Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Emelt angol érettségin köszönn...

Emelt angol érettségin köszönni is angolul kell?

Figyelt kérdés
11-re megyek, remélem a good morning elég lesz
2023. jún. 8. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Igen. Mért, milyen más ötleted van?
2023. jún. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom hányan lesznek bent. De ha nők meg po 1 ffi akkor lehetne good morning to the ladies and the gentleman

Nem tudom :D nem akarom túlzásba vinni, csak mégis fontos az első benyomás

2023. jún. 8. 21:12
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Mit bohóckodnál itt ladies-zel meg gentlemen-nel, hogy az istenbe lehet egy kétszavas köszönést túlzásba vinni? Ne pánikolj egy húszperces háromfeladatos nyelvi érettségi miatt, alighogy bemész, már jöhetsz is ki.
2023. jún. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Inkább, igen. De nem kell túlbonyolítani, a good morning teljesen jó.
2023. jún. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
17%
Én angolul csináltam. Nem kell túlzásba vinni a benyomással, csak annyit néznek, hogy milyen jól beszélgetsz és hogyan teljesíted a feladatokat. Ne aggódj miatta, elég lesz a "Hello" vagy "Good morning" c:
2023. jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Eszedbe ne jusson Hello-val köszönni! Na akkor búcsúzhatsz is az érettségidtől!
2023. jún. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
74%

#5-ösként: Én nem értek egyet. Saját magam köszöntem "hello"-val még amikor szóbeliztem, mégis 100%-os lett a szóbeli vizsgám eredménye.

Tapasztalatból mondom, hogy a beszélgetés folyékonysága, és a feladatok teljesítése a legfontosabb az angol szóbelin. Egy szimpla köszönésen nem múlik semmi ahhoz képest, hogy mekkora a szókincsed, mennyire megy szóban a nyelvtan, és mennyire tudsz érteni és véleményt kifejteni bonyolult témákról. Komolyan egyetlen egy normális szón függne az angol, emelt szintű érettségid? Ne mondjátok már.

Ráadásul vannak vizsgázok, akik esetleg izgulástól, félelemtől nem a legideálisan köszönnek, vagy beszélnek. Ez teljesen normális, és a vizsgázók ennek tudatában vannak. Ezért sok esetben elnézőbbek tudnak lenni.

Tehát ismétlem: ne félj, nem kell túlgondolni az olyan apróságokat, mint egy szimpla köszönés. Próbálj kifejezően, érthetően beszélni, a végén minden rendben lesz. Bízok benned, hogy menni fog!

2023. jún. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Tudom, hogy már túlvagy rajta, de hátha valakinek segítség.


Én anno magyarul köszöntem, mert valamiért eszembe se jutott, hogy angolul kellene, aztán visszaköszöntek hogy good morning, kicsit kínos volt. :D Szóval igen, angolul köszönj.

Bevezető, ráhangoló beszélgetéssel kezdődik az egész, amit nem értékelnek még, így nyilván a köszönést sem, de azért az első benyomás fontos itt is, úgyhogy egy udvarias-mosolygós good morning teljesen jó lesz!

2023. jún. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
65%
Csókolom tökéletes.
2023. jún. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%
Köszönj úgy, hogy Ladys on Gentlemens. Garantált lesz a hangulat.
2023. jún. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!