Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan lehetne kirugatni egy...

Hogyan lehetne kirugatni egy tanárt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez hülye kérdés, tudom, de megpróbálom elmagyarázni. Erdélyben vagyok 11. osztályos tanuló. Románt is tanulunk, viszont az osztály nagy része alig tud románul. Van egy tanárnőnk, akitől szó szerint félünk. Ő egy tiszta román nő, aki nem érti meg, hogy egy magyar diák nem tudhat anyanyelvi szinten románul. Egyetemi szinten adja le a leckét és lehetetlen megtanulni. Na de ez a legkisebb baj. Ordít, mintha kötelező lenne, de nagyon durván. Csapkod, szid, sérteget és már szinte oda jutottunk, hogy félve megyünk be az óráira. 11. osztályban 12.es anyagot veszünk és egy esszét, amit az érettségin 400 szóban kell leírni, ő kéri 800ban. Beszélni soha semmit sem beszélünk. Óra elejétől a végéig diktál. 5-6 oldalt írunk egy nap és azt mondja, hogy holnapra tanuljuk meg. Lehetetlen már bírni, szinte bele vagyunk bolondulva. Dobálja az egyeseket és azzal fenyegetőzik, hogy semmi esélyünk arra, hogy ne bukjunk meg. Engem lehülyézett és így tovább. Ha nem is kirugatni, de mit tudnánk tenni, hogy valami legyen?

Köszönöm a válaszokat!



2023. máj. 2. 23:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Van neki felettese nyilván. Esetleg ha beszélnének vele a szülők.
2023. máj. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A szülőknek kell összefogniuk és rendkívüli szülői értekezletet kérni az igazgatótól.

A diktálás nem nyelvtanítás. A módszerei, az órai hangulat, kiabálás a sikeres tanulás ellen hatnak.

Nem ördögtől való megtanulni az államnyelvet, szükségetek is lehet rá, de így nem tudjátok megtanulni. Szeretnétek sikeresen érettségizni, de így senkinek sem fog sikerülni.

2023. máj. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Senkinek nincs mersze. Én vagyok az egyedüli, aki bármit mer mondani. Meg is lett az eredménye. Mikor elmondtam neki -úgy, ahogy tudtam- azt, hogy értse meg, hogy nem tudunk annyira románul, ahogy ő elvárja, akkor lefeleltetett és beírt egy egyest. Azóta nem bírom kihozni a bukást. Tanultam és felhúztam 4re, de nem bírom sehogysem kihozni az 5öst. A lényeg, hogy senki nem mer semmit mondani. Nem tudom már mit tehetnék…
2023. máj. 3. 00:05
 4/17 A kérdező kommentje:
Hangfelvételeket is készítettem, hisz nincs olyan óra, hogy ne ordibáljon. Nem mondom, hogy nem kell bizonyos szigor, mert úgy gondolom kell, de ez már eldurvult. Szó szerint rettegünk tőle. Soha senkit nem hallottam így kiabálni.
2023. máj. 3. 00:07
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazgatósággal beszélni. Feljelenteni az egész brigádot.
2023. máj. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 NTBS ***** válasza:
100%
Hivatalos szülői panasz.
2023. máj. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mondom. Ez a baj, hogy mindenki fél tőle. A szülők is. Azért, mert ha véletlenül megtudja a tanárnő, akkor nem is akarom tudni, hogy hogy viselkedne velünk. Még rosszabb lenne.
2023. máj. 3. 07:34
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

"Dobálja az egyeseket és azzal fenyegetőzik, hogy semmi esélyünk arra, hogy ne bukjunk meg. "


"Tanultam és felhúztam 4re, de nem bírom sehogysem kihozni az 5öst."


Dobálja az egyeseket nem lehet tanulni, te mégis azon aggódsz, hogy nem lesz meg az 5ös és a 4est össze tudtad, hozni de "Tanultam " kellett. Ez furcsa. A többi tárgyra nem kell tanulni?


"Senkinek nincs mersze. Én vagyok az egyedüli, aki bármit mer mondani."

Szeretem, hogy az ilyen kérdéseknél mindig van egy hős és pont ő írja ki a kérdést. Mindenki még a szülők is gyávák, DE Ő NEM.


Elmondásod szerint egyébként mindenki gyáva és nem tesz semmit. Akkor tőlünk mit vársz? Te egyedül nem tudod kirúgni, mások pedig "nem mernek" felszólalni. Akkor ennyi.

Ha az átlagod 4es akkor bőven nem tudd kirúgni. Év vége van mindjárt. Kicsit még túl éled és ha tényleg a 12-es anyagot adja le amiből te az felszólalásod miatti 1es miatt nem vagy 5ös akkor előrehozott érettségit vagy valami különbözeti vizsgát, nyelv vizsgát is megkell tudnod csinálni.


Beszélj igazgatóval milyen vizsga lehetőségeid vannak, hogy ne kelljen bejárnod.

2023. máj. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Magyarországon a tankerület vezetők a kisistenek.


Ott nem tudom, hogy van-e ilyen alárendeltség.


De ha itt iskolán belül nem oldódik meg a probléma, akkor a szülők mennek a tankerület vezetőhöz panaszkodni és ott lebszák a tanárt, az igazgatót, utána az igazgató is a tanárt...

Van, ahol rettegnek tőlük.


Ha iskolán belül nem foglalkoznak vele, akkor talán tankerület vezető, polgármester, kisebbség védelmi szervhez kéne fordulni, de csak ha a diákok, szülők egyöntetű véleménye is ez.

.

Egyedül nem fog menni.

2023. máj. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Van arra lehetőség, hogy ügyvédet bíznátok meg, pénzért, hogy képviselje az osztály kollektíven, úgy, hogy sose kelljen egy konkrét névnek felbukkannia az osztályból vagy a szülők közül? Nem csak valamiféle eljárásra kell gondolni, az ügyvédi figyelmezetető levél ötletét, vagy a dolog esetleges polgárjogi oldalait is meg lehetne nézni. Sajnos nem ismerem az Erdélyben - jelenleg ideiglenesen - érvényben levő román jogot, de egy ügyvédi konzultáció keretében midenesetre meg lehetne kérdezni.
2023. máj. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!