Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anglisztika mennyire lenne...

Anglisztika mennyire lenne nehéz ha B2 szinten beszélek angolul és a középszintű érettségim 95% lett tavaly?

Figyelt kérdés

Idén fogok emeltezni és remélem a nyelvvizsgát is kiváltom ezzel. A magántanárom szerint B2 szinten vagyok. Ezt ha olvasom a nyelvet, vagy hallgatom érzem. A passzív tudásom magabiztos. Filmeket, tv adásokat, regényeket folyékonyan értek angolul. De beszélni sajnos döcögősen megy. Ha az aktív nyelvtudásom gyengébb, akkor nagyon nyögvenyelős lesz az anglisztika?

Írásban is ki tudom magam fejezni, mert ott meg tudom gondolni, de ez a beszéd a mumusom. Vagy tanuljak mást és csak simán, mint nyelvet tanuljak angolt? De nem tudom mi érdekelne. Csak ez érdekel és a magyar szak, de az állítólag méginkább “hasztalanabb”.


2023. febr. 7. 02:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
38%
Elsőév végén van egy C1 szintű belsős nyelvi alapvizsga. Ha ez nem sikerül, csúszol. De ezt leszámítva is sokat kell beszélni spontán és magabiztosan angolul, írásbeli beadandó rengeteg van, minden vizsga angolul, a szakdolgozat, záróvizsga... Ha nem vagy felsőfok közelében minden nyelvi készségedet illetően (vagy nem vagy kész arra hogy még a nyáron alaposan felhozd magad, mert a nyelvfejlesztés a szakon minimális) akkor egyáltalán nem ajánlom, úgy nehéz.
2023. febr. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
35%

Anglisztikán vannak szóbeli vizsgák és kiselőadások, amelyeken tudni kell jól és folyamatosan angolul beszélni.


Egyébként pedig tudnod kell, hogy egy anglisztika diplomával a munkerőpiaci helyzeted alig lesz jobb, mint egy érettségivel. Még mesterdiplomával is nehéz elhelyezkedni. Ha olyasmiről álmodsz, hogy majd fordításból fogsz megélni, azt felejtsd el. Telített a pálya, a legtöbb végzős szakmán kívül kénytelen elhelyezkedni. Ilyen gyenge kilátásokért nemigen érdemes éveket járni egyetemre.

2023. febr. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
11%
Hát, kérdező, nekem most, az őszi vizsgaidőszakban lett 96% az emeltem, de így sem merek anglisztikára jelentkezni.... Pedig érdekel. De a B2 és a C1 között azért van különbség. De ha tudod, hogy lesz időd és lehetőséged keményen tanulni a nyelvet szeptemberig (pl. intenzív nyelvtanfolyamon), akkor működhet.
2023. febr. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%

Én angoltanári szakra jártam fél évet, angolból volt emeltem, 85%-os lett, érettségi után pedig letettem egy Euroexam felsőfokút, de a hallásértés nagyon rossz lett akkor, ezért csak az írásbeli lett meg. Egy magabiztos B2 kell, C1 nem elvárás, de nyilván előny. Én is kicsit tartottam attól, hogy majd nem lesz elég, de elég lett a nyelvtudásom, mindent értettem, nem volt azzal problémám, hogy angolul voltak a vizsgák, beadandók. Azért közel sem volt minden csoporttársamnak igazán felsőfokú nyelvtudása… Sokan döcögősebben is beszéltek.

Én azt ajánlom, hogy ha érdekel, akkor nyáron foglalkozz vele kicsit többet, erősítsd azt, ami nem megy annyira és próbáld meg, maximum ha nagyon azt érzed, hogy nem megy, akkor váltasz.

2023. febr. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
26%

Nem úgy kellene ehhez hozzáállni, hogy amilyen tantárgyból jó vagy, arra mész egyetemre... a magyar szak és az anglisztika is öngyilkosság.

Keress valami olyat, amivel meg tudsz élni, nézegess szakokat, de engedd el ezt a tantárgyakban való gondolkodást.

2023. febr. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
58%
4, megkérdezhetem hogy miért hagytad abba fél év után?
2023. febr. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%
#5 persze, menjen például mérnöknek egy abszolút humán beállítottságú ember, legyen idegroncs már az egyetem alatt, aztán érezze egész életében azt, hogy túl gyenge a szakmájában. Tényleg sokkal jobb, ugye? 😄
2023. febr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
19%

Nem csak mérnök meg anglisztika létezik a világon...

Sorry hogy nem állok be az anglisztika nagyon nepszerű, rengeteg dolgot lehet vele csinálni bullshit sorba.

2023. febr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
#8 azt senki nem állította, hogy az anglisztika a létező legversenyképesebb képzés lenne. Feltehetőleg a kérdező is tisztában van vele, nem is ezt kérdezte. Az viszont tényleg logikátlan, hogy ne azzal foglalkozzon valaki, amiben jó.
2023. febr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
6: Én azért hagytam abba, mert úgy éreztem, nem igazán érdekel ilyen mélyen az irodalom, kultúra, mint ahogy ott tanítják, azt éreztem, nem megyek vele semmire és már annyira a tanári pálya sem vonzott. Meg az egész tanárképzés nem jött be, főleg ahhoz képest, ami utána várja az embert (persze nyelvtanárként valamivel több lehetőség van), romokban a közoktatás, a tanárok a fizetésükből megélni nem tudnak, nincs megbecsültség sem, de az egyetemi képzés meg 5 év, tulajdonképpen olyan, mintha az ember 2 szakot vinne plusz a pedagógiai tárgyak, rengeteg óra van, nálunk elég sok szeminárium is volt, amikre hétről-hétre készülni kellett, zh-k voltak állandóan, de a vizsgaidőszakban is ugyanúgy vannak vizsgák, sosincs megállás.
2023. febr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!