Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Önéletrajzba beleírjam ha...

Önéletrajzba beleírjam ha megértem és beszélek angolul, de nem abból érettségiztem?

Figyelt kérdés
Anno németből érettségiztem, de abból szinte semmi nem maradt meg, csak alap szavak/bemutatkozás stb. Angolt sosem tanultam, viszont a kocka "életmódnak" köszönhetően elég jól megértem az angolt. Kitöltöttem egy online tesztet, aszerint B2 szinten vagyok. Szerintetek beleírjam? Europassos önéletrajzba szinteket is szoktak írni, viszont egy online tesztecske alapján nem akarok egy B2-es (haladó középfok) szintet megelőlegezni magamnak. Olvasás után 99% százalékban megértem mit olvasok, szép kiejtés és nem hadarás esetén hallás után kb. 90-95% ra lőném be magam. Beszélgetés szintén már nem érzem magam olyan jónak, ott kicsit jobban át kell gondolnom, hogy hogyan fogalmazzak, azt olyan 75-80%-ra mondanám. Őszintén szólva sajnálnám ha nem írhatnám bele, mert tényleg elég jól megértem az angolt, viszont papírom nincs róla.

2022. dec. 30. 11:15
A kérdező szavazást indított:
Csak a németet írd be
Csak az angolt írd be
Mindkettőt írd be
Egyiket se írd be
23 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
Nyugodtan írj B2 szintet. A papír senkit sem érdekel.
2022. dec. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%
Mindenesetre sürgősen szerezzél papírt. És addig is írd be, hogy német B1, angol B2, nyelvvizsgáról nem kérdeztek.
2022. dec. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%

Van róla papírod?

Amiről nincs papírod, azt hiába írod bele. Nincs rá "bizonyíték", ergo nem is létezik. Illetve, ne is gondold, hogy bárki tesztelgetni fog. Nincs papír, nincs szakértelem. Eredményesebb volna vizsgáznod belőle.

2022. dec. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Mindenképpen írd bele, nem számít hogy nem abból érettségiztél.

Mindent ami erősséged, érdemes beleírni.

2022. dec. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
7%
Ha nincs róla papírod ne írd be, mert csak pislogás lesz ha kérik.
2022. dec. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Azt írd be amit tudsz is beszélni! A valamire való helyeken nem a papírt nézik, hanem azt fogják kérdezni, hogy "Shall we continue in English?", neked meg azt kell válaszolnod, hogy "Of course!" és angolul folytatni a megkezdett beszélgetést. Ha ez megy akkor nem lesz probléma, a papírra, főleg az érettségire tojnak magasról.
2022. dec. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
Az europassban kategóriánként van emlékeim szerint, hogy beszéd, írás, stb., és hogy melyik mit jelent. Az alapján írd be nyugodtan, ha használni is tudod, csak előny lehet.
2022. dec. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Anyanyelvi szinten beszélek olaszul, mivel gyerekként, fiatal felnőttként évtizedekig éltem ott. "Papírom" nincs róla, mert nem volt rá szükségem, de nyilván beírnám a CV-be, mint előnyt.
2022. dec. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem kimondott elvárás a nyelvtudás a megpályázni kívánt álláshoz, csak mégis egy kis pluszt jelent szerintem. Ha egy hotelbe jelentkeznék recepciósnak, vagy egy légiutas kísérőnek úgy gondolom indokolt lenne egy papír.
2022. dec. 30. 11:56
 10/15 A kérdező kommentje:

8-as, ez egy nagyon jó érv.

Beírom, köszi mindenkinek!

2022. dec. 30. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!