Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Suliban megtépés?

Suliban megtépés?

Figyelt kérdés
A sulidban volt már, hogy egyik osztálytársad verekedett és megcibálta a másik haját, végül valamennyi haját ki is szakította? Nálunk volt és arra vagyok kíváncsi, mennyire lehet gyakori ez. Elmeséled?
2023. jún. 28. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Általános iskolában történt. Volt egy kattant pitsa aki szeretett a középpontban lenni. Hangos volt, hazudozós, bajkeverő. 2 osztállyal felettünk járt. Egyszer bejött tesi óra után az öltözőbe (nem is tudom már mit keresett ott). Elkezdett kötekedni az osztályunk legkitaszítottabb tagjával; egy anime fan lánnyal. Mindenki bíztatta, volt aki videózta. Először csak szóban bántalmazta, elhordta mindennek, lökdöste, majd a nagy bíztatás hatására megtépte.

Semmi se lett az esetből. Semmi beírást nem kapott. A videót feltették később facebookra is.

Tudta az egész iskola, tanárok...

2023. jún. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%

Nálunk is volt, ott se lett belőle semmi.

Nem is egy ilyen példát tudok, hanem inkább 10et..a tanárok mindnél sehol nem voltak és utólag se csináltak semmit.


Pontosan emiatt van az, hogy hányok, amikor meghallom, hogy már megint sztrájkolnak a tanárok, még több és több pénzt akarnak, "mert ők vigyáznak a jövő generációjára".

Ja. Vigyáznak, mi? A kisujjukat nem mozdította egyik se, egész gyermekkoromban. Dögöljenek meg szerintem.

2023. jún. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Na igen. Ha meg a bántalmazott gyerek egyszer is megvédi magát, akkor ő kap igazgatói figyelmeztetést/kicsapják. Ilyet is láttam.
2023. jún. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

#2 Azért ez nem ilyen egyszerű. Nincs feltétlenül eszközük arra, hogy közbelépjenek. Ha a 14 éves, ötödikes Lakatos Dzsesszika megtép valakit, te meg csak rá merészelsz szólni, tanítás után vár a száztagú family a kis szamurálykardokkal, akkor valószínű, hogy szemet hunysz az eset felett a saját testi épséged érdekében.

Nálunk is ez volt anno általánosban, falun. A cigányság minden negatív sztereotípiáját megtestesítő suttyókat egyszerűen lehetetlen fegyelmezni, mert ha megpróbálod, akkor utcán elkap a kiscsalád. Volt olyan, hogy az egyik osztálytársamat arcon karmolta, meg megtépte egy ilyen túlkoros ötödikes cigó csaj, de így full random szünetben. Az ofő meg ehhez képest a mi osztalytársunkkal beszélgetett el, meg bszta le, hogy nem kéne provokatívan viselkednie. Holott ok, annak a csajnak is voltak dolgai, de amikor az eset történt, akkor literálisan csak állt a folyosón, rá se nézett a másikra.

2023. jún. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

4 na kezdődik a cigányozás.

Nem a Lakatos Dzsesszika az aki így viselkedik. Eddig minden esetbe amit láttam, az elkényeztetett, pénzes kis fehér buz1gyerek volt a zaklató.

Én se szeretem Lakatosékat, főleg borsodiként, de nem kéne mindig azt feltételezni hogy csak a cigány ilyen.

2023. jún. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

#5 Akkor nem egyeznek a tapasztalataink. Ahová én jártam ott a legtöbb fizikai bántalmazást pont az ilyen két lábon járó negatív cigány-sztereotípia egyének követték el. Elvétve volt az elkényeztetett kölkökből is, de azok inkább felbújtók voltak, meg verbális bántalmazók, ezt nem említettem korábban, mert nem ez volt a kérdés.

Gyakorlatilag meg egyik ellen se tudsz fellépni érdemben. Az egyik ugye jön, hogy majd jól megver, a másik réteg meg falun befolyásos, lehet éppen polgármester akárkije, és akkor a hatalmával fog megszivatni. Egyiket se akarja magának senki sem.

Most be lehet állítani engem rasszistának, de nem erről van szó. Én magam is cigány vagyok, de ettől még látom, hogy milyen arányban vannak a környezetemben, akik miatt létezik a sztereotípia. Szerintem nyugodtan leírhatom a saját tapasztalatomat, sőt, akkor is leírhatnám ha nem lennék én magam is cigány. Az pedig falun elég gyakori, legalábbis nálunk, hogy ha valakit úgy említenek, mint cigány, arról az egyfogú, kulturáltan, nyolc általános talán meglett 16 éves korig, száz pulya az egy szobás házba típusú egyénről van szó. Nem véletlenül. Sajnos (nálunk) a legtöbb ilyen.

2023. jún. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Minden cigány, akit láttam, ilyen volt. Kb 5.


Fehérből 1 rossz, verekedős, lopós volt. A 800ból. És pont nem gazdag volt, hanem nagyon szegény családból való.

2023. jún. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Többször tapasztaltam, hogy lányok verekednek, és utána jó sok haj maradt a padlón. Általában pár évvel idősebb fiúk miatt csinálták. Kár hogy nem miattam. Én csak egy dagadt g3ci voltam, velem szóba sem állt senki. Ny0m0rék voltam, és strébernek, árulónak is tartott a közösség. Pedig direkt illetlen voltam a tanárokkal is, azt mégsem tudtam megbukni semmiből, hogy én is vonzó túlkoros fiú lehessek.
2023. júl. 6. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!