogas ok,ha nem megy gyorsan!!

2023. ápr. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!