Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztályozhat egy tanár csak a...

Osztályozhat egy tanár csak a második féléves jegyek alapján?

Figyelt kérdés
Ma bejelentette a tanár ami lényegében a kérdés, úgy hogy már csak 8 óránk lesz vele az egész tanévben (előreláthatólag, aztán ki tudja az érettségik miatt mennyi marad el, lehet hogy lesz abból 5-6 is). Közölte, hogy bukásnál csak a második féléves jegyeket veszi figyelembe, de egyébként meg az egész éves átlagot. Példának okáért, ha valakinek a jegyei első félévben 5 5 5 második félévben 1 1 1 akkor az bukás. De ha valakinek a jegyei 2 2 aztán 4 4 4 akkor ő hármast kap mert az egész éves átlaga 3.2. Nekem ez nettó kib*szásnak és kivételezésnek tűnik. Főleg, hogy erről egész évben egy szót sem szólt, most kellett benyögni, hogy talán jó esetben lesz még 8 óránk.

2023. máj. 3. 17:51
1 2
 1/16 anonim válasza:
59%
az én tanárom is ezt csinálja... mondjuk ő félig bolond
2023. máj. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Nem. Egész egyszerűen ennyi a válasz. Akármit hisz magáról neki is csak egy törvényt kell követnie.
2023. máj. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Lehet itt számolgatni, de szerintem alapvetően tök jogos gondolat. Ha fél éven keresztül nem sikerült egyesnél jobbat produkálni, az ott már nem csak véletlen.
2023. máj. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
Nem jogos gondolat. Átlagot egész évre nézzük.
2023. máj. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Hát mondjuk az azért elég árulkodó, hogy valaki az egész második félévben egy egyesnél jobb jegyet nem tudott produkálni, vagy legalább egy kettes átlagot. Már ha ugye feltételezzük, hogy volt minimum havi egy darab jegye az illetőnek.

Ha erre nincs semmi leírt szabály, ami ezt tiltja, én is megvágnám az illetőt, pláne, ha nem is kér javítási lehetőséget. Baszki, ez iskola, tanulni kell, nem úgy van, hogy az első félévet jól megtolja, aztán fél évig lófaxt se csinál.

2023. máj. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Darius- ***** válasza:
0%

Igen, Magyarországon. Külföldön szerintem mindenhol tilos ez. A retardáltak alkalmazzák is, a legtöbben nem. Mert vehetjük azt a nézőpontot, hogy akkor fölösleges volt tanulni az első félévben, lehetett volna bukás az is mindegy alapon.

Nálam az lett az osztályzat mindenkinél, ami a kettő félév összege.

2023. máj. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
17%
Hát szerintem teljesen jogos, hogy ha az anyag felét (hiszen a második félév nagyjából a felét fedi le) semennyire nem tudod, akkor nem állsz készen arra hogy következő osztályba lépj. Annyira azért nem nehéz ketteseket összekaparni, akinek nem sikerül az nagyon lusta (feltéve persze hogy nincs egyéb gondja).
2023. máj. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
"jogos" törvényt meg én ismerem
2023. máj. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok.

#6 Jó, de ha azt nézed egy melóhelyen sem úgy megy, hogy 6 hónapig rendesen dolgozol, megkapod a teljes fizut, aztán fél évig sehogy, ami 0 lenne, de akkor átlagoljunk, és fél fizut kapsz a semmire.

Meg mondjuk lehet, hogy a következő éves anyagnál fontos, hogy tudd az előző évi második féléves anyagát. Szélsőséges példa, de olyan, mintha elsőbe az abc felét tudnád ötösre (az én időmben még volt osztályzás), a második felét meg egyáltalán, tehát egyes. Ez átlagban hármas, gyakorlatilag meg nem tudsz írni-olvasni.

Meg pl nálunk egyetemen is az van sok tárgynál, főleg a ráépülőseknél, hogy van 2 zh, annak az átlagából van a jegy, de egyik se lehet egyes, mert akkor bukó, nem adja meg a tanár az aláírást. Ami teljesen rendben van és érthető, mert ha a fél anyagot nem tudod, akkor mégis hogy a vérbe fogsz boldogulni a következő félévben azon a tárgyon, ami erre az egészre épül?

2023. máj. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Darius- ***** válasza:
79%
9- Az érveid helytállnak, értem mire akarsz kilyukadni, speciális irányultságú tárgyaknál jó is ez. Mégis a magyar tantervben az áll, hogy az átlagolt osztályozás ajánlott. Én külföldön élek, itt nálunk csak a kettő félév összege alapján lehet megállapítani az éves eredményt, de Magyarországon is tanítottam rövid ideig. Mivel tornát tanítok addig csináltatom a gyakorlatot, amíg menni fog, ha kell hússzor. Nehezebb gyakorlatoknál, mint például a gyűrű nem, mert az alkatfüggő. Viszont a kitartó munka és a leizzadás jutalma a jó minősítés, nálam szinte mindenki jó jegyet kap.
2023. máj. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!