Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Középiskolás diákok és egyetem...

Középiskolás diákok és egyetemisták, milyen helyekre szoktatok járni diákmunkázni, milyen feladatokat szoktatok kapni?

Figyelt kérdés
2023. máj. 27. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Csak a csóró réteg jár. A komoly diákok és egyetemi hallgatók nem járnak sehová és nem is ajánlott mert semmi értelme sokkal több haszna van a tanulmányokra fókuszálni hogy diplomázást követően magasan kvalifikált kompetens szakember legyél.
2023. máj. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk amit az első ír, az jó nagy f*szság, ha szakmai melóról van szó.


Ha nincs égető szükség a pénzre, akkor én is azt javaslom, hogy inkább tanuljon mindenki meló helyett, max valami könnyedebb munkát vállaljon el, ami jól mutat az önéletrajzban a nagy üresség helyett, ha majd szakmaibb melót keresel, de azért viszonylag hamar szakmába vágó munkát keresni szerintem jó döntés.


Én is most ilyen munkakörben dolgozom, a feladataim is szakmaiak, ezzel a résszel nem untatnék senkit. Részben használom az egyetemi tudást, de nagyrészt magamtól (itt és otthon) tanultam meg, ami ehhez szükséges. Télen fogok végezni a szakon, már rebesgetik, hogy átvennének főállásba, illetve kapok más cégektől is ajánlatokat, ahol az eddigi 3 év "gagyi diákmunkás" tapasztalatom miatt már nem junior szintről indulok.

2023. máj. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%

Nincs semmi értelme 2500-3000 forintos órabérért bohóckodni, minden diákmunka sz@rul fizet.


Ha önéletrajzot szeretnél turbózni akkor csinálj nemzetközi publikációkat így már az egyetemről kiesve lesznek hivatkozásaid és h-indexed vagy lépj be egy kutatói csoportba, esetleg dolgozz projekt alapon de semmiképp ne diákmunkásként!

2023. máj. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
55%

Hiába pontozzátok le az egyest, ha a hangnem kicsit nyers is, de igaza van.


Az alibi diákmunkáknak semmi értelme, viszont ha a szakmai fejlődésedet elősegíti akkor az tök jó. De amikor az ilyen hülyeségekre azt mondják hogy "tapasztalatnak jó" az nagyon vicces.

2023. máj. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#4 Jah persze, csak hogy nem mindenki milliárdos, hogy ha a gyereke elfingja magát hogy menne a Szigetre, akkor mosolyogva odanyújtja neki a 130 ezres bérletet. Sőt, szerintem a gazdag családoknál is függetlenednie kell a gyereknek. És erre tökéletes a diákmunka, hogy ne a szülőktől legyen elvárva minden, meg hogy függetlenedjen a gyerek (nem csak anyagilag), önállósuljon, végigjárjon egy szerződéskötési procedúrát, akár interjút, műszakozzon, megtanulja hogy milyen munkakör fekszik neki és mi az amiben soha nem fog dolgozni, kapcsolatot épít a kollégiával, stb. A diákmunkának nagyon sok előnye van, nem véletlenül dolgozik a diákok nagy része. Ne gondolkodjunk már ilyen csőlátásban, hogy amit nem lehet beírni az önéletrajzba annak nincs értelme.
2023. máj. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első akkora hülyeséget írt,hogy csak na.A diákmunka nem csak csóróknak jó.A munka mindig jót tesz.Növeli az önbecsülést.Hiszen nem kölcsönkaptad a pénzt anyádéktól,hanem te dolgoztál meg érte.A mai világban a felnőtté vállás egyik fontos állomása szerintem.És eléggé elvágja magát az ember sok nagyon fontos képesség nagyon fontos megtanulásától,ha nem dolgozik.Amikor középiskolásként elkezdtem dolgozni az nagyon jó érzés volt.Másik ok a szakmai rész.Ha nem csak pénzt keresni megy az ember,hanem fejlődni is,akkor az nagyon jó.Sok cég szeret alkalmazni gyakornokokat.Itt már nem túlzás azt állítani,hogy a karierredet épited.Aki kicsit is éretebb

az szerintem elmegy szakmai tapasztalatot gyűjteni,ha teheti. Késsőbbiekben nagyon sokat fog jelenteni.Én is gyakornoként dolgozom,megszűnt az egyik helyem ahol dolgoztam félévet és most bekerültem egy sokkal nagyobb céghez jobb pénzért,home offical.És főleg amiatt mert már dolgoztam előtte gyakornoként.A szakmában-legyen az mérnöki vagy gazdasági szak- a legfontosabb a tapasztalat.Ha az van,akkor jó munkahelyed is lesz majd a későbbiekben.

2023. máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Még hozzá teszem:

Mielőtt elkezdtem volna szakmaisabb munkákba járni sokat voltam raktárokba,volt hogy még gyárba is.Nem voltak olyan rosszak 1-2-t leszámítva.Általába pakolgatás volt.De voltam árukiszálítós cégnél is.Ott bejártuk egész Budapestet.Azt szerettem.Csak sajnos a végén már nem kellettek diákok és emiatt megszűnt.Sok érdekes tapasztalat volt.Sok fajta emberrel találkoztam ezekben az időkben.Rengeteg tapasztalat jött abból be,hogy hogyan alkalmazkodjak másokhoz,mik az elvárások stb.

2023. máj. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%
#7 és mindez kit érdekel? Alkalmazott matematikusként mesterséges intelligencia specializációval sosem alacsonyodnék le olyan szintre hogy aprópénzért alja munkát végezzek. Egyszerűen túl magas az intelligenciám és a pacekom hozzá. Én még a szakmai gyakorlati helyemet is megválogattam mert nem fogok gyakornokként bohóckódni hanem inkább ismerősöm révén egy ügyvédi irodának fejlesztettem automatizációs szoftvert a dokumentumok replikálására teljes home officeból. Nekem meg van a saját baráti köröm nincs szükségem arra hogy random hátrányos helyzetű emberekkel ismerkedjek meg. Se arra nincs szükségem hogy én alkalmazkodjak másokhoz, ha egy cég számomra nem megfelelő akkor váltok a következőre kb ennyi. Sokkal hasznosabban tudom tölteni az időmet mint áruszállítás és raktárban pakolás, legyen szó programozásról, modellezésről, kutatásról vagy nyelvi készségek fejlesztéséről, de ettől még a regeneráció és a pihenés is hasznosabb időtöltés. Másik dolog hogy nekem bruttó 800 000 forint alatt egy fizetés megalázó úgyhogy biztos hogy nem süllyedek le olyan alacsony szintre hogy aprópénzért dolgozzak bárhol. Inkább a tudásomat fejlesztem olyan szintűre hogy ne szoruljak rá alja munkának az elvégzésére.
2023. máj. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Alkmaton nincs is specializáció. Xd


Szívesen!

2023. máj. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
#9 Már hogyne lenne, az ELTE alkalmazott matematikus MSc képzésén 4 féle különböző specializációból választhatsz... [link]
2023. máj. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!